Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az Egyesült Királyság, USA...

Az Egyesült Királyság, USA miért nem üzent hadat Oroszországnak 2014 márciusában a Krím elfoglalása, annektálása miatt, hasonlóan mint 45 szeptemberében Németországnak a Lengyelország elleni támadás miatt?

Figyelt kérdés
Az 1994-es Budapesti Memorandumban Oroszország, az Egyesült Királyság és az Amerikai Egyesült Államok garantálták Ukrajna (és Kazahsztán) szuverenitását, területi integritását cserébe, amiért azok lemondtak a nukleáris fegyverekről.

2018. nov. 25. 11:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Zavarosban könnyebb pecázni. Az ukrán privatizáció meg csak most kezdődött, így bizonyos befektetői köröknek érdeke, hogy ne legyen béke a térségben. Így sz.rért h.gyért felvásárolhatják az ország hasznosítható ipari és gazdasági vagyonát. Ennyikeh.
2018. nov. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
A Nyugat nem vállal fel nyílt konfrontációt se az oroszokkal se a kínaiakkal csak, hogy ha azok már nagyon súlyosan fenygetik őket vagy az érdekeiket. Ukrajna esete nem ilyen volt, ezért nem vállalnak fel egy ilyen súlyos helyzetet.
2018. nov. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Juliusz48 ***** válasza:
A krím ahol tatárok éltek alapból csak a SZU szétesésével került ukrán fennhatóság alá, mivel tőlük volt csak bejárata a félszigetnek. Nem véletlen, hogy az annaktálás után hidat kellett építeni az oroszoknak, hogy száraz lábbal átkelhessenek az új területükre. Mivel Sztalin a nemzetek keverésével sok oroszt telepített oda is kiszorítva a krimi tatárokat, visszakérte a babaruhát. Most pedig a többségben kelet-ukrajnai oroszok lakta területet támogatja az elszakadásig. A világ meg csak nézheti hisz a felfogásuk szerint az elszakadt nemzetiségét védi csak az ukrán elnyomástól. Mivel most jobban is áll gazdaságilag mint Ukrajna, meg is tudja tenni valós ellenállás hiányában. A kérdésben felsorolt országok pedig beavatkozás esetén tudják, hogy a hosszú utánpótlási vonalakkal csak Napóleon sorsára jutnának egy háború esetén. Ráadásul az USA nagyon érzékeny az emberveszteségre az ilyen háborúkban, ezért nem is kockáztatná a harcot ellenséges területen, mert rosszabbul járna mint Afganisztánban, és ott nem irthatná a helyi lakósságot felháborodás nélkül.
2018. nov. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
68%
Se az Egyesült királyságnak, se az USA-nak nem érdeke a III. Világháború. A II. VH-nál megtanulták, hogy nem éri meg győztesnek se lenni egy világháború után. Oroszország ellen bármilyen katonai fellépés maga után vonna óhajtatlanul egy világháborút. Puskaporos hordón ülünk, ha az egyik fél egy kicsit bepöccen robban az egész. A világ két részre válik, és a törékeny békének lőttek. Inkább feladják Ukrajnát, majd elsiratják mint áldozatot.
2018. nov. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Jeffrey Spender ***** válasza:
Kérdező, ez a kérdés 6 év múltán mennyire aktuális még ? :)
aug. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!