Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Krím-félszigetet miért...

A Krím-félszigetet miért büntetik a nyugati országok?

Figyelt kérdés
A Krímen, amióta orosz terület lett, gyakorlatilag nincsenek oroszon (és néhány kínain) kívül más cégek, mert a szankciók tiltják. Nem jönnek rá a nyugati politikusok, hogy ezzel a helyi lakosságot is szívatják?

2019. dec. 28. 19:27
1 2
 11/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
50%
A Krím mindig is orosz terület volt.
2019. dec. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a szankciózás a nemzetközi nyomásgyakorlás része. Az elszigeteléssel próbálják nehezíteni a helyiek életét és jelzés, nyomásgyakorlás a megszálló ország számára is.

Észak-Ciprus kapcsán is már régóta ezt csinálja az EU.


Azonban az EU politikája nem konzekvens a területi vitákban, megfigyelhető a kettős mérce.

Izrael szabadon tevékenykedhet a Szíriától elfoglalt, annektált Golán-fennsíkon. Szabad kereskedelem van, csak annyi diszkrimináció (Izrael szerint antiszemitizmus) éri a zsidó telepeseket, hogy a Golán-fennsíkról érkező árukat címkével kell ellátni, mely jelzi, hogy a termék nem Izrael nemzetközileg elismert területéről származik, hanem megszállás alatt lévő területről.


Szintén vitatott a helyzet a Marokkó által megszállt, annektált Nyugat-Szahara kapcsán. Az Európai Unió Bírósága kimondta, hogy a Marokkóval kötött egyezmények nem érvényesek a nyugat-szaharai területre. A jogállamiságot mellőzve politikai okok miatt az Európai Bizottság viszont úgy döntött a Marokkóval kötött egyezménynek megfelelő szabályozás érvényesíthető Nyugat-Szaharára is, szabad a kereskedelem, fejlődhet a régió, nem lesz gazdasági diszkrimináció, szankció.


A legkirívóbb eset Mayotte példája a nyugati diplomáciában, politikában. A szigetet egy népszavazásra hivatkozva jogtalanul csatolta el Franciaország 1975-ben a Comore-szigetektől és annektálta is 2011-ben. Az ENSZ kimondta, hogy Franciaország jogtalanul lépett fel és a terület nemzetközi jogi szempontból a Comore-szigetek szuverenitása alá tartozik, ahogy az ENSZ a Krím-félsziget kapcsán is elítélte Oroszországot és kimondta, hogy a félsziget nemzetközi jogilag továbbra is Ukrajnához tartozik. A területi viták ellenére az EU elismerte Franciaország annexióját és nem merült fel elutasítás vagy szankció. Persze Franciaország fontos nyugati nagyhatalom, az EU legerősebb katonai hatalma, második legnagyobb gazdasága, így indokolt a kivételezés.

2019. dec. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!