Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi szüksége van a NATO-nak...

Mi szüksége van a NATO-nak Törökországra?

Figyelt kérdés
Törökországot kizárólag a Szovjetunió ellen vették be a NATO-ba, de a hidegháborúnak vége, azóta Törökország azt csinál amit akar, most a kurdokat akarja kiirtani akiket a NATO az ISIS ellen támogatott, Erdogan pedig őket jobban támadja mint pár éve az ISIS-t, akkor mi szüksége van a NATO-nak Törökországra egyáltalán?

2019. nov. 1. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Törökország hadserege egyike a világ 10 legerősebb haderejének, erősebb mint Németországé és a negyedik legerősebb Európában is. Ebben az első 10 legerősebb haderőben pedig csak az USA van még az európai 4-en kívül. Ezért van rá szüksége a NATO-nak.
2019. nov. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
# 1 És mire megy a NATO mindezzel ha Törökország azt csinál amit kar?
2019. nov. 1. 14:19
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Azért más volt teljesen a helyzet, amikor bevették a NATO-ba. Egyrészt bíztató belső folyamatok voltak, modernizáció, demokrácia kialakulása, stb... másrészt egy biztos és erős szövetséges volt pont jó helyen.

Ma már inkább nyűg a NATO számára, szerintem egyáltalán nincs szükség Törökországra, ha az elindult folyamatok tartósak maradnak az országban.

2019. nov. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%

Törökország nem írtja a kurdokat csak a kurd terrorszervezet tagjait. Törökországban 15-20 millió kurd él. Ez megvan?


A NATO-nak pedig nagy szüksége van Törökországra. Ahogy korábban írták egyike a világ 10 legerősebb haderejének, a török gazdaság pedig a 18. legnagyobb a világon. Nem mindegy hogy egy ilyen ország kinek az oldalán áll. Ha kiraknák a Nato-ból szerinted kinek lenne jó? Törökország akkor Oroszországgal kötne szövetséget. Egyébként megsugom hogy a Nato-ban nincs olyan eljárás hogy kiraknak valakit.

2019. nov. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
27%

#2 A NATO egy KATONAI szövetség. Annak meg az a lényege, hogy ha benne van a szövetségben akkor veled van, ha nincs benne akkor meg ellened. Ez nem egy gazdasági együttműködés, mint az EU, hogy a FÁK tagállamaival egyszerűen nem üzletelnek és ennyi. Ez a szövetség a többiek ellenében jött létre.

Pontosan emiatt vannak akik szeretnék ha az oroszoknak is felajánlanák a NATO tagságot, mert ezzel megszűnnének ellenségnek lenni - még akkor is ha nem lépnének/léphetnének be valósában.

2019. nov. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

"Annak meg az a lényege, hogy ha benne van a szövetségben akkor veled van, ha nincs benne akkor meg ellened."

Ritkán lehet ekkora ökörséget olvasni ezen a fórumon, de te szinte mindig túlszárnyalod magad. Ezek szerint akkor Svájc, Ausztria, hogy csak két közeli példát mondjak, mind ellenségünk. Ki tudja mikor törnek majd ránk az éj leple alatt, igaz?

2019. nov. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A NATO második haderejét, hosszú orosz határral.

Nekem nem tűnt fel, hogy az USA-Orosz feszkó enyhült volna.


Az amerikai hadsereg meg udvariasan visszahúzódott a bevonulás elől.

Félreértesz valamit.

Itt nem széplelkek játszanak.

2019. nov. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Törökország az egyetlen török ország, ami nem része a "szovjet" szférának, ezáltal el lett vágva a törökségtől. A Nyugat sem fogja bevállalni, hogy csusszanjon át a térség Putyin ölébe, de valahogy az oroszok, irániak, afgánok, kínaiak se nagyon igyekeznek egy 185 milliós török egységet látni. (Az ugye megvan, hogy a köztörök nyelvterület Szibériában, Japántól keletebbre kezdődik, Kínában folytatódik?) Valahogy az oroszok sose kapálóztak annyira Anatóliáért, mint az földrajzilag indokoltnak tűnne. Putyin is inkább jókat ölelkezik külön-külön 15-féle kézben tartható török-tatár bábdiktátorral a háza táján. A világ nagyobb szereplői úgy alszanak jobban, ha a törökség tagolva van, tehát nem tényező. Ez a tagolva tartás többről is szól, mint az a néhány hidegháborús évtized, igen sokan érdekeltek benne úgy alapjáraton is.


Ellenkező esetben most úgy tanítanák az iskolákban, hogy "Európa" és "Ázsia" között (vagyis a Római Limes és a Kínai Nagy Fal között) van még egy harmadik kontinens is. Úgy hívnák: Uly-Dala, vagy perzsa szóval élve: Turán.

2019. nov. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!