Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A koronavirus miatt miért nem...

A koronavirus miatt miért nem zárták csak az idős és krónikus embereket karanténba és mindenki más dolgozhatott volna?

Figyelt kérdés
Most jutott eszembe és a mostani őrület totál logikátlan világszerte. Az időseknek amúgy se szükséges mászkálniuk sehova a nem nyugdíjas többi krónikus ember (főleg hogy a tb által nyilván is vannak tartva) pedig csak a társadalom apró százalékát teszik ki úgy is. Ráadásul közülük a legtöbben amúgy is betegesek és dolgozni se nagyon tudnak. Pl. engem 27 évesen nemrég diagnosztizáltak Bechterew kórral de amúgy is pályakezdő munkanélküli vagyok és elég lett volna csak a hozzám hasonló beteges embereket elszeparálni (nem mintha amúgy is sok helyre mentem volna előtte sem). Csak egy jól szervezett rendőrségi protokoll kellett volna vagy egy elrettentő mértékű pénzbírság a tilalom megszegésére. Mi volt a logika ebben az össztársadalmi karanténban és miért csak nekem jutott ez eszembe? Ennyire buták az emberek és a vezetők?

2020. máj. 4. 15:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%

Nem nagyon érted, mit jelent a fertőző szó, ugye?


Arról nem is beszélve, hogy nem kizárólag idősekre veszélyes, hanem rájuk veszélyesebb. Fiatal és egészséges emberek is bőven haltak már bele

2020. máj. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 belapus ***** válasza:
71%
Nagyjából ez lett volna a svéd modell, de valamiért nem igazán sikerült nekik.Jóval magasabb volt a halálozási arányuk, mint azokban az országokban, ahol komolyabb korlátozások voltak.
2020. máj. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

"Nem nagyon érted, mit jelent a fertőző szó, ugye?"


De értem. A makkegészséges 20-as/30-as korosztály egymás között elkapja és lábon kihordják. A betegesebb 40-es/50-es korosztály pedig az átlagnál jobban leterheli ugyan az egészségügyet, de nem omlik össze a gazdaság és talán járóbeteg ellátásra is van lehetőség.


"Fiatal és egészséges emberek is bőven haltak már bele"


Na szívesen olvasom a példákat. Rajta! Akik fiatalon haltak meg kivétel nélkül volt krónikus alapbetegségük. Amikor engem diagnosztizáltak nemrég Bechterew kórral utána én is otthon maradtam a se**emen pedig szívesen mentem volna állásinterjúkra meg ide-oda csavarogni.

2020. máj. 4. 15:29
 4/19 anonim ***** válasza:
70%

"De értem. A makkegészséges 20-as/30-as korosztály egymás között elkapja és lábon kihordják"

Csak amíg ők lábon kihordják (már aki), addig szépen kinyírják az időseket, akikkel érintkeznek. Hisz ugye enni-inni nekik is kell, gyógyszerekre szükségük van, sőt, sokan szorulnak folyamatos odafigyelésre, akár ápolásra is. Vagyis annyit értél el, hogy mindenki, aki az öregekkel érintkezik, sokkal nagyobb eséllyel lesz fertőzött, azaz sokszoros eséllyel fogják az időseket is megfertőzni.


"Na szívesen olvasom a példákat."

Ezrével vannak rá példák, teli vannak velük a hírek. Hogy te soha nem néztél utána, az nem azt jelenti, hogy nincsenek, csak hogy te vagy tudatlan a témában.

Pl.:

[link]

2020. máj. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%

Mert ezt provokálták ki a sajtó az emberekből.

Az időseket, betegeket pedig sokkal szigorúbban otthon kéne tartani.

Aki, fiatal egészséges, azt miért kell bekaranténozni? Persze fiatalok is haltak meg, de mindegyikőjüknek bolt alapbetegsége is, ezt általában elfelejtik. A legtöbben egy tüsszentéssel vagy egy hasmenéssel túl vannak rajta.

