Katonailag Kína vagy Oroszország erősebb?
Nehéz kérdés, mert a nukleáris fegyverek miatt Kína emberanyag-többlete gyakorlatilag jelentéktelen tényezővé válik. Ha pedig nyílt konfliktus törne ki köztük, a hadszíntér Szibéria lenne, ahol olyan ramaty az infrastruktúra, hogy a kínai fölényt az is erősen redukálná és az oroszokat segítené.
A páncélosok száma pedig nem olyan fontos, a II. világháború óta a légifölény sokkal döntőbb pont az összecsapásoknál.
#2
Ne haragudj, de a kínaiak 250 milliárd dollárt költöttek katonaságra tavaly, az oroszok pedig 61,4-et.
Mind a levegőben, mind a tengeren az oroszoké a fölény. Szárazföldön pedig nem a létszám a lényeg, ha az lenne, akkor nem tudott volna akkora problémát okozni az a pár ezer dzsihadista a közel-keleten, vagy az a pár száz,-pár ezer orosz "önkéntes" kelet-Ukrajnában.
Kína folyamatosan fejlődik, és költi a pénzt a hadseregére, de fél évszázados lemaradást a hadiparban nem olyan könnyű behozni, ha az lenne, akkor Kínának nem csak bemutatóra lennének saját fejlesztésű, és gyártású vadászrepülői.
Az oroszok légi fölényéhez hozzá jön még a légvédelmük fejlettsége is(pl.: SZ–400), ami talán első a világon. Szíriába sem csak önzetlenül segíteni mentek, nincsen jobb teszt az új fegyverek számára, mint egy háború.
Más szóval, jelenleg Oroszország jobban készen áll egy háborúra, és valószínűleg ő jönne ki egy ilyenből győztesen, még az atomot mellőzve is, Kína majd talán 10-20 év múlva éri be katonailag az oroszokat.
Mire megy vele mikor a Kinai hadsereg és a vasút össze van nőve?
Nalátod
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!