Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szlovákiában milyen a közhangu...

Szlovákiában milyen a közhangulat? Milyen az emberek mentalitása?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 24. 02:10
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Mivel ott osztrák életszinvonal van elég jó, sőt a járványt is jobban kezelik, kisebb a halálozási rátájuk mint nekünk.
2020. ápr. 24. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

#1 „...ott osztrák életszinvonal van..”


Érdekes hogy valószínűleg még sosem jártál sem Szlovákiában sem Ausztriában, pedig milyen közel vannak.

2020. ápr. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Mivel ott osztrák életszinvonal van elég jó"


Jah olyannyira hogy megéri nekik 60 kilométert autózni az Esztergomi tesco-ba bevásárolni. Elég nevetséges hogy még az ő termékeik is nálunk jóval olcsóbbak. pedig ott csak 20%os az áfa

2020. ápr. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

20 évig ott laktam és ott a családom is,van egy fórum,ahol tag vagyok.

Semmilyen osztrák színvonal nincs ott.Egyáltalán nem gondolom,hogy jobban kezelik a helyzetet.Friss kormányváltás volt.Eü elláttás ott is kb olyan,mint itt,a halálozási rátájuk meg azért alacsony,mert nagyon kevés a 60 év feletti koronás.( Nyilvánosságra hozzák naponta a fertőzöttek korát) Jobban megtudtákvédeni az időseket,ez tény,de kicsit más kultúra is.Eleve majdhogynem szégyen öregotthonba idős családtagot beadni.Ott még jobban divatba maradt a többgenerációs ház,ahol az idős családtag is ott lakik,a többség nagyon vigyáz az idős családtagjára.

Viszont nagy felháborodás is zajlik Szlovákiába,az új kormány ingyen tesztelte a roma kolóniákat,a határon ingázó munkásoktól meg megköveteli a tesztet,de fizessék ki maguknak (70 euró)

Még egy apróság:21 ezer ft tb-t fizetnek!

2020. ápr. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az kemaradt,hogy szlovák állampolgár vagyok.A kormányváltástól mindenképp pozitívumot várok,nem azért mert ők most hű de jók lesznek,hanem mert Ficonál még nagyanyám is alkalmasabb lett volna.
2020. ápr. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Osztrák színvonal igen ,Pozsony egyes részin ès az ország egyes nyugati pontjain.

Voltál már a keleti és a déli országrészben??

A déli magyarok lakta vidéken ahol tudatosan szegényítek el a falvakat ,csak úgy mint Erdélyben... vagy a keleti országrészben? Igen az tizsta Ausztria. ( ja és semmi bajom Szlovákiával )

2020. ápr. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen,főleg dél elég gatya.Na onnan rengeteg ember ment ki külföldre dolgozni,javarészt magyarok.
2020. ápr. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én csehországi vagyok,higgyétek el nálunk is vannak brutál csóró részek...

Köszönöm a válaszokat

2020. ápr. 24. 16:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát talán a magyaroknal is birkabb mentalitásuk van és ez nagy szó!
2021. febr. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!