Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ázsiában van tipikus nyugat-eu...

Ázsiában van tipikus nyugat-európai mintájú jóléti állam, olyan ahol nem a munka rabja a társadalom?

Figyelt kérdés
Mert ugye Japánban, Dél-Koreában, Tajvanban elég magas a GDP/fő, de ezekben az országokban hírhedt a társadalmi önsanyargatás. Pl. Japánban állandóan túlóráznak, elképesztő magas a szűz/egyedülálló pasik aránya vagy ciki ha elmész szabadságra meg hasonlókat olvastam. Dél-Koreában meg elképesztő magas az öngyilkosok aránya, olyan is rendszeres, hogy egyetemi vizsgakudarcok miatt a diákok megölik magukat. Szingapúr és társai pedig megint csak rossz példa, mert az egy városállam és olyan mint Monaco (meg amúgy is tele van európaival), tehát nem releváns felhozni. Ezen kívül más ország nem nagyon jut eszembe, ami olyan nyugis és jó életszínvonalat, társadalmi stabilitást nyújtana, mint mondjuk Norvégia, Dánia, Hollandia vagy ha nagyobb országról van szó, akkor Németország vagy Nagy-Britannia.

2019. szept. 8. 23:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Látom te is buborékban élsz hogy fogalmad sincs a való világról.
2019. szept. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Pedig csak Szingapúr jut eszembe, lehet városállam, de 5 millióan élnek ott. Az nem olyan munkaalapú gazdaságú ország, Szingapúr pénzügyi, kereskedelmi központ.

Esetleg még az Emirátusok, ott meg a turizmus meg ugye az olaj hozza a pénzt,nem a tömeggyártás.

2019. szept. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
#1: Mire alapozod ezt az ostoba provokatív kijelentést? Ha megkérdezel 10 embert, hogy milyen állampolgár lenne szívesebben: norvég/dán vagy japán/koreai, akkor az értelmesebb része gondolkodás nélkül az előbbit választja. De nyilván te baromi nagy világutazó vagy és az ázsiai kultúra nálad az anime/virágzó cseresznyefa/pagoda vonalig terjed ki és gőzöd sincs róla, hogy milyen mentalitással élik a mindennapjaikat azok a szerencsétlen cukormázas köntösbe csomagolt biorobotok. -_-
2019. szept. 9. 00:22
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

"De nyilván te baromi nagy világutazó vagy és az ázsiai kultúra nálad az anime/virágzó cseresznyefa/pagoda vonalig terjed ki és gőzöd sincs róla, hogy milyen mentalitással élik a mindennapjaikat azok a szerencsétlen cukormázas köntösbe csomagolt biorobotok."


Hasonlóan nézik le ők is az európaikat. Azért ez kölcsönös.

2019. szept. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy le lehet őket nézni, csak nem szabadna elfelejteni, hogy őket ugyanúgy a vezető nyugati jóléti államok közé soroljuk, mint Németországot, Nagy-Britanniát, Franciaország vagy az Egyesült Államokat. Mégis a Japánok kétszer zárkóztak fel oda az elmúlt 150 évben, arra a szintre, amiről mi magyarok csak álmodozunk, pedig 150 évvel Japán az világ legfejletlenebb országai között volt, jóval hátrébb, mint Magyarország.

Dél-Korea pedig az elmúlt durván 40-50 évben vagy még kevesebb, onnan indult, ahol most mi vagyunk külföldi cégek összeszerelő üzeme.


"Dél-Koreában meg elképesztő magas az öngyilkosok aránya, olyan is rendszeres, hogy egyetemi vizsgakudarcok miatt a diákok megölik magukat"


Viszont a problémát felismerték és már megkezdtek tenni ellene. Volt már ilyen korábban is, például '60-as években Svédországban volt magas az öngyilkossági arány.

2019. szept. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

" Ha megkérdezel 10 embert, hogy milyen állampolgár lenne szívesebben: norvég/dán vagy japán/koreai, akkor az értelmesebb része gondolkodás nélkül az előbbit választja. De nyilván te baromi nagy világutazó vagy és az ázsiai kultúra nálad az anime/virágzó cseresznyefa/pagoda vonalig terjed ki és gőzöd sincs róla, hogy milyen mentalitással élik a mindennapjaikat azok a szerencsétlen cukormázas köntösbe csomagolt biorobotok. -_-"


Ázsiából csak kínát láttam de veled ellentétben én dolgoztam a nyugati országok nagyrészében skandináviát és belgiumot kivéve. Rohadtul megkell dolgoznod ott is a pénzért nem ingyen van az élet ahogy azt egykét ember gondolja itt a gyakorin.

2019. szept. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
71%
Japánban a munkaorák száma OECD-átlag alatti.
2019. szept. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

"...veled ellentétben én dolgoztam a nyugati országok nagyrészében skandináviát és belgiumot kivéve. Rohadtul megkell dolgoznod ott is a pénzért nem ingyen van az élet ahogy azt egykét ember gondolja itt a gyakorin."


Te most komolyan egy kelet-európai vendég munkavállalóként méred magad az igazi skandináv/nyugati állampolgárokhoz, akik gyerekkoruk óta ott élnek és persze, hogy kisebb elvárások vannak támasztva velük szemben? Ezt ugye most nem gondoltad komolyan? Magyarként külföldön mindig többet és jobban kell dolgoznod, mint egy nyugati echte állampolgár.

2019. szept. 9. 16:18
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
Most már engem is érdekel, hogy hol éltél és mennyi ideig, hogy ennyire tisztában vagy a nyugat európai és ázsiai mindennapi élettel?
2019. szept. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%
#9 szerintem a kérdező egy kiskorú aki érettségi előtt áll és frusztrált a jövőjével kapcsolatban ami egyrészt érthető is de elég gáz hogy bármiféle tapasztalat nélkül okoskodik
2019. szept. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!