Az utóbbi 200 évet az angolszász országok(előbb az uk, utána egyesült államok) hatalmi túlsúlya jellemezte, azonban ez mind politikailag, mind gazdaságilag megdőlni látszik. Melyik lesz a következő világnyelv?
"azonban ez mind politikailag, mind gazdaságilag megdőlni látszik"
EZT mire alapozod????
Mellesleg az angol marad, mert azt mindenhol megértik és ez így igen praktikus.
2020. jan. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
2/15 anonim válasza:
200? Az angol kb. az első világháborúban kezdte leváltani a franciát mint világ nyelv, de a 2. vh. utáni USA dominancia és az internet lökte meg nagyon.
Egyébként nézd meg, a latin majd 1500 évig volt a vezető "világnyelv" most meg hol van?
2020. jan. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
3/15 Deák Dominik 2020 válasza:
Ez soktényezős dolog és régiónként eltérő. Pl. Európában évszázadokig a latin volt menő, noha holt nyelv volt, és Európa ekkor nem volt se gazdaságilag, se politikailag erős.
Legtöbben anyanyelvi szinten a mandarint és a hindit beszélik jelenleg, tanult nyelvek közül még az arab jelentős, de gazdaságilag és katonailag még mindig messze az Egyesült Államok a legjelentősebb (ott viszont erősödik a spanyol).
Szóval az angol nem most fog kimúlni, a kínai meg nem fog globálisan elterjedni rövid időn belül.
2020. jan. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
4/15 anonim válasza:
Az újlatin nyelvek közül a spanyol és a portugál is jelentős. Főleg az előbbi. Már az Államokban is nagyon terjed.
2020. jan. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
5/15 anonim válasza:
a mandarin is világnyelv. Európában alig ismerik pedig a világ egyharmada beszéli.
De mondjuk ha a magyarok feltalálnak valamilyen gépet/programot ami az emberiség mindennapjaiban is jelentős szerepet fog játszani és magyar nyelven lehet majd csak kezelni akkor a magyarból is világnyelv lehet.
2020. jan. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
6/15 anonim válasza:
A nyelv elsajátithatósága is sokat számít, a magyar még sok magyar anyanyelvű is helytelenül használja, az angol főleg a üzleti kommunikációba domináns, legalább 90%-t fedi le ennek az ágnak tudtommal. Meg ha a világ már beleállt ebbe az emberek nem fognak csakúgy átmenni egy másikra miután mert megindult szépen a folyamat, maximum a második, harmadik, stb nyelvek cserélgethetnek helyet, de sokat számít mennyire hasznosíthato, hiába beszélik többen a spanyolt mint a németet, a némettel jobban jarhatsz, mert Németországnak van nagy gazdasági ereje ami ativel megannyi országon.
2020. jan. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
7/15 anonim válasza:
Nem csak az országok gazdasági helyzetét kell figyelembe venni. Az angol viszonylag egyszerű, könnyen tanulható nyelv. Ezért se hiszem,hogy mostanában lesz levaltva.
2020. jan. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
8/15 anonim válasza:
Az angol jó lesz addig, amíg el nem érjük a telepátiát.
2020. jan. 23. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
9/15 anonim válasza:
Most az angolt ugyanúgy erőltetik mint annak idején az oroszt. (Amikor azok voltak a gyarmattartók!)
Most azok a gyarmattartók, akiknek az angol nyelv a kedves.
Majd ez is lecseng.
2020. jan. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
10/15 A kérdező kommentje:
2: A fejlett nyugati országok egymás közötti komunikációjában csak a második világháború óta népszerű, viszont a fejlődő világ felén az angol volt a közvetítőnyelv az 1800as évek végén is, mivel a világ felét a britek uralták, amit meg nem(pl Kína), ott is ők voltak a legnagyobb hatással.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!