Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi lett volna ha Japán nem az...

Mi lett volna ha Japán nem az USÁ-t támadja meg hanem a könnyebb területszerzés reményében Kína és a többi után az amúgy is leterhelt SZU-t?

Figyelt kérdés
2019. márc. 26. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Az egy másik második világháború lett volna.
2019. márc. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kínától folyamatosan foglaltak területeket, de időnként a kínai nacionalista és kommunista ellenállás is ért el sikereket, főleg amiatt, hogy a japán erők máshol is le voltak kötve.


38-39-ben próbáltak terjeszkedni a Szovjetunió(és Mongólia) felé, de a szovjet hadsereg túl erősnek bizonyult nekik. Lásd Halhin Goli csata.

Ezután kénytelenek voltak béke szerződést kötni az oroszokkal, amit be is tartottak. A szovjetek is betartották ezt egészen a háború legvégéig(ekkor az európai harcok után megedződött és technikai fölényben lévő hadosztályaik megtámadták és kb.két hét alatt felszámolták a mandzsúriai japán hadsereget).


Na de miért is nem támadtak a Barbarossa hadművelet megkezdése után amikor az oroszok helyzete elég szrul állt, szerződés ide vagy oda?

Főleg azért mert addigra kiszemelték a dél-ázsiai térséget és már megtették az előkészületek egy részét. Tudták, hogy a meggyengült és a németek miatt lekötött angolok nem fogják tudni megvédeni a távoli birtokaikat, a hollandok és a franciák meg még annyira sem. Az amerikaiakat meg akkor még jóval gyengébbnek vélték, nagyon lebecsülték az erejüket(igaz Midwayig nagyjából jobban is álltak a japánok de na... ).

De a szovjeteknek is volt annyi esze, hogy nem vonják el a szibériai hadtesteket amíg nem biztosak benne, hogy a japánok nem tudnak támadni.

2019. márc. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A dolog fordítva áll, mert Sztálin azután, hogy Európában mindent megszerzett, amit könnyen megtehetett és a németekkel baráti viszonyt sikerült kialakítania, kelet felé fordult.

A Vörös Hadsereg cirka 40%-a sorakozott fel a japán érdekeltségbe tartozó Mandzsúria körül és komoly erőket állomásoztattak közép-Oroszországban, akik mehettek volna keletre és nyugatra is, de már az Uralon túl voltak, felfokozva az ottani toborzóközpontokban a katonai jelenlétet.

Hajszál híján az oroszok támadták meg a japánokat, minden erre utal, csak közbejött a német támadás, így a szovjet inváziót lefújták, a japánok meg érzékelték a szovjet fenyegetést, így nem támadásra, inkább annak elhárítására törekedtek, mert megerősítették ugyan a határvidéket, de korántsem tudtak akkora haderőt felvonultatni, mint az oroszok.

Lényegében ezért is sikerült a németeknek 41 ben olyan mélyre behatolni a SzU területére, illetve ez az egyik ok volt, mert csak ősszel vonták ki a távolkeletről a csapataik zömét a szovjetek, amit Moszkva alá vittek, a japánok meg a sajátjaikat a gyarmatosító hatalmak elleni offenzívára használták fel, illetve erősítették meg azokat a csapatokat, úgy létrehozva egy csapásmérő erőt, hogy a kínai hadszintéren nem csökkentették jelentősen a részvételüket.

2019. márc. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelhettél volna történelem órán....


Japán először szibéria felé próbált terjeszkedni, 38-ban majd 39-ben, azonban a véletlenül ott állomásosó szovjet csapatok úgy pofánb..ták őket, hogy inkább gyorsan békét kértek.

Mellesleg 1941-ben Jelentős szovjet erők állomásoztak a térségben, felkészülve arra, hogy a japánok megszegik a békeszerződést. Miután Sorge tájékozatta őket, hogy japán már nem gondolkodik ilyesmin (erőforrásait leköti csendes-óceáni háború) a csapatok nagy részét egyből Moszkva alá vezényelték. Ezk a csapatok voltak azok, akik nagyhirtelen megállították a Moszkva felé tartó német támadást, sőt jó 100 km-el vissza is vetették a forntot.

2019. márc. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mellesleg érdekes az is, hogy a japánok ellen 38-39-ben remekelő Szovjetunió a nem sokkal későbbi finn háborúban sokkal haloványabban teljesített.


Szerintem ez nagyrészt arra vezethető vissza, hogy a japánok a kontinentális-szárazföldi hadviselésben sokkal rosszabbul álltak mint haditengerészet, légierő és trópusokon való harcok terén. Bár szigetország lévén ez érthető.

A háború végére sem igazán volt olyan páncélosuk pl. ami felvehetné a versenyt a T-34-gyel. Szibéria határvidékén pedig nem sokra mész az erős haditengerészettel és légierővel, oda másféle előnyök kellettek volna.

És a szovjetek pedig felismerték és kihasználták előnyeiket, nem kizárólag a mennyiségi fölényükre építettek, mint azt egyébként máskor szokták csinálni.


Igazából nem voltak olyan jelentősek ezek a határkonfliktusok, a két nagyhatalom csak próbálgatta egymás erejét. De az oroszok hamar világossá tették a japánok számára, hogy a térségben ők képviselnek jelentősebb erőt.

2019. márc. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pontosan ezzel kezdődött - mint írták előttem - csak elég csúnyán lepattantak az oroszokról. Inkább a tenger felé fordultak, mert ott tudták kihasználni a flottájukat.
2019. márc. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salamon Bálint ***** válasza:

Pontosan ezt tette: [link]


Csak épp Zsukovnak nem volt más dolga, hát beszállt ő is a buliba. A japánok utána már inkább elkerülték a szovjeteket.

2019. júl. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Jeffrey Spender ***** válasza:

Kérdező, Japán az USA-tól nem akart semmilyen területet szerezni, sőt egyáltalán hogy is ment volna, nekik a távol-keleti brit és holland gyarmatocskák, koncessziók, és a Szovjet-Oroszország területeiből való lehasítás voltak a reális céljaik, a Nagy Kelet-Ázsiai Együttműködési és Gazdaságfejlesztési Övezet.


[link]


[link]


[link]



Nem értem, hogy került Hawaii ebbe, amikor a valóságban a Pearl Harbor elleni légicsapást is elégtelenül hajtották végre, de ezt leszámítva érdekes térkép.

2023. nov. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!