Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek az Amerikai...

Mi a véleményetek az Amerikai Egyesült Államokról?

Figyelt kérdés
Finoman szólva nem kedvelem azt az országot...
2010. júl. 28. 14:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Gondolom sokszor jártál már ott...
2010. júl. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Az "Amerikai Egyesült Államok" egy fél földrész. Melyik részét nem kedveled?
2010. júl. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
37%
Finoman szólva én sem.
2010. júl. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

Pontosítanád?

Magával az országgal és a rendszerével semmi bajom. Sőt! Nem hiába a világ vezető hatalma. Sok olyan működik náluk, ami nálunk működésképtelen, vagy csak még nem jöttünk rá, hogy így is lehet.

Viszont nekik is vannak hiányosságaik. Például az oktatási rendszerrel nem vagyok kibékülve, ahol igaz, hogy aki akar, mindent megtanulhat, de úgy is átcsúszhat rajta az ember, hogy szinte semmit nem tanul. Ennek meg is van az eredménye.

Az imperialista törekvéseik miatt pedig csak ne kárhoztassuk őket! Ha Magyarország lenne ilyen pozícióban, biztos vagyok benne, hogy mi is ugyanezt csinálnánk.

Ettől még nem jó, vagy helyes, de az vesse rá az első követ...

Azon kívül azért becsülöm azt az országot, mert alig több mint kétszáz évesek, sok szempontból mesze le vannak maradva Európa mögött, de nem foglalkoznak ezzel. Nem akarnak másokat utolérni, másokat leutánozni és büszkék arra, amik. Ezzel szemben mi, az ezer éves múltunkkal, olyan pesszimisták vagyunk, hogy az már fáj és mindig csak azt nézzük, hogy máshol mennyivel jobb, nem azt, hogy itt hogyan lehetne jobb.

Ha választhatnék, valószínűleg nem költöznék ki az Egyesült Államokba, és nem csak azért, mert én Magyarországot érzem a hazámnak, amit csak végszükség esetén hagynék el. De ettől függetlenül becsülöm őket azért amik, és amit elértek.

2010. júl. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
15:25 te még véletlenül sem lehetsz egyik előző sem :D
2010. júl. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
46%
Szét fog esni. Gyengülő szuperhatalom. Etnikai robbanás lesz ott, lévén fogy a fehér, szaporodik a mexikói meg a néger. Mi lesz ott....
2010. júl. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%
Nekem csak az nem jön be, hogy a déli nagyvárosok kb 50% Fekete, 10% Latin. Mexikói határ menti államok nagyvárosai, meg kb50% latin 10% fekete. Pár északi nagyváros meg vidék ami fehérnek mondható :S (Jó tudom h nem mindenhol van így meg rosszul fogalmaztam, de a nézzetek meg 1-2 várost).
2010. júl. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

Nekem az nem tetszik az USA-ban, hogy akár hányszor a nemzetközi hírekre kapcsolok, veszettül lövöldöző amerikai katonákat látok, amint tök fölösleges háborúkban játsszák a Rambot. Én értem, hogy az USA-nak ez jó üzlet, de akkor is valakinek meg kellene már fegyelmezni végre. Nyaklevest neki, és a sarokba állítani, vagy kukoricán térdepeltetni.


Irakot is megtámadták, mondván tömegpusztító fegyverei vannak, meg hogy elviszik oda a demokráciát. Na azóta több iraki halt meg, mint az öbölháború óta összesen. Viszont van egy jó kis bábállam, és rendelkeznek Irak összes erőforrásával.

2010. júl. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
42%
májámi és los angeles tipikus fehérvárosok délen a mexikóihatár mentén
2010. júl. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Los Angeles?

Na ne röhögtess! Még a neve is spanyol. Az egész város tele van afroamerikaiakkal és latinokkal.

Amellett pedig ha maga a város még fehér többségű is, a vidék körülötte abszolut nem az.

2010. júl. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!