Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Talpra tudott volna állni...

Talpra tudott volna állni Németország az első világháború után, ha egy olyan vezetőt kap, akinek az alapelve az, hogy soha többé háborút s a politikusi képességei jók, vagy ez eleve lehetetten lett volna abban a korban?

Figyelt kérdés
Ha igen, mik a lehetséges forgatókönyvek, s hogy nézne ki ma a világ?
2019. szept. 13. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
De hát ilyen vezetőt kapott Adolf Hitler személyében és talpra is állt.
2019. szept. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

"De hát ilyen vezetőt kapott Adolf Hitler személyében és talpra is állt."


Azt a k_rva tényleg szar a magyar oktatási rendszer.

2019. szept. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Talpra is álltak '24-től kezdve, csak aztán jött a '29-es válság.
2019. szept. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tudtommal a német gazdaság akkori felpörgetésében jelentős szerepe volt a hadiparnak is, illetve ami közvetve vagy közvetlen ehhez kötődött. De ez közel sem jelenti azt, hogy ne lehetett volna mással megoldani. A lényeg abban volt, hogy a termelést nem a piac hajtotta fel, hanem az állam. Hitler azért választotta a hadipart, mert háborúra készült. Igazából számos más lehetőség is lett volna az ipar fellendítésére.
2019. szept. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
71%
Alapjában véve Hitler sem akart háborút a nyugati hatalmak ellen. Az erős hadsereg elsősorban azért kellett neki, hogy revizionálja Németországot, tehát visszaállítsa azt az I. Világháborút lezáró béke előtti állapotba, ehhez pedig elengedhetetlen volt, hogy ne rendelkezzen egy ütőképes hadsereggel. Korabeli felső vezetők is leírták, hogy téves az a következtetés is, miszerint az utak direkt hadászati célok miatt épültek. A kérdést egyébként nehéz megválaszolni, a háború mindenféle képen kitört volna csak lehet nem Németország kezdte volna hanem pl Szovjetunió hisz ne feledjük eredetileg a nyugati szövetségesek örültek Hitler hatalomra jutásának ugyan is benne láttak egy erős kezű vezetőt, aki megállítja a vörös vihart.
2019. szept. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Valójában tényleg háborúra készültek, de nem világháborúra. Danzig és Memmelt vissza akarták követelni, míg utóbbit megkapták Danzigot a Franciák és az Angolok támogatásának hatására Nem-et mondtak a németeknek, akik már hosszú idő úta próbáltak velük valahogy megegyezni, és közölték is, hogyha nem adják vissza háború lesz. Lett is, de ez magával rántotta az angolokat és a franciákat is
2019. szept. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Talpra tudott volna állni, de sem az európai politikai környezet, sem Németország belső helyzete ezt nem tette lehetővé. Vagy nagyon gyenge politikusok vezették volna az országot vagy egy erős, aki akkor is belebukik, ha mindent jól csinál. (itt egy megjegyzés azért kikívánkozik: hiszen már annak meghatározása problémás, hogy mi az a "mindent jól csinál").

De.

Németországnak esélye nem volt megnyugvásra. A Nagy Háború után alakult jobb- és baloldali rohamcsapatok Hitler hatalomra jutásáig egymást gyilkolták. A nyílt utcán. Folyamatosan.

1933 január végén győzött a náci párt és onnantól idő kérdése volt, hogy miként semmisítik meg fizikailag az ellent.

2019. dec. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!