Mi szüksége van a NATO-nak Törökországra?
Azért más volt teljesen a helyzet, amikor bevették a NATO-ba. Egyrészt bíztató belső folyamatok voltak, modernizáció, demokrácia kialakulása, stb... másrészt egy biztos és erős szövetséges volt pont jó helyen.
Ma már inkább nyűg a NATO számára, szerintem egyáltalán nincs szükség Törökországra, ha az elindult folyamatok tartósak maradnak az országban.
Törökország nem írtja a kurdokat csak a kurd terrorszervezet tagjait. Törökországban 15-20 millió kurd él. Ez megvan?
A NATO-nak pedig nagy szüksége van Törökországra. Ahogy korábban írták egyike a világ 10 legerősebb haderejének, a török gazdaság pedig a 18. legnagyobb a világon. Nem mindegy hogy egy ilyen ország kinek az oldalán áll. Ha kiraknák a Nato-ból szerinted kinek lenne jó? Törökország akkor Oroszországgal kötne szövetséget. Egyébként megsugom hogy a Nato-ban nincs olyan eljárás hogy kiraknak valakit.
#2 A NATO egy KATONAI szövetség. Annak meg az a lényege, hogy ha benne van a szövetségben akkor veled van, ha nincs benne akkor meg ellened. Ez nem egy gazdasági együttműködés, mint az EU, hogy a FÁK tagállamaival egyszerűen nem üzletelnek és ennyi. Ez a szövetség a többiek ellenében jött létre.
Pontosan emiatt vannak akik szeretnék ha az oroszoknak is felajánlanák a NATO tagságot, mert ezzel megszűnnének ellenségnek lenni - még akkor is ha nem lépnének/léphetnének be valósában.
"Annak meg az a lényege, hogy ha benne van a szövetségben akkor veled van, ha nincs benne akkor meg ellened."
Ritkán lehet ekkora ökörséget olvasni ezen a fórumon, de te szinte mindig túlszárnyalod magad. Ezek szerint akkor Svájc, Ausztria, hogy csak két közeli példát mondjak, mind ellenségünk. Ki tudja mikor törnek majd ránk az éj leple alatt, igaz?
A NATO második haderejét, hosszú orosz határral.
Nekem nem tűnt fel, hogy az USA-Orosz feszkó enyhült volna.
Az amerikai hadsereg meg udvariasan visszahúzódott a bevonulás elől.
Félreértesz valamit.
Itt nem széplelkek játszanak.
Törökország az egyetlen török ország, ami nem része a "szovjet" szférának, ezáltal el lett vágva a törökségtől. A Nyugat sem fogja bevállalni, hogy csusszanjon át a térség Putyin ölébe, de valahogy az oroszok, irániak, afgánok, kínaiak se nagyon igyekeznek egy 185 milliós török egységet látni. (Az ugye megvan, hogy a köztörök nyelvterület Szibériában, Japántól keletebbre kezdődik, Kínában folytatódik?) Valahogy az oroszok sose kapálóztak annyira Anatóliáért, mint az földrajzilag indokoltnak tűnne. Putyin is inkább jókat ölelkezik külön-külön 15-féle kézben tartható török-tatár bábdiktátorral a háza táján. A világ nagyobb szereplői úgy alszanak jobban, ha a törökség tagolva van, tehát nem tényező. Ez a tagolva tartás többről is szól, mint az a néhány hidegháborús évtized, igen sokan érdekeltek benne úgy alapjáraton is.
Ellenkező esetben most úgy tanítanák az iskolákban, hogy "Európa" és "Ázsia" között (vagyis a Római Limes és a Kínai Nagy Fal között) van még egy harmadik kontinens is. Úgy hívnák: Uly-Dala, vagy perzsa szóval élve: Turán.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!