Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogyan készüljek fel a katonas...

Markk12 kérdése:

Hogyan készüljek fel a katonaságra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


18 éves fiú vagyok és úgy döntöttem így érettségi után, hogy katona leszek.

Már egészen kisgyermekkorom óta érdekel a téma, de a szüleim mindig a műszaki pályát erőltették számomra, csak az a baj ezzel, hogy nem igazán tudnék egy helyben lenni egész nap és “tervezni”.

A napokban megerősített egy ismerősöm, hogy nekem ezt a pályát kell csináljam, mert olyanokat mondott, amik számomra igazán vonzóak voltak.

A mozgás végigkísérte az elmúlt 4 évemet.

Jártam sokat kondiba, úsztam, kézilabdáztam, fociztam.

Tehát:

Hogyan készüljek fel a fizikai alkalmasságira?

(Jelenleg 182 cm és 104 kg vagyok és eddig nem igazán futottam, de ha igen, akkor egyhuzamban pihenésekkel egy 10km-t biztos.)


Megkérhetnék valakit arra, hogy segítsen nekem összeállítani egy konkrét edzőtervet és segítsen tippekkel, aki ezt végigvitte, vagy esetleg, aki jártas ebben?

Vagy csak tudna tippeket adni?



2019. júl. 8. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

Haveeeeeeeeer. tapasztalatból mondom hogyha alapból van egy fittséged (és a 10km futás azt jelzi) akkor semmit nem kell rá készülnöd (a minimumon kivül).


60 fekvő, 80felülés, 3200m 15perc alatt menjen és semmivel nemlesz problémád hiddel. A későbbiekben (ahol húzósabb dolgok lesznek) Ott meg felkészitenek.

2019. júl. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Pakolj homokzsákokat, ha reálisan nézzük a katonaság mai feladatkörét.
2019. júl. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

Masodik az ne zavarjon hogy több száz különböző beosztás van katonaságon belül..

Lövész, pilóta, mérnök, informatikus, történész, levéltáros, logisztikus, légvédelmi rakétás, harckocsizó, jogász, orvos, de még sportszázad is van sportolóknak... rohadtul nem pakol homokzsákot a katonák 95 százaléka. hulyesegeket mar ne beszeljunk legyszives...

2019. júl. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
tisztire menj
2019. júl. 10. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!