Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A poroszok miért voltak...

A poroszok miért voltak annyira militaristák?

Figyelt kérdés

2020. jan. 29. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert az izlandiak fenyegetést jelentettek rájuk.
2020. jan. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Már hogy jelentettek volna.

Az egy szigetország,kint az Atlanti óceánon,távol Poroszországtól

2020. jan. 29. 22:44
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Akkor meg a szlovéniaiaktól féltek.
2020. jan. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

A Poroszok,igazán csak Bismarck megnevezése után lettek militaristák. Azelőtt a liberálisok megpróbálták minél jobban lenyomni a hadi költségeket. Viszont Bismarck elég Konzervatív beállítottságú volt, abban hitt, hogy csak "vas és vér" által lehet egy állam sikeres ( [link] )


Bismarck nagyon elkötelezett volt az ipar feljavításában, ami sok esetben sikerült is, nem véletlenül a poroszoknak köszönhetjük a hátultöltős fegyvereket. Ez az elkötelezettség vezette oda Poroszorságot, hogy szinte mindenkit maguk körül megverjenek (kezdve Dániával utána az osztrákok, majd később a franciákat is) Szóval igazábol nem a poroszok voltak militaristák, hanem maga Bismarck amit a Poroszok, látván az elért sikereket szépen lassan átvettek.

2020. jan. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

Bismarck előtt is harciasak voltak, ennek fő oka, hogy nagy államok között éltek, a cári Oroszország, a Habsburg Birodalom, Franciaország gyakran akart nyomást gyakorolni rájuk, ezért kénytelenek voltak fegyverkezni.

Kisebb országok is voltak a közelükben, akikre meg ők tudtak nyomást gyakorolni és gyakran érte támadás őket, főleg keletről, a litvánok, skandinávok, tatárok, a kozákok, a lengyelek mindig fenyegetést jelentettek és mivel sikerült tőlük területeket hódítani, felnőttek olyan naggyá, hogy a Német-római választófejedelemségben dominánsok lehessenek.

Ha már nagy hadsereget kellett tartaniuk, akkor használni is akarták, ezért ők léptek fel arrogánsan nemegyszer, mert a német szövetségben is meg kellett őrizniük a dominanciát, különösen a bajorokkal torzsalkodtak időnként, ám ha sikerült valamelyik germán népcsoportot, például a szászokat szövetségessé, vagy alárendeltté tenni, akkor a hatalmi harcban is jó pozíciót tudtak szerezni, amit meg is kellett tartaniuk a választófejedelemségi rendszerben.

Már Nagy Frigyes kora előtt militaristák lettek, de onnantól meg végképp jellemző rájuk a harciasság, amely ekkor érhetett a csúcspontjára, a sajátos történelmi események következtében.

2020. jan. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!