Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Pisztoly lövedékkel fel lehet...

Pisztoly lövedékkel fel lehet robbantani bombát, gránátot és emberi lábat?

Figyelt kérdés

Gyakran látni a filmekben, hogy a bombára lő pisztollyal az pedig felrobban. Ez valóban így tőrténne?


Egy Steven segal filmben puskával rálő az ellenség lábára az pedig leszakad. Ilyen lehetséges ? Lehet hogy a csont közepét szedi szét és az izmok szétszakadnak?



Van ezeknek a filmes jeleneteknek valóság alapja?


2018. márc. 27. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet.

Van alapjuk.

Csak nem úgy és nem annyira, mint a filmekben.

Mert ezek filmek és nem a valóság.


A csillagközi utazásokról és más dimenziókból érkező szörnyes filmeknek is van valóságalapjuk - lehet majd valamikor utazni a "csillagok között" és léteznek elméletek más dimenziókról.

Ettől még nem lesznek itt valójában szörnyek más dimenziókból és nem tudnak a szomszéd galaxisba utazót küldeni.

2018. márc. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2018. márc. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha sörétes puskával lősz rá valakinek a lábára akkor simán leszakadhat. Illetve léteznek olyan nagykaliberü puskák amik szintén képesek arra, hogy leszakítsanak egy végtagot.


A bombáról fogalmam sincs, hogy lehetséges-e.

2018. márc. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy a legtöbb bomba/gránát nem robban fel egy lövéstől, sőt pl. egy benzintartály is elég nehezen/ill. nem egy lövésből.
2018. márc. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bombát fellehet igen, azt még légpuskával is fellehet.


Láb leszakadás az függ a kalibertől, sörétessel vagy 12.7mm el szerintem lelehet szakítani, többinél szerintem csak eltörik de mindenképpen ripityára töri azt

2018. márc. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok, azt elfelejtettem hozzátenni hogy nem mindegy milyen bombáról van szó.
2018. márc. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

saját tapasztalatból csak a gránátról tudok beszélni.


Mi rálőttünk gránátra, (a magyar tipusu támadóra) karabéllyal meg SZVD-vel. habár kicsi a különbség a 2 lőszer között, de a karabély nem robbantotta fel (fura) viszont az SZVD igen.

2018. márc. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A bomba esetén az a lényeg, hogy mi a robbanóelegy. Ha az nagy sebességű becsapódás hatására beindul, akkor robban. Esetleg, ha eltalálod az indítószerkezetet - ami többségében elég érzékeny - akkor az felrobban.

De pl a közismert TNT (trotil) egy lövedék becsapódása esetén csak széttörik.


Az pedig, hogy egy testrész leszakad attól fögg mekkora becsapódás energiája (és milyen testrést ér). Egy nagy tömegű lövedék alapesetben leszakít egy kart. Pl. egy normál puskalőszer (de akár már egy AK 43M lőszer mondjuk egy könyök közeli találatnál, ahol csontot is tör, nagy eséllyel leszakítja a kart.

Persze mindez sok minden függvénye.

De ne a "Segal féle mesefilmekből" indulj ki, mert idővel azt is elhiszed, hogy Piroska negymamája egészben jött ki a farkas gyomrából.

2018. márc. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!