Mi lesz a hard brexit esetén?
Skócia népszavazással kilép az Egyesült Királyságból és külön csatlakozik az EU-ba.
Észak-Írországban fegyveres konfliktusok alakulnak ki hála annak, hogy a Brexittel Egyesült-Királyság felmondta a Good Friday Agreementet. Ennek hatására az IRA terrorakciókkal eléri, hogy kiváljanak Nagy-Britanniából és függetlenségi háború útján újraegyesítsék Írországot.
London látva a gazdasági potenciál elszalasztását, kilép a "Nagy"-Britanniából és városállamként fog újjászületni.
Wales meg ott marad egyedül a nagy szarban a vidéki nyuggereivel, de legalább Bermuda meg a Kajmán Szigetek brit kézben maradnak. Juhé!
"Skócia népszavazással kilép az Egyesült Királyságból és külön csatlakozik az EU-ba."
Kilép? Talán.
Belép? Hát, ha majd van önálló gazdasága, bankrendszere, valutája és alig deficites államháztartása. Ebből jelenleg egyik sem adott, úgyhogy arra még kicsit várni kell.
"Észak-Írországban fegyveres konfliktusok alakulnak ki hála annak, hogy a Brexittel Egyesült-Királyság felmondta a Good Friday Agreementet. Ennek hatására az IRA terrorakciókkal eléri, hogy kiváljanak Nagy-Britanniából és függetlenségi háború útján újraegyesítsék Írországot."
Nem akarlak elkeseríteni, de az egyezmény (ami kimondja, hogy nem létesítenek szilárd határt Írország és Észak-Írország között) az Egyesült Királyságnak nem kell felmondania. Ő ugyanis a megegyezés nélküli kilépés után szabad független ország, olyan határvédelmet csinál, amilyet akar. Akik nem szabad, független ország, azok az írek, akiket az EU fog kötelezni a határ létrehozására. Úgyhogy az újjáéledő IRA leginkább az ír határállomásokat és az EU intézményeket fogja támadni...
Arról nem is beszélve, hogy Írország hústermelését 70-80%-ban a UK veszi át, de csak az EU vámuniója miatt versenyképes, egyébként (a kilépést követően) van olcsóbb forrás is a nemzetközi piacon, így böszme recesszióra is lehet számítani az íreknél.
a többire meg reagálni sem érdemes.
azt egyébként tudtad, hogy hard brexit esetén az EU becsült éves vesztesége 40 milliárd euró?
"ha nincs határellenőrzés EU-s tagállammal, akkor nincs maximum brexit. Ez a maximum brexit feltétele."
A maximum brexitnek nincs feltétele. Az annyit jelent, hogy a normál WTO szabályok lépnek életbe, amik sem Írországot, sem az angolokat nem kötelezik szilárd határ létrehozására. Az EU szabályok azonban kimondják, hogy az Íreknek bizony zárni kell a határt, ha nem EU tag van a túloldalon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!