Ér-e valamit az ún. "EU állampolgárság" vagy ez inkább csak egy szimbólikus dolog?
Szerintem abszolút értelmezhető, hiszen a megkülönböztetés csak a határ átlépésekre vonatkozott, és a más országban tartózkodó eus állampolgárokat nem érintette negatívan. Pl ha egy németországban élő magyar nem kívánt magyarországra visszatérni, úgy akár egy általáos EU-s állampolgársággal is ugyanolyan helyzetben lett volna mint így. Kettős állampolgárággal (azaz mind az eredeti állam, mind az eus állampolgárság egyszerre) együtt ez semmilyen negatív változást nem okozna.
Más kérdés hogy a jelenlegi integráció nem indokolja ezt és nagyon sok újabb kérdést vetne fel. Nem tisztázott, hogy milyen extra jogokkal és kötelezettségekkel járhatna. Ezen felül például egy újabb tagállam kilépése esetén nehéz lenne értelmezni hogy mi történik az állampolgársággal. (Megfosztják tőle? És mi van ha lemond a saját államának az állampolgárságáról?)
#3
Nézd, amikor kitalálták hogy a Közös Piacot átalakítják EU-vá, akkor nem véletlenül emelték ki a diszkrimináció-mentes mozgásszabadságot mint az EU müködésének egyik alapkövét. A járvány valóban indokolttá tehet bizonyos ideiglenes korlátozásokat, hogy egy ilyen különleges helyzetben mihamarabb meg lehessen teremteni azokat a feltételeket, amelyek biztosítják a visszatérést a normalitáshoz, minden ami ennél több az csak túlzott és jogtalan pánikreakció.
Ezzel szemben jelenleg júniust írunk és az alacsony megbetegedési adatok ellenére nemhogy a schengeni övezet nem tért vissza, de még a határok sem átjárhatóak az igazoltan egészséges emberek számára sem. Arcmaszkok, távolságtartás, kötelező kézfertőtlenítés, stb, ezeket kell betartatni, nem pedig rettegni attól az 1:1000000 esélytől hogy elkapom a koronavírust egy olasz turistától és belehalok.
#5
Ilyesmire kb április elején lehetett hivatkozni, azóta ez már megcáfolt kategória. A tapasztalatok mindenhol azt mutatják hogy nem az utazások terjesztik a vírust, hanem a zárt terekben felhalmozódó sok ember.
De persze ha valaki az a remegős-rettegős fajta, az még azt is elhiszi hogy a szél idefújja a vírust Kínából.
#7
Tényleg nem látod a különbséget a februári kezdeti szakasz és a mai helyzet között?
Az első időszakban azért tudott villámgyorsan terjedni a vírus mert SEMMILYEN óvintézkedés nem volt és senki nem is figyelt fel a kialakuló gócpontokra tesztek hiányában. Azóta eltelt pár hónap, szerintem nehéz nem észrevenni hogy mi minden változott...
De látom a különbséget: februárban volt (hivatalosan, megerősítve) 20ezer megbetegedés, most meg van 6,5millió megbetegedés. Annak ellenére, hogy már a márciusi párszázezer betegnél is bevezették az óvintézkedéseket. Április közepén már mindenhol bevezették az intézkedéseket. Akkor volt 2,5millió beteg. Most mégis van 6,5millió.
Pont ezért van szükség az utazás korlátozására.
" A tapasztalatok mindenhol azt mutatják hogy nem az utazások terjesztik a vírust, hanem a zárt terekben felhalmozódó sok ember"
Az országon belül nyilván a helyi tömegek között fog terjedni a vírus, de az országba szerinted hogyan jut be, vagy onnan ki? Úgy, hogy ha egy fertőzött utazgat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!