Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A NATO Koszovóban miért nem...

A NATO Koszovóban miért nem tartatott népszavazást a Szerbiától történő elszakadásról, függetlenségről és Oroszország miért rendeztetett referendumot a Krím-félszigeten?

Figyelt kérdés
Oroszország valószínűleg úgy vélte a krími referendum nagyobb legitimitást ad az elszakadásnak, míg Koszovó kapcsán a NATO vezetőség valamiért talán úgy vélte, hogy nincs szükség népszavazásra, elég ha csak a tartomány parlamentje dönt a függetlenség kikiáltásáról.

2018. dec. 26. 16:49
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Koszovó függetlensége szükséges lépés volt, az oroszok meg rendeztek egy népszavazást, amit elcsalhattak, és a nagy demokratikus valakik bőrében tetszeleghettek, ennyi az egész. Ha a szerbek belelendülnének, nagy veszélyeket rejtenének itt a térségben. Utálják a horvátok, minket magyarokat, a németeket a világháború miatt gyűlölik. Milosevic még 92-be is Harmadik Birodalomról, meg horvát és magyar csatlósokról beszélt. Egy erős Szerbia veszélyt jelent ránk magyarokra is, nem beszélve még a horvát, bosnyák, albán ügyről. Na meg, gyengíteni kellett az oroszokat is geopolitikailag, hisz Szerbia mindig is orosz szövetséges volt, még Tito alatt is, csak ott burkoltan.
2018. dec. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy a háború után az ENSZ közvetítő Ahtisaari még azt szorgalmazta, hogy majd egy népszavazás döntsön a tartomány jövőbeli státuszáról, végső rendezésről.
2018. dec. 26. 23:08
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Koszovó maga döntött az elszakadásról, és nem csatolta katonai bevonulással egyetlen másik állam sem magához.


A Krímben bevonultak az orosz csapatok, méghozzá nem nyíltan, hanem felségjel nélkül, és Oroszország magához csatolta a területet.


Koszovó ma sem tartozik semmilyen ország alá. Oltári nagy, pofanélküli hazug mentegetőzés azt mondani, hogy "amit Amerika csinált Koszovóval, azt tette csupán Oroszország a Krímmel". Miben, hol?


A krími népszavazás kapcsán pedig kiderült, hogy - amolyan oroszosan - az eredmények meghamisítottak (Szevasztoplban a szovjet időket nosztalgikusan visszavetítve például 123%-os volt a részvételi arány, némiképp a hitelét megkérdőjelezve), és a dolog iróniája, hogy figyelmetlenségből mindez, és a valós számok épp kormányzati forrásból jöttek át.

[link]


A 80% feletti részvétel mellett adott 97%-os igen helyett csupán 30%-os részvétellel 50% szavazta meg az igent.

2018. dec. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, sok különbség volt. Az oroszok miután megszállták a Krím-félszigetet, gyorsan népszavazást írattak ki. A krími parlament pedig már a megszállás után egy héttel, a megerősítő népszavazás előtt kikiáltotta a korábbi ukrajnai autonóm tartomány függetlenségét. A népszavazáson viszont a független államiságról nem is lehetett szavazni (pedig nagyon sokan biztosan ezt támogatták volna Ukrajna vagy Oroszország helyett), inkább csak az Oroszországi Föderációhoz csatlakozásról, ezt preferálták a politikusok és bizonyára nagyon sok volt a visszaélés, csalás a szavazáson, nem is beszélve a korlátozott demokratikus lehetőségekről, megfélemlítésekről. A népszavazás után két nappal pedig már annektálták is az új államot.


Koszovóban pedig csak a NATO megszállás után 9 évvel kiáltották ki az elszakadást Szerbiától és a tartomány függetlenségét. A kérdésem arra vonatkozott, hogy vajon ott miért maradt el a népszavazás? A NATO úgy is elrendelhette volna a népszavazást, hogy a szavazólapon nem szerepelhet lehetőségként az egyesülés Albániával, mivel ezt a NATO ellenzi. Csak két lehetőség, hogy a tartomány Szerbia része maradjon vagy független állam legyen.

2018. dec. 27. 22:10
 5/10 anonim ***** válasza:

Amiért Romániában sem engedélyeznek népszavazást Székelyföldről, vagy Szerbiában Vajdaságról. Az adott állam sosem menne bele egy elszakadási népszavazásba. Nézd meg, mi volt Katalóniában.


Kevesen intézik ezt olyan korrekten, mint Skócia kapcsán volt Nagy-Britanniában.

2018. dec. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Koszovó meg az amerikai propabanda hiába mongya függetlenek nem az!!!Koszovó addig nem lehet független amíg Szerbia el nem ismeri!!! Egyébként sok ország meg az EU és NATO is felszólitotta Koszovót, hogy hagya abba a Szerbek provokalását!!!Sok ország vissza vonta függetlenségét...Koszovó mindig is Szerbia autonom tartomanya lesz!Olyan a Pravoszlávoknak mint Izrael...
2018. dec. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Salamon Bálint ***** válasza:

#6:


Elismerte Koszovó függetlenségét: 104 ENSZ tag (53%) + 3 nem ENSZ tag

Visszavonta az elismerést a Szerb külügy szerint: 9 állam

2019. jan. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sok állam nem találja az arra utaló papirt hogy elismerte...
2019. jan. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A nagyhatalmak Oroszország,Kina stb szerbiával vannak...Meg mi lenne az ott élő szerbekkel ha Szerbia is elismerné?Nyáron kikülte az akkor még csak fegyveres egységeket koszovó....Nekik ált feljebb hogy Szerbia kikülte a katonaságát...
2019. jan. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salamon Bálint ***** válasza:

1991 szeptember 22-én tartották a koszovói függetlenségi népszavazást. A helyi szerbek (10%) bojkottálták a népszavazást, így is 99% támogatta a függetlenedést.

Akkor még csak Albánia ismerte el ezt a döntést.

2022. szept. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!