Milyenek lehettek a mai európai népek ősei az Őskorban? Volt bármi korabeli természetükben és kulturájukban, ami arra utalt, hogy idővel vezető civilizáció lesznek?
Időszámításunk előtt 4000-ben járunk, a mai Kelet-Ukrajna területén.
Ropog a tűz, az emberek egybegyűlnek, hogy meghallgassák a mesét, ezen alkalom csak havonta egyszer történik.
Egy nő lép elő a tűzhöz, lába, hasa és melle tetovált. Csak egy egyszerű szoknyát hord ruhadarabként. Elkezdi mondani történetét:
Örökké tartó Méz
Egyszer volt egy Nő, a király ágyasa volt,
Híres volt arról, hogy sosem fogyott ki a Mézből.
Megjelent az Égisten medvealakban, mivel megérezte a Méz szagát.
A Nő ezt gondolta a Medveisten láttán:
"Szép a szeme, de nem nagy az esze! Elrejtem a Mézet egy fán!"
Közben a Király részegen hazatámolygott, miközben a Medve orra kiszagolta hova lett rejtve a kincset érő Méz, de nem tudott felmászni érte ezért megharagudott!
Bosszúból elfújta az emberek tüzeit, és elment, miközben a részeg király semmit sem vett észre a dologból.
Azonban hamarosan jött egy kígyó, és a király felesége, a királynő felkapta azt. Megölte a kígyót, megmutatva a medvének, hogy mire képes. Így a Medveisten kegyeibe fogadta a Királynőt, miképpen ő maga is Istennővé lett, a Medve oldalán!
2Volt bármi korabeli természetükben és kulturájukban, ami arra utalt, hogy idővel vezető civilizáció lesznek?"
nem tanultál történelmet?
Mindig az élte túl aki leigázta a környezetét, aki erősebb, ügyesebb volt vagy aki okosabban választott szövetségeseket. EZ volt az ami idővel vezető civilizációvá tette őket.
Most megint van egy olyan időszak amikor mindez megváltozhat, az európai embernél nagyon elharapózott a deviancia, a gyengeség, a más kultúrának való behódolás. Vagy változtat ezen és megint erősebb lesz a saját területén - vagy eltűnik és akkor majd egy másik kultúráról fog kiderülni hogy vezető civilizáció.
Egyrészt nem volt egy konkrét őse a mai európaiaknak.
Masreszt nem volt ilyen dolog a kulturajukban. A civilizació Európában a közel keletről jött a neolitikumtól a közép korig. Europa csak a felvillagosodás utan valt vezető civilizacióva.
Kelet ázsia is mindig is civilizaltabb volt, leszamitva eztva par szaz evet.
7. Ezzel azért vitatkoznék. Mindenek előtt a civilizáció Európába nem a Közel - Keletről jött. A legelső ismert civilizáció a Mezopotámiai, Óbabiloni kúltúra, de nem ez terjedt át Európára. Párhuzamosan alakult ki az európai civilizáció, ugyanúgy ahogyan a kelet ázsiai is. A Neolitikus Farmer kultúra volt az alapja az európai civilizációnak, továbbá a Yamnaya és a Mükénéi kultúrák. A későbbi Indoeurópai nomádok már itt találták ezeket a népeket, akik közül manapság egyedül a Baszkok maradtak fent. Mindeközben az Urál hegységben 6000 évvel ezelőttől voltak már kultúrák, amik egészen a Balti tengerig húzódtak, keletre pedig mélyen Ázsiába. Ezekre az emberekre volt jellemző az Archaikus Észak Eurázsiai származás.
Az Ókor kezdetén a az Óbabiloni volt az egyetlen ismert, fejlett kultúra. A késebbi Ókorban Európa és Kelet Ázsia fejlettsége azonos volt (Rómaiak, Görögök, Kínaiak), ekkor a Közel - Kelet volt egy kicsit lemaradva. A Korai Középkorban az európaiak fejlettsége hatalmasat visszaesett, káoszközeli állapotok voltak, ekkor a Közel - Kelet élte az aranykorát, a Távol Kelet változatlanul fejlett volt.
A Keresztes Hadjáratok után, az érett Középkorban a Közel - Kelet fölé emelkedett az európai kultúra, ugyanis itt kezdett el visszaszivárogni az antikvitás tudása Európába a Bizánciak és a Közel - Keleten visszafoglalt ex - hellén városok felhalmozott tudásából. Ilyenkor kezdtek el megalakulni az első egyetemek, újra kibontakozni a művészetek, az építészet, a gótika, a román (római) stílus. A rendekben, egyetemeken már matematikát, csillagászatot, költészetet tanítottak, a tévhittel ellentétben pedig tudták, hogy nem lapos a föld, a kérdés az volt, hogy a nap kering e a föld körül, vagy fordítva. Ekkor a Közel - Keleten káoszközeli állapotok uralkodtak, a Közép - Ázsiából betörő nomádoknak köszönhetően. A külömböző türk, mongol népek folyamatos háborúkban álltak a Közel - Kelettel. Az inváziók megszokottak voltak. Ugyanaz történt velük, mint ami Rómával. A Távol - Kelet ugyanezen okból, bár nem annyira, de visszamaradt, Yuan dinasztia, mongol uralom. Egyedül Japán tartotta a fejlettségét.
Ez tartott a Késő Középkorban is. A Középkor befejeztével a Reneszánsz Európa rohamos fejlődésnek indult, viszont itt már a Közel Kelettel együtt, ami leginkább annak köszönhető, hogy a türkök letelepedtek és megalapították az Oszmán Török birodalmat, ami alatt a Közel - Kelet kivirágzott ismét. Itt a Közel - Kelet és Európa a haditeknikát leszámítva egy szinten voltak, amiben az Oszmánok magasan fölényben voltak, a modernebb hadviselés miatt. A Távol - Kelet itt fejletlenebb volt mind a Közel - Keletnél, mind Európánál.
A gyarmatosítás hatására Európa a Közel és Távol - Kelet fölé emelkedett. A Távol - Keleten egyenest középkori körülmények uralkodtak még mindig.
A modernebb időkben a Közel Kelet súlyos gyengülésnek indult és elérte ma ismert formáját, a Távol - Kelet európai mintára kezdett megváltozni és napjainkra sok helyen beérte Európát. Jelenleg ez a két domináns kultúra a földön.
Tehát az egyoldalú propaganda helyett, jó lenne egy kicsit utánaolvasni, és észrevenni, hogy ez a "verseny" sokszor változott és egymást váltották a kultúrák a vezető pozícióban.
Milyen propagandára gondolsz?
Durván leegyszerűsítve elmondtam azt, amit te.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!