Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok arról a vélemény...

Mit gondoltok arról a vélemények, hogy: "valószínűleg ​most éljük az emberiség történetének legbékésebb napjait" ?

Figyelt kérdés
2020. febr. 13. 11:52
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
92%

A média azért mutatja ezt mert erre kíváncsiak az emberek, a felavattak egy új múzeumot hír helyett inkább a kiirtotta a családját c. hírekre kattintanak.

Amúgy békésebb - legalábbis nagyobb szintű konfliktusok nincsenek (legalábbis azon országok között akiknek van atombombájuk - e nélkül már kb. az V. világháborúnál tartanánk).

2020. febr. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
51%

"Itt nincs járvány. 1etlen koronavírusos fertőzött sincs Magyarorszéágon"


Elég érdekes is lenne, mert ilyen vírus nem létezik.

2020. febr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Mondjuk én egy szóval se említettem koronavírust. Volt régebben is virus pánik. Ebola, h1n1, sars stb.


Lufi volt mind, arra jó, hogy hülyítsék a hiszékenyeket.


Terrorizmus is ugyan ez a pánikkeltés.

2020. febr. 13. 14:10
 14/26 anonim ***** válasza:
74%

Igen teljesen igaz szerintem.


Háborúk, félelem: feszültség-, félelemkeltés az alapja. Mondjuk zsidók ugye a náci Németországban, nemzetiségek az Osztrák-Magyar Monarchiában. Abban a világban nem volt internet. Az írott sajtót úgy cenzúrázták, ahogy akarták. Nem tudott minden vélemény, "az érem másik oldala" eljutni az emberekhez. Úgy kontrollálhatták őket a hatalmak, ahogy azt kívánták. Nem tudtak pár perc alatt rákeresni az információk hitelességére, ferdíthették a dolgokat. Az olvasás, írás sem volt magától értetődő. A nyilvánossághoz sem tudott senki fordulni, ha megalázták, így bizony meg kellett húzni a farkat.


Nem volt atombomba. Nem volt elrettentő eszköz. Ha valaki beveti, annyi szinte az egész civilizációnak. Lehet eltörli az ellenséget a bolygóról, de az ellenség is őket. Nem voltak ilyen szintű szövetségek, amik közvetlenül vagy közvetetten fenn tudják tartani a békét. A vallásoknak óriási hatalmuk volt, aki valamit nem úgy gondolt, szabadon akart gondolkodni, azt máglyára tették. Ma szabadon olvashatsz különböző véleménycikkeket, a piac hajtja a kutatásokat, újításokat. Ma egy felfedezésért nem máglyára tesznek, hanem akár Nobel-díjat kaphatsz érte.


A mai világ fejlettebb, kulturáltabb, összetartóbb globális szinten. Az internet, telefon összeköt mindenkit. Mindenről és kb. mindenkiről egy kereséssel információt szerezhetsz. Te döntöd el, honnan tájékozódsz. Sok hibája van a világnak, de örülök, hogy itt élhetek. Örülök, hogy nem attól kell félnem, melyik nap soroznak be a háborúba. Ez hatalmas érték és becsülni kell!

2020. febr. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%

#4 #6 #8 A világ nem lesz békésebb hely, ez a világbéke-lufi előbb utóbb szükségszerűen kidurran, méghozzá elég csúnyán. Ennek fő oka az emberiség népszaporulatának folyamatos növekedése, amely együtt jár az erőforrások egyre nagyobb mértékű kihasználásával. Ne rángassuk magunkat abba az illúzióba, hogy hátra lehet dőlni!

,,Igaz, sosem volt még a világtörténelem során ilyen alacsony az esélye annak, hogy gyilkosság áldozatává válj" Hát nem tudom, hogy ez hogy jön ahhoz hogy háború, de azért azon is érdemes lenne elgondolkodni, hogy a brit tudósok, vagy a köztudottan progresszivista Noel Harari honnan vesznek ilyen légbőlkapott számadatokat:)

#11enek van igaza, ironikus módon az atombomba miatt nem robbant még ki egy újabb világméretű konfliktus, de az nem jelenti azt hogy nem is lesz!

2020. febr. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
18%
A megöregezetteket kérdezd, de sajnos nem mindegyik tudna már neked válaszolni!
2020. febr. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%
#16 Igen éppen erre próbáltam utalni. Nem hinném például, hogy Európában például a 20. század első felében amikor még szeretett kisebbségeinkkel úgy bántunk ahogy kellett, nem hinném,hogy rosszabb lett volna a közbiztonság, mint ma egy cigányfertőzött megyében. Csak hát ugye haladóék megpróbálják nekünk eladni az utópiájukat, meg a fejlődés mítoszát. Nincs semmiféle fejlődés, a világ rohan a pusztulásba.
2020. febr. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%

Nézőpont kérdése. Tény hogy voltak rosszabb időszakok is a történelemben (középkor, világháborúk, hidegháború stb.), amikor magasabb volt jóval az "aktív" borzalmask aránya (népirtás, gyilkosság, üldöztetés, járvány).

Most viszont "passzív" pusztítás van. Az emberek fizikailag kevésbé vannak veszélyben (legalábbis a fejlett országokban), cserébe nő a társadalmi szakadék, rasszizmus van, szexizmus van, környezetszennyezés van meg fakitermelés (ami egy lassú öngyilkossági folyamata az emberiségnek), gyűlöletpropaganda, lejáratás, populizmus, riogatás, embertelenül alacsony bérek. Most más módon szar az ember élete mint 100-200-500 éve.

2020. febr. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj utolsó, de ha szerinted a rasszizmus meg a szexizmus a probléma, főként nyugaton, akkor szerintem elgorilult a gyógyszered:D
2020. febr. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Szexizmus persze 😆
2020. febr. 14. 17:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!