Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha háborúban besoroznak,...

Ha háborúban besoroznak, milyen rendfokozatot kapok? Illetve kérhetem magam célzottan valahova?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy háború van. Kicsi az esélye, de tegyük fel. Jön az értesítés, besoroznak.

Milyen rendfokozatot fogok kapni a kiképzés után ha 1: érettségim van, 2: diplomás mérnök vagyok?

Illetve kérhetem magam valahova, hogy a tüzérséghez, felderítőkhöz, lövészekhez, stb akarok kerülni?


2018. dec. 13. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Már bocs, de háborúban nem számít, hogy diplomás vagy-e vagy csak éppen tudsz írni olvasni.

Értesz a hadviseléshez, Van gyakorlatod a fegyverek kezelésében? Voltál valaha katona és részt vettél kiképzésen? Ha nem, akkor pont ugyanolyan egyszerű katona leszel mint más. A szaktudásodat persze figyelembe veszik, de ha nem vagy vegyész, gépész vagy hídépítő, akkor max ha főzni tudsz, azt.

2018. dec. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1# úgy tudom hogy a diplomások tiszti rendfokozatot kapnak. Jelenleg is van a tartalékos képzés, ott is tudomásom szerint a diplomások tiszti rendfokozatot kapnak.

Nem értek hozzá, ezért írtam ki a kérdést. De azt tudom hogy amit leírtál baromság. Mivel te se értesz hozzá, várom a megfelelő válaszokat.

2018. dec. 13. 22:22
 3/9 anonim ***** válasza:
15%

Tudod egyáltalán mi az, hogy tiszti rendfokozat? Ja, persze hogy nem, akkor nem írnál ilyen marhaságokat.

Kiképzés után büszkén viselheted közlegényi rangod. Ha értelmesebb vagy, akkor esetleg lehetsz őrvezető, tizedes vagy szakaszvezető.

Ha van valamilyen speciális tudásod amire éppen szükség van, akkor olyan helyre fognak beosztani, de senkinek sem lesz érdeke, hogy tiszthelyettes vagy pláne tiszt legyél.

2018. dec. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A régi háborúkban valóban így volt, a tiszti képzéshez előny volt az iskolázottság, de megkülönböztették a katonai iskolák képzését, akik lényegében hivatásosak voltak, meg a tartalékost, akik számára eleve kisebb ranggal adták meg egy gyorstalpaló után a parolit és nem is haladhatott úgy a ranglétrán.

A harci tapasztalat egy idő múlva kiegyenlítette az iskolázottság hiányát, de csak csapattisztek lehettek, amíg a hivatásosakból a törzsállományt (is) fejlesztették.

Mivel tömeghadseregek voltak és a tisztek sem voltak örök életűek, a pótlásokhoz is használtak civilből átképzett tiszteket, de nyilván amíg tapasztalatot nem szereztek, addig nem kaptak felelős beosztást, sokszor az altiszti állomány befolyásosabb volt, ha azok tapasztaltabbak voltak.

Nem választhatott senki, csak a protekciósok, de az nyilván más kérdés, ha valakinek a nagybátyja volt a hadosztályparancsnok. Mindenkit odatettek, ahová jónak látták, kivéve néhány alakulatot, amelyre önkéntes jelentkezőket kerestek, például kommandósnak, vagy mesterlövésznek sem vezényeltek senkit akarata ellenére, de ezek elit helyek voltak, túljelentkezéssel.


A mostani háborúkban nincs szükség ilyen méretű tömeges haderőre, a magas szintű technika és a kidolgozott harceljárások profikat igényelnek, akik ismerik a csínját, bínját a harcászatnak és szükséges a hosszú kiképzési idő, hogy azt elsajátítsák.

Ettől függetlenül lehetséges, hogy szerveznek pár kiegészítő alakulatot majd, általános feladatokra, például raktárat őrizni, utat irányítani, rendet fenntartani, de ezeknek valószínűleg egy új keretet hoznak létre, például 'tábori csendőrség', 'Városparancsnokság', vagy 'tartalékos pótezred' néven. Ilyenek voltak a régebbi háborúkban is és ezeket akkoriban sem vetették harcba, csak ha nagyon muszáj volt, például közvetlen támadás érte őket.

Ilyen helyre tehetnek átképzett tisztet, de harcoló alakulathoz szinte kizárt.

A modern háborúkban a civilek előreláthatóan civilek maradnak, esetleg a tartalékos állományt aktiválják, akik már kaptak katonai kiképzést.

2018. dec. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
1: Régen pedig így ment, akit egyetem előtt-után soroztak, az tiszt lett, édesapám pl tartalékos főhadnagyként szerelt le.
2018. dec. 14. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 Igen, pontosan írtad, úgy szerelt le. De nem úgy vonult be és nem az alapkiképzés után kapta meg a rangot, hanem a leszerelésekor. Háborúban még erre se fogadnék.
2018. dec. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#4

Legalább egy ember értelmes választ adott. Korrekt. Nincs is mit hozzáfűznöm csak megerősítenem.


1# Nagyon nagy tévedésben vagy az az igazság. A 2. VH-ban(mivel ez volt az utolsó háborunk ezt veszem alapul) sem csak Ludovikás tisztek szolgáltak. Voltak bizony civil életből kinevelt értelmiségiek.

Hogy miért?

Egyszerű oka van. Az hogy habár sokszor ki lehet nevezni egy altisztet tisztnek mert alkalmas rá, vannak rengetegen akik egyszerüen nem alkalmasak arra hogy elvezessenek egy szakaszt vagy századot. Remekül tudnak dolgozni az altiszti beosztásukban, viszont tisztnek nem alkalmasak.


(nyilván van olyan helyzet is hogy a civilből jött emberünk sem alkalmas tisztnek. Ilyenek is mindig lesznek. Sosem lesz tökéletes a rendszer.)


Ezért nem korrekt az érvelésed.



EGYÉBKÉNT!

A HJT-ben benne van hogy aki diplomásként vonul be bármely időszakban, a honvédségnek KÖTELEZŐ keresnie számára egy beosztást, akár tiszti, akár altisztit! Ha sehova nem lehet beosztani, akkor lesz közkatona (Pl. egy szabadbölcsészből semmit nem lehet csinálni, de egy közgazdászból, köztisztviselőből már igen.)

2018. dec. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kapsz rendfokozatot, mert nem relevánsak a tanulmányaid, és nem tanultál hadászatot sosem.

Hamázlid van, átképeznek, és beraknak egy hadipari gyárba, hogy a szakmádban dolgozhass.

Attól, hogy mérnök vagy, nem leszel egyből jó katona is.

2019. jan. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha mérnök vagy akkor valószinüleg a szakmádban helyeznekel.

Azaz ha gépész vagy akkor szerelő leszel.

Ha vegyész akkor mehetsz harcigázt gyártani.

2019. máj. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!