Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Második világháborúban a...

Második világháborúban a francia kapitulációt követően mi lett a gyarmataikkal?

Figyelt kérdés
Franciaországot részben megszállták a németek, a déli országrészben pedig németbarát kormány alakult. A francia gyarmatok kinek az oldalára álltak? Azt tudom hogy az észak-afrikai gyarmatok a németbarát kormány ellenőrzése alatt maradtak.
2018. nov. 30. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

Ott a térkép.

2018. nov. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A gyarmatok a Vichy-kormány uralma alatt maradtak, továbbra is kizsigerelték őket, persze ennek az lett a vége, hogy megindult a fegyveres ellenállás és az 1950-1960-as években sikerült erővel (pl. Algéria) vagy viszonylag békében elszakadni (pl. Szenegál).
2018. nov. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem mindegyik, mert például Indokína, pontosabban Vietnam Japán megszállása alá került és észak-Afrikában is megindult a harc a szabad francia erők és a kollaboráns Vichy-kormány között a területekért.

Előbb Darlant, majd Giraud-t favorizálták a szövetségesek, majd végül de Gaulle lett a francia ellenállás vezetője és amint a Torch (fáklya) hadművelet keretében partra szálltak észak-Afrikában azonnal megindult a helyőrségek átállítására az agitáció, a legtöbb helyen sikerrel.

Szíria brit területek közé volt ékelődve, Irak és Palesztina közé, így ott hamarabb eldőlt a kérdés, de azokon a területeken, ami nem esett útba, például francia Guayanában a háború végéig maradt a németbarát francia kormány uralma.

43-ban Marokkóban határozták el teljes észak-Afrika felszabadítását és a szicíliai, olaszországi hadműveleteket, továbbá a teljes megadás feltételét.

[link]

2018. nov. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A franciák mindenütt tárt karokkal fogadták a megszállókat és nagyon barátian együttműködtek velük. A Közel-Keleten és Észak-Afrikában előbb a németeket és olaszokat (1941-ig illetve 1942-ig), majd a briteket és amerikaiakat.


Indokínába 1941-ben bevonultak a japánok (papíron a Vichy kormány meghívására). A francia gyarmati adminisztráció őket is szépen kiszolgálta, de 1944. vége fele már készültek az amerikaiak kiszolgálására. Japcsik erre kikiáltották 1945. tavaszán Laosz, Kambodzsa, majd nyarán Vietnám függetlenségét is, helyi bábokat tettek meg vezetőknek, ezzel akarták motiválni a helyi lakosságot.

2018. nov. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!