Amerika miért nem hajtott végre Szíriában vagy Mianmarban olyan kiterjedt bombázási kampányt, mint 1999-ben Jugoszláviában,2011-ben Líbiában?
Miért kéne Mianmart porrá bombázni?
Amúgy az Irakban, Szíriában és Líbiában történt bombázások után keletkezett káosz eléggé megkérdőjelezi, hogy az ilyen akciók indokolhatók-e bármivel is.
Oroszország csak 2015-ben avatkozott be a szíriai háborúba, mely már 2011 óta zajlott.
Amerika, az Obama-adminisztráció már 2012 óta fenyegette Szíriát és követelte az Assad-rezsim távozását. 2013-ban a ghoutai vegyi fegyver támadás után a casus belli is megvolt a bombázások megindítására, az amerikai Szenátus is megadta a felhatalmazást a háborúzáshoz, de Obama még sem lépett. Egyébként az amerikai, NATO hatalmas fölény miatt 2015, az orosz jelenlét fokozódása után is lett volna lehetőség a győztes háborúra, nem hiszem, hogy az oroszok olyan riasztóak voltak. Az orosz katonai jelenlét elég gyenge volt, csak kb. 50 katonai repülőjük és egy megerősített repülőterük volt Szíriában amivel a szír hadsereg légi támogatásában vettek részt. Később Trump meg is mutatta, hogy a szíriai orosz jelenlét ellenére is lehet támadni Szíriát, 2017 áprilisában, majd 2018 áprilisában is rövid ideig bombáztak szíriai katonai támaszpontokat, létesítményeket, de átfogó légi hadjáratba valamiért nem fogtak bele az amerikaiak.
"Oroszország csak 2015-ben avatkozott be a szíriai háborúba, mely már 2011 óta zajlott."
Szíria Oroszország szövetségese. Mellesleg ha akarod keresd vissza a kongresszusi vitát erről 2011-ben.(anno élőben néztem CNN-en) biztos megtalálod. Arról folyt a vita hogy beavatkozzanak vagy sem. És Oroszország volt az az indok ami miatt nem támogatták a katonai akciót.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!