Ha egy évvel korábban elkészíti az atombombát az USA akkor Németországra dobta volna le a II. Világháború végén?
Nem tudni. A németek 1944 nyarán gyakorlatilag már kikaptak, viszont arra nagyon jók voltak, hogy a szovjetekből még annyit kinyírjanak, amennyit csak tudnak, hogy a háború után a lehető leggyengébb legyen a Vörös Hadsereg.
Nehéz kérdés.
Nem nehéz. Valahol mindenképpen kipróbálták volna. Olyan helyen, ahol ütni tudnak vele, de akkorát nem, hogy a világ utána megutálja őket.
Csak példaként: Berlin túl nagy, megsemmisül ezer érték, sok ott a szövetséges, szóval veszélyes. Egy még nem elfoglalt kisebb város közel a határhoz, sérülnének a szövetséges lakosok is, az se szerencsés. Így is nekik tudják be Erfurt és Lipcse letarolását (és valóban ők tették oktalanul). Nem az embereket, az értékeket.
Nagyon gondos mérlegelés kell, hogy nagyot szóljon, figyelmet és félelmet keltsen, de utálatot ne. Annak ugyanis később igen nagy gazdasági kára lett volna.
Az atombomba bevetése az elrettentést szolgálta nem a háború lezárását.
Egy taktikai döntés volt, meg kellett mutatni a világnak, hogy mire képes az a fegyver, hogy senki ne kételkedjen az erejében.
Ahogyan azért kellett kettőt ledobni belőle, hogy mindenki megjegyezze, az USA nem fél újra bevetni, mikor már ismert a hatása. És ki akarták próbálni az urán és plutónium alapú bombákat is.
Ahogy előttem már írták, Európa közepén nem a legjobban szolgálta volna egy bomba ledobása. Az ott élő emberek élőhelyének tönkretétele, a rengeteg olyan civil áldozat akik akkor már inkább a szövetségeseket támogatták, az éppen kárára lett volna az USA érdekeinek.
Nem valószínű, hogy bevetik, mert egyszerűen nem volt szükségszerű, hiszen nem lehetett olyan jeleket látni, hogy a nyugati vagy keleti fronton állandósulna a front, esetleg ellentámadással átveszik a kezdeményezést.
Japán pedig egy teljesen más világnézet, gondolkodás mód. Lehet mondani, hogy nem volt szükséges a bevetése, de nem szabad elfelejteni, hogy KÉT atombomba után a Legfelsőbb tanácsban patthelyzet volt 3-an a megadás mellett voltak, 3-an pedig ellene, végül a Császár szava döntött. Nem véletlenül próbáltak később puccsot megkísérelni a hadsereg egyes tagjai, átvenni a hatalmat és folytatni a háborút.
#4
Továbbra is azon a véleményen vagyok, a két rossz közül a kisebbik volt. De lehet filózni, milyen eredményeket hozhat, ha a japán szárazföldön hajtanak végre inváziót, melyben borítékolható a nagy veszteségi ráta, mind japán, mind amerikai oldalról. Mert senki ne higgye, a japánok csak úgy megadták volna magukat.
Akkor inkább úgy teszem fel a kérdést, hogy a háború melyik szakaszában lehetett volna leginkább bevetni legtöbb jogalappal és haszonnal az atombombát a szövetségesek részéről Németország ellen?
Pl. Londoni csatánál, vagy Usa hadbalépésekor?
És ismerve az akkori hadvezetést megtették-e volna?
Pl. Afrikai hadszíntéren Rommel ellen...
A szövetségesek a háború megnyerése érdekében a német városokat porrá bombázták, lángolt,Hamburg, Drezda, Lipcse és a többi is mind.
Bombatonnák ezreit, tízezreit szórták rájuk, atomcsapással sem tudtak volna nagyobb rombolást csinálni.
1944 ben már keresni kellett a célpontokat, mert alig volt már épp hely Németországban, de lényegében Japánban is azért azt a két várost választották, mert viszonylag éppen maradtak, így lehetett demonstrálni és felmérni a nukleáris fegyverek erejét.
Ha korábban kész lett volna az atombomba, egészen biztosan ledobták volna a németekre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!