Lehet rá esély, hogy a jövőben Izrael demokratizálódik és a '67-ben elfoglalt, bekebelezendő területek lakosai is szavazati jogot kapnak?
Figyelt kérdés
Ezeken a területeken kb. 4 millió ember él, de csak kb. 20%-uk, túlnyomórészt zsidók rendelkeznek állampolgársággal, szavazati joggal, így egyfajta apartheid rendszer alakult ki. Viszont a történelmi ellentétek, gyűlölködés miatt fenyegetően hathat a zsidók számára, ha a palesztin arabok is egyenjogúvá válnának. Demokratikus keretek között az arab pártok megszerezhetnék a parlamentben a képviselői helyek 40%-át és hosszú távon többségbe is kerülhetnének. Így viszont a zsidók elveszíthetnék a politikai uralmat az országban, mint ahogy történt a fehérekkel Dél-Afrikában és meginoghat a korábbi rend, az ország stabilitása.#állampolgárság #Izrael #palesztin #demokrácia #multikulturalizmus #cionizmus #Jeruzsálem #apartheid #annexió #Ciszjordánia
2019. okt. 6. 10:15
1/11 anonim válasza:
Tipikus tudatlan kérdező ez is.
Ha tényleg tudni akarod mi az apartheid rendszer akkor nézd meg milyen volt Dél-Afrika, aztán mond ezt.
Én több interjút láttam amibe arabok, afrikaiak mondták pont hogy Izrael nem apartheid.
Meg ha megnéznéd ott kezdődnek a bajok hogy az Izraelt mondjuk, miközben az arabok saját anyaországaikba nincs demokrácia, mégis Izraelt szokták elítélni megannyi alkalommal.
2/11 A kérdező kommentje:
Természetesen nem egész Izraelben van apartheid rendszer, elsősorban a '67-ben elfoglalt Kelet-Jeruzsálemre, Ciszjordániára céloztam, ha nem lett volna világos.
2019. okt. 6. 10:35
3/11 anonim válasza:
Ha arab mondja hogy Izrael nem apartheid azon meg mit nem lehet érteni?
5/11 anonim válasza:
Kérdező, Ciszjordániában semmilyen apartheid sincsen. Pontosan annak a példája, hogyan fejlődhet egy terület, ha békére törekednek a folyamatos fegyverkezés és háborúzás helyett. Bár való igaz, hogy van még hova fejlődniük, de béke elhozta a területre a fejlődést.
6/11 anonim válasza:
Megkaphatnák a szavazati jogot simán, de ők nem akarják.
7/11 anonim válasza:
A palesztinok a Palesztin Hatosag parlamentjenek valasztasain szavazhatnak. Az otolso valasztason Abu Abbaszt es kormanyat szavaztak meg. A problema az, hogy - a "torvenyeikkel" ellentetben - mar vagy 10 eve nem tartottak valasztasokat. Egyebkent a Hamasz is valasztasokon kerult hatalomra.
8/11 anonim válasza:
Ha viszont kerdezo esetleg az Izrael Allam parlamentjebe valo valasztasokrol beszelsz, akkor nem artana tudnod, hogy az izraeli araboknak epp olyan szavazati joga van, mint a zsido allampolgaroknak. Az arabok egyesult partja (Kozos Lista a neve) Izrael harmadik letobb parlamenti kepviselovel rendelkezo partja. Attol nem is beszelek, hogy szinte mindegyik nem arab partban is van arab kepvise;o. A jelenlegi kormanyban ket miniszter is van.
9/11 Alex Fly válasza:
Azt ugye tudod, hogy 1948-ban mindenki megkapta az állampolgárságot és a szavazati jogot, aki Izraelben kívánt élni -nemzetiségtől függetlenül? Nem a zsidók hibája, hogy sokan nem éltek ezzel, inkább elhagyták az országot...
10/11 anonim válasza:
"hogy a jövőben Izrael demokratizálódik"
Hova demokratizálódjon egy állam, aholn az elõzõ választások után nem egész fél évvel újra választások, a parlamentben 9 párt van, köztük, mint már írták is, az Egyesült Lista (3 arab párt, köztük egy radikális) a harmadik legerõsebb (11%), a gyõztes párt (Kék és Fehér) 27,5% (nem 2/3)?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!