Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A britek ki akarnak lépni az...

A britek ki akarnak lépni az unióból?

Figyelt kérdés

vagy ez nekik jó, hogy se nem tagok, se nem kívülállók, folyamatosan kilépők ?

hosszútávon erre rendezkedtek be vagy mi?


2019. okt. 28. 11:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
Kivágják az EUt.
2019. okt. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%

Valószínűleg nem akartak valóban kilépni csak azt nem akarták folytatni amivel az EU tagságuk akkor már egyre jobban együtt járt. A városi lakosság kicserélődött, már nem britek élnek ott hanem kisebbségbe szorultak. A vidéki lakosságnak meg elege lett az EU-s bürokráciából, a felülről rájuk kényszerített korlátozásokból és abból hogy az országuk megszűnik az övék lenni. Inkább egy protest szavazás volt ez akkor, szembenállás a helyzettel és az akkori brit meg eu-s vezetéssel, döntésekkel. A következményeket nagyon sokan nem mérlegelték - nem is tudták volna, hiszen erre, hogy ennyi ideig nem tudnak megállapodni, azért senki nem számított.

De van olyan amikor a gazdasági veszteség, az anyagi kár is megéri hogy meghozzon az ember egy döntést, mert vannak ennél fontosabb dolgok is amiket meg nem akar elveszíteni.

A döntésképtelenség pedig ugyanebből következik ami miatt többen a kilépésre szavaztak - hogy már rengetegen vannak ott olyanok, akik nem britek, nem a hagyományos brit életmódot tartják fontosnak. Ők is majdnem ugyanannyian vannak már ezért rendre leszavazták a kilépésre történő megállapodásokat.

A britek még az utolsó pillanatban csinálták ezt a népszavazást, ha tovább hagyják a változásokat és ugyanilyen ütemben költöznek be oda idegenek akik továbbra is ilyen gyorsan változtatják meg annak az országnak az életét, szokásait és berendezkedését, akkor már nem lett volna elegendő ember aki megszavazza a kilépést még ha rosszabbra is fordulna a helyzetük.

A britek többsége szerintem úgy gondolta hogy egy Norvégiához hasonló szerződéses kapcsolat fog majd egyből kialakulni a népszavazást követő tárgyalásokkal, ahol élvezhetik némi befizetésért cserébe a korábbi előnyök nagy részét, de nem kötelezik őket az uniós döntések amiket meg nem akarnának. Csak ez nem így működik.

2019. okt. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%
Rendezzenek egy újabb népszavazást, és kiderül.
2019. okt. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%

#3 Ne rendezzenek. A népszavazás nem játék, nem addig szavaztatunk amíg a tetsző eredmény ki nem jön.

Szavaztak, döntöttek.

2019. okt. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
31%

#4, Csakhogy a szavazástól függetlenül a parlament több éven át nem tudja eldönteni, hogy mi legyen.

Ebben az esetben igenis szükséges az újabb megerősítés. undo, deal-brexit, hard-brexit.

2019. okt. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

"Szavaztak, döntöttek."

Azért pár év alatt bárkinek változhat a véleménye.

Ha olyan körülmények merülnek fel, ahol releváns hogy valaki az új tapasztalatok tükrében is egyetért a korábbi álláspontjával, akkor a legésszerűbb dolog újra megkérdezni az illetőt.

2019. okt. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

A parlament azért nem tudja eldönteni mi legyen, mert pártérdekeket néznek és semmibe veszik a szavazóikat. A 2017-es választáson mind a Konzervatív Párt, mind a Munkáspárt programjában az volt az álláspont, hogy elfogadják a népszavazás eredményét. Ha csak ezt a 2 pártot nézzük, nagyon simán meglenne a többség, a kétharmad is a parlamentben minden döntéshez. Csakhogy továbbra is folyik az egyezkedés a pontos részleteket illetően.


Ez még nem jelenti azt hogy új népszavazás kellene, hiszen volt már egy, aminek az eredménye adott. Ha egy második szavazáson győzne a bentmaradás, akkor pár évvel utána megint lenne egy harmadik szavazás? És akkor ha ott megint a kilépés lenne többségben akkor megint elkezdik a tárgyalásokat a nulláról? Esetleg egy teljesen más kormánnyal már? Bolondság.


Remélhetőleg mostmár mielőbb megoldódik ez a dolog. Ha tényleg lesz most egy választás, az jó eséllyel megerősíti (visszaállítja) a konzervatív többséget, sőt a Brexit Párt is kb. 10% körüli helyekre számíthatna. Amivel gyakorlatilag biztosan le lehetne rendezni ezt a kilépést, ami már nagyon időszerű, mindenkinek rohadtul elege van már ebből az egészből. Ideje lezárni ezt a témát.

2019. okt. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"A parlament azért nem tudja eldönteni mi legyen, mert pártérdekeket néznek és semmibe veszik a szavazóikat."


Most akkor az emberek vannak a pártokért vagy fordítva?

Ha nem tudnak dönteni, akkor csak az embereknek kell kinyilvánítani akaratukat vagy így, vagy úgy.

2019. okt. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem az összes brit, inkább csak az angolok és a walesiek.
2019. okt. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%
#8 A pártok vannak a szavazókért, elvileg. Akik pedig a 2016-os népszavazáson és a 2017-es parlamenti választáson is kinyilvánították az akaratukat.
2019. okt. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!