Az időseket pedig sokkal szigorúbban otthon kéne tartani, mert rájuk tényleg veszélyes. Az utcán, buszon, köztereken rengeteg ilyen idős kint van, nem tudom miért.

Tudom, hogy jön a lepontozás, mert az emberik csak a pánikot meg a világvégét szeretik hallani, nem pedig egy másik megoldást.

2020. máj. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
61%

"De értem. A makkegészséges 20-as/30-as korosztály egymás között elkapja és lábon kihordják"


Pont ez a baj ezzel a vírussal hogy a fertőzöttek 80%-a tünetmentes vagy enyhe tüneteket mutat. Szóval lehet te csak annyit tapasztalsz hogy folyik az orrod ezért nem érdekel de a nagyit közben megfertőzöd akire viszont halálos lehet.

2020. máj. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%
A vicc az egészen, hogy őrülten sok embernek van valami krónikus betegsége, pl. 800 ezer diabeteszes van Magyarországon, NYOLCSZÁZEZER cukorbeteg, "jelentéktelen kis csoport, maradjanak otthon" ezen az elven kiindulva így a társadalom fele krónikus betegségben szenved, pl. esszenciális magasvérnyomás, ami népbetegség is krónikus betegség.
2020. máj. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
65%

"Ahogy már előttem írták, nem az egészségünk megóvása a cél, hanem a válság."

Amit mondjuk igencsak cáfol, hogy szinte mindenhol próbáltak úgy lavírozni, hogy minél kevésbé károsítsák a gazdaságot, miközben természetesen az emberek egészsége az elsődleges prioritás.

Eleinte több tucat ország próbálkozott a nyájimmunitásra apellálni, mivel nyilván senkinem sem érdeke bedönteni a saját gazdaságát. Csak sajnos a legtöbb ilyen országban az lett a vége, hogy csúnyán megszaladt a járvány. De ugye ahogy látjuk, a cél nem az volt hogy bárki is válságot generáljon.

2020. máj. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
11%

"Amit mondjuk igencsak cáfol, hogy szinte mindenhol próbáltak úgy lavírozni, hogy minél kevésbé károsítsák a gazdaságot, miközben természetesen az emberek egészsége az elsődleges prioritás."

Ha úgy próbáltak volna lavírozni, akkor eleve nem vezettek volna be semmilyen korlátozást. Egy az, hogy semmi értelme, mert a példák azt mutatják, hogy a korlátozások nem segítenek. A másik, hogy a korlátozásokat előbb-utóbb fel kell oldani, mert oltás még évekig nem lesz, addig meg nem élhetünk így. Akkor pedig, még ha addig lett is volna pozitív hatásuk, ugyanúgy megfertőződne mindenki. A harmadik pedig, amit te fizetett trollként nem vagy hajlandó felfogni, hogy a koronavírus enyhébb, mint egy mezei influenza.


"Eleinte több tucat ország próbálkozott a nyájimmunitásra apellálni, mivel nyilván senkinem sem érdeke bedönteni a saját gazdaságát. Csak sajnos a legtöbb ilyen országban az lett a vége, hogy csúnyán megszaladt a járvány."

Egyetlen ország volt, amelyik bevallottan a nyájimmunitásra apellált: Svédország. Ott pedig sok más európai országhoz hasonló a helyzet, hiába hazudod az ellenkezőjét.

2020. máj. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
#7: Ezt a barom statisztikát hol olvastad, hogy a fél ország krónikus beteg? A 800 ezer diabéteszes pedig kivétel nélkül +50 de inkább +60 éves. A karantént pedig úgy képzeltem el, hogy totális szeparációban ellátják a civil/állami szervezetek az érintettek étkeztetését (ami drasztikusan kisebb hányadát alkotják a lakosságnak, mint az egészséges emberek), amíg nem lesz vakcina. Ha szájmaszkban/kesztyűben leteszed a gyógyszer/kaja pakkot a veszélyeztetett beteg/idős ember ajtaja elé és kopogással jelzed neki, hogy megjött a csomagta attól még nem fogod megfertőzni. Így képzeltem én el.
2020. máj. 4. 17:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!