Az Angolok a kilépés után hanyatlani fognak gazdaságilag, kulturálisan vagy erősödni?
Erősödni fognak.
Újra lesz cél amiért majd összedolgozhatnak és újra nem egy nagy katyvasz részeinek fogják érezni magukat, hanem fontos lesz számukra, hogy britként is megmutassák, képesek megcsinálni.
Először sok lesz a gond, az írek, skótok megpróbálják meglovagolni a témát és a kiválást akarják majd elérni. Az idei évben még sok lesz az értetlenkedés, hiszen most dőlnek el a dolgok és emiatt sokan lesznek mérgesek vagy csalódottak. A jövő év lesz a legnehezebb, mert már élesben fog menni a különlét és ez sokaknak fog veszteséget okozni. Aztán lassan magukhoz térnek és erősödni fognak.
az angolszász tőke és bankrendszerben van annyi, hogy erősödjenek. Gyárak raktárak feltöltve kelet Európaival..
valószínűleg jobban járnak a kilépéssel és erősödni fognak.
Nagy Britannia már nem rendelkezik akkora hatalommal, mint száz éve, de a brit nemzetközösség és a volt gyarmatai ezer szállal kötődnek még hozzá, gyakorlatilag óriási piaca van az EU-n kívül is és lényegében ez okozta a hegemóniai törekvéseit is, mert az EU-val szemben egy partneri viszonyt tudott csak kialakítani, diktálás nélkül. A briteken keresztül EU-s termékek is eljutottak a világ minden tájára, az a kérdés, hogy a britek nélkül az EU mennyire tud majd Ausztráliával, Kanadával, Indiával, stb kereskedni?
A britek megpróbálják a korábbi helyzetüket visszaállítani, de nem biztos, hogy az lehetséges már, így elvesztik a piacaik felét, harmadát Az EU-ból való kilépésük miatt, de lehet, hogy nem nyerik vissza a korábbi hegemóniájukat a világ többi részén cserébe.
Az biztos, hogy mindkét fél nyer is, veszít is, nem tudjuk a kilépési feltételeket, így nem tudhatjuk, melyik irány lesz a nagyobb.
a kilépés nem jelenti hogy elveszítik az Eu piacot.
ne beszélj már marhaságokat.
Gyakorlatilag a zömét elveszítik, hiszen vámokat tesznek az áruikra, azzal meg nem versenyképesek.
Szabad kereskedelem csak a tagokkal áll fent.
Az eddigi szabad belső piac átmegy export - importba, a megfelelő vám és pénzügyi szabályozással, amire maximum kvótákat állapítanak meg, amiket nem lehet túllépni.
Ezeken vitáznak most és ez a fő baj Írországgal is.
#8 Ez nem igaz. Pontosan erre készült az usa is korábban, hogy szabad kereskedelmi egyezményt kössenek, majd Kanadán keresztül próbálkoztak meg vele.
Az hogy kivel milyen keretek között folyik a kereskedelem, az a szerződő felek döntésén műlik csak.
A vita pont erről folyt az elmúlt évben is hogy a britek szerették volna ha az EU-val ilyen kereskedelmi egyezményt köthetnek - az eu vezetése meg nem volt olyan hülye hogy csak úgy belemenjenek, amíg volt remény a brexit visszavonatására.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!