Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » India kivel van?

India kivel van?

Figyelt kérdés
Az érdekelne , hogy szerintetek Inda kinek a pártját fogja vagy kinek az oldalára állna egy esetleges katonai konfliktus esetén. Ha jól tudom India eléggé erős lett gazdaságilag és katonailag is és ha jól tudom az Indiai hadsereg főleg orosz technológiát használ tehát ebből gondolom orosz barátok valamennyire viszont Kínával és Pakisztánnal nincs valami jó kapcsolata. Azt meg nem igen tudom , hogy a Nato-val milyen a kapcsolata

2018. jún. 17. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Az attól függ. De ha az Indiai óceánon NATO-Kína összeütközés lenne, biztos a NATO pártját fogná. Egy orosz-NATO dologban meg szerinten inkább semleges, kimaradna.
2018. jún. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Próbálna kimaradni a konfliktusból, de ha muszáj választani, akkor bárki, csak ne Kína. Tehát szépen beállna az USA/NATO mögé.
2018. jún. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Am India nem erősebb kínánál ?
2018. jún. 17. 11:31
 4/9 anonim ***** válasza:

"Am India nem erősebb kínánál ?"


De, többen lakják, ennyi, nem több.

2018. jún. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
India, Oroszországgal írt alá egy egyezményt. A Natóval semleges a kapcsolata. Kínával elég feszült, gyakoriak a határon a kissebb összetűzések
2018. jún. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Kappa472 válasza:
100%

Azért azt nem mondanám, hogy erős lett gazdaságilag vagy katonailag, sőt, éppen ellenkezőleg - India gyakorlatilag örül, hogy létezik. Az ország hatalmas és óriási a lakossága, de a központi kormányzat gyenge, a demokratikus, vallási és különböző helyi csoportok folyton fúrják egymást (igen, messze neki van a legtöbb katonája, de erőben a top 3-ba se kerül be).


Csak két adat:

India GDP-je kb. 2 milliárd dollár (~ 1700 dollár/fő)

Kína GDP-je kb. 11 milliárd dollár (~ 8000 dollár/fő) (ez egy főre lebontva majdnem akkora, mint Oroszországé).


Emellett Indiának 3 nagy külpolitikai problémája van.


1.: a legkisebb, hogy nincsen erős szövetségese. A hidegháború alatt az USA/SzU között lavírozott, ráadásul a hazai fejlesztései nem éppen sikeresek (pl.: a Marut vadászgép óriási bukás volt, az INSAS fegyvercsalád...is és jó kérdés, hogy érdemes-e űrprogramot fenntartania, amikor az egy főre jutó GDP-je még Szudánét sem éri el).


2.: a nagyobb, hogy Kína a szomszédja. Kína kommunista diktatúra, de az utóbbi évtizedekben hatalmas léptekkel fejlődött és óriási pénzeket öl a hadserege modernizációjába (ráadásul kb. egyszerre fejleszt mindent a géppisztolytól a repülőgép-hordozóig).

Emellett Kína a környező országokat pénzzel vagy fegyverrel maga mellé állítja, hogy pufferzónát képezzen maga körül. Az indiai-kínai határ modern járművekkel is gyakorlatilag járhatatlan, ezért eddig csak kisebb incidensek voltak, de Kína az utóbbi években növelte a hegyvidéken tartózkodó erőit.


3.: India a gyarmati időkben tucatnyi királyságból állt, de mivel a hinduk és a muszlimok folyton ölték egymást, a britek mielőtt kivonultak, létrehozták

Indiát és két oldalán Pakisztánt (a keleti rész később Banglades néven önállósult).

Pakisztán nem túl stabil, de (részben kínai segítséggel) relatív jól felszerelt hadereje van és az utóbbi évtizedekben többször is harcolt Indiával, mivel a muszlimok és hinduk még mindig gyűlölik egymást.



A NATO-t gyakorlatilag az USA a csatlósainak hozta létre és a hidegháború végén is csak kis kelet-európai országok csatlakoztak hozzá. 2011-ben a NATO felajánlotta Indiának, hogy a közös ellenség miatt legalább a rakétavédelmi programjához csatlakozzon, de ezt elutasította.

India nem függ a amcsiktól (ellentétben a Dél-Koreával, Tajvannal vagy Izraellel) és sem mellette, sem ellene nem foglalt állást. Mit érdekelné őt Európa vagy Amerika?


Számára csak egyetlen fontos dolog van: a Kasmír régió, amit Pakisztán is szeretne uralni (ez volt több háborújuk alapja).



Ha tudsz angolul, érdemes megnézni Jay Foreman 3 perces szösszenetét a témáról (nem hadtörténeti, de legalább vicces):

https://www.youtube.com/watch?v=r-aIzkvPwFo



[link]


U.I.: India (a kis intenzitású határháborúkat leszámítva) soha nem harcolt komolyabb ellenfél ellen. Jó, Kína se, de a hírek nem az agresszívan terjeszkedő, rakétát fellövő, vitatott tengeri területeken szigeteket építő Indiával vannak tele.

2018. jún. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Indiának az lenne az érdeke, hogy ne legyen senkivel, és kb. ez is valósul meg. Azonban ha muszáj lenne választania, akkor az USA-val lenne,mert még mindig azzal van a legtöbb közös érdeke.
2018. szept. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Antal456 ***** válasza:
India Oroszországgal és Kínával van!
2018. szept. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kínával tuti nincsen
2018. szept. 21. 19:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!