Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik országban a legjobb az...

Melyik országban a legjobb az élet?

Figyelt kérdés
2010. júl. 15. 23:24
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
58%

Svájc? Csak úgy tippelek,kíváncsi vagyok mások véleményére is.

Magyarországot azért nem mondanám:):D

2010. júl. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
46%
Természetesen Magyarországon.
2010. júl. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
65%
Ez természetesen sok mindentől függ. Nekem az amerikaiak élete és mindig tetszett, de ezt csak filmekből ismerhetjük, ami nem mindig a valóságot mutatja. De azt hiszem én legszívesebben Hollandiában, Lichtensteinben vagy Izlandon élnék. Egyszer olvastam Izlandról egy cikket, és nagyon megtetszett az az ország.
2010. júl. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
60%
Dubai
2010. júl. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
74%

Ausztria jó hely, ebből a szempontból. Svájcot meg már írták. Az északi országok jók, csak drágák. Igaz, ott többet is keresel. Na meg északon hosszúak a téli esték.


A briteknél meg sokat esik az eső, és egyes helyeken az lehet az érzésed, hogy az őslakók vannak kisebbségben.

A belgákhoz akkor menj, ha szereted a sört meg a csokit! :))) A hollandokhoz akkor, ha szeretsz bicajozni (esőben is). :)))


Amúgy a Brunei szultánság volt pár éve a legjobb. Na meg Dubai sem volt rossz, de most a válság visszavetette. Na és Monacoról se feledkezzünk el.

De ez utóbbi 3 csak elméleti példa volt, mert ezekbe az országokba nem könnyű odaköltözni. Sógorékhoz meg lehet, éa máe sokminden olcsóbb, mint nálunk!

2010. júl. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
27%

Én konkrét országot nem mondanék, mert ez nagyon sok mindentől függ. Az egyik országban azért jó lakni, mert kicsi az adó, a másikban jó az életszínvonal, a harmadikban a világnyelvet beszélik. Mindenkinek más a jó. Nekem az lenne a jó, ha egy mediterrán országban élhetnék, mint Olaszország déli része, Spanyolország, Portugália, Görögország – mert fagyos vagyok, és utálom a hosszú, hideg, sötét teleket.


Érdekes lehet északi államokban is lakni – valaki említette Izlandot –, de azt hallottam marha nehéz a nyelv, másrészt igen hosszúak a telek és semmi nem működik rendesen. Télen nem kel fel a nap, nyáron nem megy le, a vulkánok pedig büdösek.


Szóval én napfényes országra szavazok, de azért Kalifornia az túlzás. Ott meg állandóan földrengés van.

2010. júl. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
63%

Vannak napfényes országok, csak azokban nyáron túl meleg van. Vannak nyáron hűvös országok, csak ott télen sötét van. Vannak mérsékelt hőmérsékletingadozású országok, csak ott állandóan esik az eső. Ahol nedves a klíma, ott sok a szúnyog.


A legtöbb ország szegény, és még a nem szegény országok nagy részében is rossz a közbiztonság. A világon kb. 20-30 ország van, ahol az élet minősége eléri vagy meghaladja a magyarországi szintet. Ezen belül éghajlattól és sok minden mástól is függhet, hogy valaki hol szeretne élni.


Az északi országok gazdagok, az emberek zárkózottak, földhözragadtak, anyagiasak. A déli országokban az emberek lazábbak, de lusták, megbízhatatlanok.


Vérmérséklet kérdése, kinek mi az ideális. Nem létezik olyan ország, ahol a "legjobb az élet". Svájc gazdag (egyébként már rég nem gazdagabb az USA-nál vagy Norvégiánál: az, hogy Svájc a leggazdagabb ország, egy 50-100 éve rögzült, azóta elavult közhely), de akinek nem tetszik az alpesi-osztákos-németes kultúra, annak nem jó hely. Dubai felvetése nevetséges.

2010. júl. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
76%
Oroszországban.Szibériában aztán nem háborgat senki.Reggel kimész a tankoddal a földekre,megnézed högy nő a semmi,aztán iszol 1et a falubeliekkel,utána meg részegen elmentek medvét lőni.Oroszországban a legjobb az élet:D
2010. júl. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
82%

A válasz megírásának időpontja: ma 01:02


Ha csak 20-30 ország van, ahol meghaladja az életszínvonal a Mo-it, akkor Európában miért van kapásból legalább 25?

2010. júl. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
0%

ma 09:43


1) Európában nem minden ország ilyen

2) Törpeállamokat (San Marino, Monaco stb.) nem szokás beleszámolni az ilyen összegzésekbe, mert olyanok, mint a környékük

3) A legtöbb ilyen ország európai,


nagyokos.

2010. júl. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!