Az Uniónak mit kellett volna tennie, hogy a britek ne akarjanak kilépni?
Az Uniónak? Hát gondolkodnia és utána cselekednie kellett volna. Hogy a Kelet-európai vezetők az uniós pénzeket ne hülyeségre (itt speciálisan lopásra) költsék, hanem felzárkózásra. Elvégre erre találták ki. De nem, az Unió csak fizetett, néha morgott, aztán megint fizetett. Hát persze hogy tönkrementek ezek az országok, ezért menekült el az a sok ember.
Csakhogy azok az emberek otthon megtanulták a csalást, és új helyükön is sokan próbálják alkalmazni.
Na ebből lett elege a briteknek. Mert azt azért ne feledjük, ott eddig is jó sokféle náció élt, és mégse akartak kilépni. Az más kérdés, hogy e szempontból ők is bugyuták. Nem kilépni kell, hanem megrendszabályozni. Végül is, ha bármilyen náció úgy viselkedik (gazdasági szempontból), mint a brit, akkor mi a különbség? Miért akarnának mást?
"A britek fenét sem akartak kilépni az EU-ból, csupán néhány nagyszájú barom polikikus a saját pillanatnyi érdekétől vezérelve olyan kampányt csinált, amivel az emberek többségét teljesen megszédítette."
A britek 2016-ban megszavazták a kilépést.A britek aztán 2017-ben megszavazták a kilépést szorgalmazó torykat az előrehozott választásokon.A britek 2019-ben képesek voltak NIGEL FARAGE Brexit Partyját az első helyre választani az EP választásokon.A britek, most decemberben képesek voltak elsöprő többséget adni a kilépést szorgalmazó toryknak.Nem hiszem, hogy olyan mértékben meg tudják bolondítani a népet, hogy 4 választásból 4-et így válasszanak meg.
"Az Uniónak mit kellett volna tennie, hogy a britek ne akarjanak kilépni?"
Nem kellett volna őket már bevenni se.
A britek sosem szerették az EU-t, tagként is csak hátráltatták meg bomlasztották, effektíve nem is értem, hogy akkor miért léptek be egyáltalán vagy miért vártak ennyit a kilépéssel.
"Nem hiszem, hogy olyan mértékben meg tudják bolondítani a népet, hogy 4 választásból 4-et így válasszanak meg."
Ha 4 választáson át hülyének állítják be az országot, mert megszavaztak egy kilépést, de nem tudnak mégsem kilépni, akkor én is így szavaztam volna.
Egyébként erre ki is tér a válaszadó abban a soraiban, amit már nem idéztél:
"Mostmár viszont kényszerpályán vannak (nincs arra törvényes lehetőség, hogy semmissé tegyék a népszavazás eredményét, pedig próbálkoztak nem kevesen vele), a bizonytalan halogatásnál a biztos rossz is jobb, ezért lett a kilépést hamar levezényelni akaró kormánynak nagy legitimációja."
Lehetett volna valami engedményt tenni a briteknek, hogy kivételes, speciális esetekben korlátozható legyen a bevándorlás az EU-ból.
A schengeni övezet is olyan, hogy lényege, alapja a szabad mozgás, de bizonyos esetekben ideiglenesen mégis visszaállítható a határellenőrzés, így például a francia-olasz, osztrák-olasz, svéd-dán határon is évek óta folyamatosan megy az útlevél/személyi igazolvány vizsgálat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!