Mit gondoltok, vajon megismétlődhet most a 2008-as válság, vagy azért olyan durva nem lesz?
Minden attól függ, hogy meddig bohóckodunk még a #maradjotthonnal.
Egyéni felelősségbe kellene tenni az otthon maradást. Aki akar, az maradjon, és rettegjen, aki nem akar, az hagy élje az életét, vállalkozzon, dolgozzon, stb.
Pont hogy durvább lesz elég nagy eséllyel.
2008-ban nem egy vírus terjedt el, ami konkrétan iparágakat nullázott le és lehetetlenített el sokat. Nem nullára csökkent a turizmus és nem pár nap leforgása alatt. Világválság alatt még működhet a turizmus, de amikor minden határt átlépő embert 2 hétre karanténba zárnak, akkor nehéz turizmusról beszélni.
#4
Kár pánikolni, 60 éven felülieknél is csak pár százalék az elhalálozás veszélye, de ehhez előbb meg kell fertőzödni, ami jelenleg nem is megy olyan könnyen Magyarországon ilyen alacsony számok mellett.
A 2008-as és a mostani helyzet teljesen különböző.
Olyan a különbség, mint amikor egy kövér ember meg egy sovány ember kerül lakatlan szigetre minden nélkül, csak a kövér ember egy hagyományos hajózási útvonalhoz közel, a sovány meg valahol mindentől távol.
A kövér ember sem tud enni, mert nincs mit, de csak addig kell kitartania, amíg a menetrend szerint arra közlekedő egyik hajóról észreveszik. A sovány embernek viszont nincs egy szemernyi tartaléka sem, hamarabb leromlik az állapota, ráadásul fogalma sincsen arról, hogy valaha jön-e arra hajó vagy sem.
2008-ban egy sovány ember került egy lakatlan szigetre, most meg egy kövér ember. Mindkettő túlélheti ha ügyes, csak a sovány egészsége jobban megsínyli tartalékok híján, és bele is halhat bármelyik, ha hülyeséget csinál.
2008-ban az államkassza már régóta üres volt. 2006-ban trükkök százai kellettek gyurcsánynak a kormányon maradáshoz, az emberek és az eu elől is el kellett titkolnia a valós államháztartási adatokat, mert különben kiderült volna milyen rosszul áll az ország és nem szavazzák meg. 2007 már nagyon rossz év volt, pedig sehol nem volt válság, konjunktúra volt. Az emberek devizahitelből építkeztek, vásároltak és az állam is devizahitelből működött - ebben adósodtak el az állami intézmények, az önkormányzatok és devizában volt az államadósság nagyobbik része is. A cégeknél már a körbetartozások miatt nem voltak anyagi tartalékok, az állam nem gondoskodott arról, hogy a legkisebbek megkapják a pénzüket. Csupán azért nem mentek tömegek ki dolgozni, mert az eu-n belül részlegesen még zárva volt a munkaerőpiac. Amint 2010-ben lehetőség volt rá, menekültek kifelé munkát keresni.
Most több éves sikeres gazdasági időszak van az állam és a cégek mögött is. Vannak anyagi tartalékok, volt lehetőség fejlesztésekre és nem amiatt álltak le mert csődbe mentek - hanem mert leállt az élet vagy nem érkezett alapanyag, nem tudták vinni a terméküket. Az újra indulásnak nincs semmi akadálya. Segítség kell és meg is fogják kapni.
Nagyon nagy mázlink van, hogy ez a kormány van most hatalmon és nem a gyurcsány-féle, amelyik széttárta a kezét és a miniszterelnök is lemondott, elismerve hogy tehetetlen, vagy a Bajnai-féle, amelyik adóemeléssel, jövedelem elvonással, megszorítással és hitelfelvétellel próbálta csak kezelni a válságot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!