Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A macedón nép igazából bolgár...

A macedón nép igazából bolgár nép?

Figyelt kérdés

Több etnikai térképen bolgarnak jelölik,

Kb olyan lehet mint a német-osztrák nép?

Vagy inkább a szerbekhez állnak közelebb a macedónok?

Elég sokat uralták a szerbek is macedóniát


2019. szept. 7. 16:22
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Ajánlom németezz le egy osztrákot. Vagy fordítva. Csak készülj a pofonra.
2019. szept. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Dehogy is. A nevük alapján azért eléggé könnyű beazonosítani hogy a görögökkel állnak legközelebbi rokonságban, csak a nyelvük egy kicsit elszlávosodott a sokéves szerb/jugoszláv uralom alatt.
2019. szept. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Első! Attól hogy a 2. Vh. óta inkább 1950 től van ez az eszme hogy ők osztrákok és nem németek. De nem ez volt a kérdés!


Második! Hülyeséget írtál!

2019. szept. 7. 17:07
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Bolgárhoz hasonló a nyelvük, a terület Bulgáriához tartozott.
2019. szept. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Már hogy írtam volna hülyeséget, a nemzeti hősük Nagy Sándor is macedón-görög volt.
2019. szept. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

A macedón nyelv egyesek szerint nem is külön nyelv hanem egy bolgár dialektus.


Valójában azért hívják magukat macedónnak mert amikor a Római birodalom meghódította a Balkánt a mai Macedónia egész illetve Görögország, Albánia és Bulgária egyes területeit létre jött a római provincia "Provincia Macedoniae" néven (nevét a görög Makedónia után kapta). Miután a terület többszáz évig a Római birodalom majd a Bizánci birodalom része volt ezen a névben nem csoda, hogy a helyiek elkezdték magukat macedónnak nevezni.


Továbbá azon tévhitet, hogy Tito kreációja a macedón identitás, az is cáfolja, hogy már akkor jelen volt bennünk a macedón identitás és a nacionalizmus amikor felszabadultak a török uralom alól.

2019. szept. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

Ezt a Macedónozást el lehetne felejteni. Azért hívják magukat macedónoknak, mert az egykori Macedónia területén vannak. Ők maguk egy teljesen szláv nyelvet beszélnek. A szlávok jóval a Macedóniai Birodalom bukása után mentek a Balkánra. Tehát erről ennyit.


Az ókori macedónok dór törzsek voltak, tehát mondjuk a spártaiakkal rokonok. Ebből adódóan görögül beszéltek. A Macedóniai Birodalom egy hellenisztikus birodalom volt, tehát görög.


Lényegében arról van szó, hogy kellett valami identitást adni a Jugoszláviából kiszakadó sokadik szláv népnek. A macedónoké megtetszett nekik és lényegében elvették.


De aki nagyon szeretné meg próbálhatj magyarázni, hogy miért van az, hogy egy szláv nép olyat állít magáról, ami azokra az időkre nyúlnak vissza, amikor a szlávok még sehol sem voltak. Ez olyan mintha a magyarok rómaiaknak tartanák magukat, merthogy itt Pannónia volt régen.

2019. szept. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
7: Görög nacionalisták propaganda-dumája. Az egyik ilyen hülyeség cáfolatát épp a 6-os írta le, előbb el kellett volna olvasnod amit írt.
2019. szept. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

Utolsó. Kár erőlködni a konteókkal. Ezt világszerte szakértők állítják így. De akkor válaszolj már arra a roppant egyszerű kérdésre, hogy hogyan a fenébe lehettek volna szlávok a macedónok, amikor abban az időben a szlávok még nem is voltak?


Vagy talán az Indoeurópai népcsoportok vándorlása Európa szerte is görök propaganda?

2019. szept. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kulturálisan, etnikailag, lingvisztikailag stb. a bolgárokhoz állnak a legközelebb. Az más kérdés, hogy a sors úgy hozta, hogy amikor a Balkán felszabadult a sok évszázados török uralom alól a 19. sz. végén, 20. sz. elején, akkor pillanatnyi politikai okok miatt nem tudott létrejönni a Macedóniát is magába foglaló ún. Nagy-Bulgária. Részben a nyugati nagyhatalmak akadályozták ezt meg, például az 1878-as Berlini Kongresszus során hozott döntéssel, amikor nem akartak egy egységes és befolyásos, nagy bolgár államot Európa ezen részén. Majd később, az 1912-1913-as Balkán-háborúk során, amikor a régió egésze végleg kivívta a teljes függetlenséget a törököktől, akkor a szövetséges szerb és bolgár csapatoknak nem sikerült megegyezniük Macedónia státusáról, ezért előbb felosztották egymás között, majd további, egymás ellen folytatott harcokat követően végül a győztes szerbek teljesen bekebelezték a régiót, és a saját, újonnan létrehozott délszláv(=jugoszláv) szövetségi államukba olvasztották be.


Maga a Macedónia elnevezés egyébként az ókori makedón néptől ered, akik ezen a területen éltek, és fénykorukat a Makedón Birodalom, azon belül is Nagy Sándor uralkodása alatt élték a kb. Kr. e. 4. sz.-ban. Később, Kr. e. 2. sz.-ban a rómaiak hódították meg a területet, és szintén a Macedonia nevet adták neki. A lényeg az, hogy a mai macedón népnek semmi köze az ókori makedónokhoz, illetve rómaiakhoz. Azon túl, hogy jelenleg ugyanott laknak, de jóval később, a Római Birodalom hanyatlása után, kb. Kr. e. 7. sz.-ban vándoroltak be, és telepedtek le itt. A bolgár/macedón nép valódi államalapítója Sámuel bolgár cár, aki egy a mai Bulgáriát, Macedóniát, sőt Románia és Szerbia területének nagy részét is magában foglaló államot alakított ki a Balkánon. Az más kérdés, hogy ez az állam nem maradt fent, mert a Kelet-római Birodalom is visszafoglalt belőle területeket, aztán a szerbek emelkedtek fel a 14. sz.-ban, és hajtották uralmuk alá a Balkán nagy részét, majd a törökök jöttek, és foglalták el az egész félszigetet.


Annak ellenére tehát, hogy származás szempontjából egyáltalán nem lenne indokolt, a mai macedónok nagyon rájátszanak a makedón örökségre. Szkopjében például lépten-nyomon Nagy Sándor-ábrázolásokba botlani. (Nála csak Teréz anya képeiből látni többet, aki egyébként, bár Szkopjében született, szintén nem macedón, hanem albán volt.) A görögöknek, akik az ókori makedón kultúrát és birodalmat sokkal inkább magukénak vallhatják, hiszen a makedónok egy görög nyelvű nép voltak, ez nagyon nem tetszik, ezért ment például évtizedekig a huzavona az ország neve körül is (és lett belőle végül hivatalosan Észak-Macedónia idén).

2019. szept. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!