bármi elképzelhető.gondolom nem azt várod hogy a gyik-ról tudd meg a tutit.de akkor miért írtad ki a kérdést?
2017. szept. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 Gugu Gabor válasza:
Valószínűleg kapott segítséget, de a mai világban már egyáltalán nem olyan nagy szám (egy nemzet államnak persze) nukleáris fegyvert elő állítani mint 50 évvel ezelőtt.
Az ős észak koreai atomprogramot még a Szovjetunióval együtt indították be valamikor a 60 as években ha jól emlékszem (kísérleti reaktor). Aszem valamikor a 90-es években volt (van?) egy Iráni együtt működés is... Észak korának pld van uránium készlete amiből tud "dolgozni" szóval nem olyan nagy csoda... az egy másik kérdés hogy valószínűleg hasznosabban is el lehetett volna költeni azt a pénzt amit erre költöttek.
2017. szept. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
még nem biztos hogy hidrogénbomba volt.
egyenlőre vizsgálja a világ, hogy igaz e az amint mond
2017. szept. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
Ahogyan az előttem író is mondja, nagyon sok mindent alapját az egykori SZU-tól vették még át, amit aztán saját maguk továbbfejlesztettek, ( a Hvaszong -magyarul Mars - 14 típusú interkontinentális ballisztikus rakétájuk az RD-250 (R-36) orosz / szovjet rendszeren alapul. Nyilván a fekete piacról is beszereztek ezt-azt. Manapság nukleáris robbanófejet előállítani nem olyan nagy dolog, inkább az a kihívás, hogy ezeket ballisztkius vagy ICBM rakétákhoz "kicsinyítve" tudják elkészíteni: tehát kompakt fejek kellenek (jelen esetben) néhány tíz - néhány száz kt pusztító erővel, amiket az adott eszköz célba juttathat akár néhány ezer km-es távolságra is. Azt se felejtsd el, hogy jó pár észak-koreai "diák" tanult ösztöndíjjal külföldön (Oroszország, Kína...) , ahol pl. az (atom)fizika szakon tanultakat aztán otthon kamatoztatták.
2017. szept. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
utolsó! A hidrogén bomba nem néhány tíz - néhány száz kt, hanen egész pontodan tízezer.
De szerintem amúgy itt egy egyszerűbb atombombáról van szó a valóságban.
Illetve a legnagyobb robbanóerejű nukleáris fegyverektől még így is messze lenne, komoly károkat, csak több ezer darabbal tudnának okozni.
2017. szept. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
Állítólag ez egy fúziós rásegítésű atombomba volt. Vagyis nem hidrogénbomba, de ahhoz némiképp hasonló. Egy megpatkolt hagyományos atombomba.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!