Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ilyen helyzetben mit lépne...

Ilyen helyzetben mit lépne Amerika?

Figyelt kérdés
Alapból az érdekelne, hogy USA betartaná e a NATO kötelezettségét ha megtámadnak egy NATO tagállamot. Mert szerintem ha pl Oroszországot vesszük alapul akkor, ha mondjuk Oroszország lerohaja Észtországot azért kétlem, hogy USA teljes haderejét bevetné. Tudom a szerződés kötelezi de láttunk már olyat, hogy szerződés szegész a történelemben

2019. szept. 10. 22:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%

Nem érdekelné a dolog különösebben. A jueszéj nem fogja felrúgni a fegyveres "békét" egy kis állam léte vagy nemléte miatt.

Mikor anno a SZU megtámadta Finnországot, akkor se tettek semmit, se az angolok, se az amerikaiak, se mások. Ennyit ér a szerződés: papírrongy.

2019. szept. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
És mondjuk ha ez az ország nem Észtország hanem Németország, Japán vagy Norvégia akkor sem avatkozna be USA?
2019. szept. 10. 23:07
 3/21 anonim ***** válasza:
0%
Norvégiát, Japánt is leszarná az USA szerintem. Németországnál is csak azért kummogna, mert onnan már csak egy ugrás Franciaország és Nagy-Britannia, és az már ugye az usákok érdekövezete lenne.
2019. szept. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
69%

"Mikor anno a SZU megtámadta Finnországot, akkor se tettek semmit, se az angolok, se az amerikaiak, se mások. Ennyit ér a szerződés: papírrongy."


Az a baj a meséddel, hogy nem volt semmilyen szerződés, amivel kevered az Lengyelország az agresszor pedig Németország volt. Finnország függetlenségét egyik nagyhatalom sem garantálta 1939-ben.

2019. szept. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
7%
#4 volt szerződés. Finnország és a SZU között érvényes megnemtámadási szerződés állt fent. Amúgy ugyanúgy legyalulták volna a finneket is a szovjetek, mint az észteket, csingizeket, litvánokat.
2019. szept. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
73%

"#4 volt szerződés. Finnország és a SZU között érvényes megnemtámadási szerződés állt fent."


Terelsz vagy mi van? Ezt ki vitatta? Egy megnemtámadási szerződés nem kötelezi egyik nagyhatalmat sem arra, hogy háborúba lépjen a megtámadott fél oldalán.


Akkor újra:

1939-ben egyik nagyhatalom sem Franciaország, sem nagy-Britannia NEM GARANTÁLTA SZERZŐDÉSSEL FINNORSZÁG SÉRTHETETLENSÉGÉT SE FÜGGETLENSÉGÉT, ezért nincs is köze ahhoz, amiről beszélsz, egy országnak garantálták ezt ez Lengyelország volt, abban az esetben pedig be is tartották, tudod második világháború gyakorlatilag így kezdődött.

2019. szept. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
19%

Lengyelországnak is "garantálták", abban az esetben is leszarták következetesen a dolgot, lásd "fura háború" időszaka. Nem mellesleg ott is csak a németek miatt verte habzó szájjal az asztalt az antant, a szovjet agressziót szó nélkül lenyelték.

Ha Putyin most kezdene izmozni, akkor se történne semmi, megszállhatná akár egész Ukrajnát is, a jueszéj ölbe tett kézzel nézné végig.

2019. szept. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%

Jól van én föladom, ha egyszer valaki nem akarja érteni, hogy mi a különbség a függetlenség garantálása, és a megnemtámadási szerződés között és már bekeveri ide Ukrajnát is egy mi lenne ha dumával, akkor ott nincs értelme vitatkozni, higgyél amiben akarsz, csak tudjad, hogy attól még az nem lesz igaz.


Egy tény, eddig ha valaki megtámadta egy katonai szövetség valamely tagját kívülről, abból háború lett, ha valamikor megtámadtak egy országot, amelynek sérthetetlenségét nagyhatalmak garantálták, ott háború lett, a két világháború is pont így indult. Belgiummal és Lengyelországgal.

2019. szept. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
22%

Ha bejártál volna történelemórákra, most nem írtál volna ennyi hülyeséget.

Lengyelország megtámadását simán elnézték még Hitlernek is, nemhogy Sztálinnak anno. Hadat üzentek, ja, papíron, aztán ültek a seggükön. A franciák össz-vissz annyit tettek, hogy hót fölöslegesen felhúzták a Maginót-vonalat. Se a britek, se az angolok nem indítottak semmilyen támadást Németország ellen.

Ez van leírva a történelemkönyvekben, akár tetszik neked, akár nem, a hülyeségeidet pedig saját magadon kívül senki nem támasztja alá.

Hogy papíron mit szövegeznek meg a nagyhatalmak, az egy dolog. Igen, papíron, ha támadás éri a katonai szövetség egyik tagját, akkor háború lesz belőle. A valóságban pedig, ha egy politikailag súlytalan, senkit nem érdeklő országot támad meg egy jóval erősebb másik, simán odadobják őt a kutyáknak. Ennyit a nagyhatalmak garanciájáról.

2019. szept. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%

"Nem mellesleg ott is csak a németek miatt verte habzó szájjal az asztalt az antant, a szovjet agressziót szó nélkül lenyelték."


Igen, mivel a garancia kimondottan egy német támadás esetére szólt. De amúgy is baromság lett volna egy hadüzenet a Szovjetuniónak, mivel az szövetségbe kényszerítette volna Sztálint Hitlerrel, aminek el sem mondom, hogy milyen szörnyű következményei lettek volna, mert ennyit talán még te is el tudsz képzelni a nyugatgyűlölő, proli elméddel.

Egyébként a Vörös Hadsereg már csak akkor indult meg, amikor Lengyelországból nem maradt más, mint a belaruszok és az ukránok által lakott keleti rész és így tudtak hivatkozni ezen kisebbségek védelmére a nácik ellenében.

[link]

2019. szept. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!