Mi igaz abból, hogy ha 1941-ben nem Hitler támad, akkor Sztálin támad rá Európára és megy az Atlanti-óceánig a Vörös Hadsereg?
Minden a témában jártas értelmes, nem elfogult ember tudja hogy a szovjetek támadásra készültek, másért nem vontak volna akkora óriási haderőt a nyugati országrészben.
Csak Hitlerék tudomást szereztek a szovjet készülődésről (nem bíztak a szovjetekben és amúgy sem szerepelt a hosszú távú német tervekben ez az óriási kommunista szomszéd létezése, így levegőből figyelték a térséget), s gyorsan megelőzték őket.
S mivel a Szovjet hadsereg támadásra fejlődött fel, semmiféle védekezésre nem készült a vörös hadsereg, aminek a következményét láthatjuk, 1941-ben több milliós veszteséggel hátráltak Moszkváig és Leningrádig.
A déli szakaszon volt a legtöbb orosz hadsereg, így vélhetően a szovjetek szándéka egy déli súlypontú invázió, mely természetesen érintette volna Magyarországot is, s célja nyilván egész Németország elfoglalása volt, de nem valószínű hogy megálltak volna a Rajnánál vagy az alpoknál ha már elmentek odáig.
1945-ben is kellett egy erős USA hadsereg meg atombombák hogy inkább megálljanak a németeknél. A Franciákkal szemben nem hiszem hogy megállnak.
Csupán egyetlen dolog kérdéses: mikor akart Sztálin támadni? Ezt nem tudni biztosan, csak az látszik hogy még 1941-ben akart, erre a vörösök nagy arányú csapatfelvonulása utal, ugyanis a haderőt nem szokás sehol sem közvetlen a határ mentén felsorakoztatni, csakis akkor ha ott támadni készülnek.
Az viszont elgondolkodtató hogy egy szovjet támadás milyen eredményes lehetett volna, még akkor is ha például a németeket valamiért meglepetésként éri, vagy csak későn veszik észre a bajt?
Lengyelország német megszállta területét, Magyarországot, és Romániát még könnyedén elözönlik a több tízezer harckocsival és több száz hadosztállyal, de egy német ellencsapás már talán meggátolhatta volna a német törzsterületekre való behatolást, Poroszország és Szilézia kivételével, hisz a német haderő sokkal profibb volt, s a helyzet fordított lett volna mint a valóságban, német előnyök és Szovjet hátrányok jönnek elő, ami azt jelentené hogy a németek csúnyán vissza is üthettek volna. Nem tudni hogy Sztálin mennyire számolt ennek a veszélyével, valószínű hogy egy elmélyült brit-német csatára (német partraszállás) időzítette volna a támadást amikor a németek túlzottan is le vannak kötve.
Emellett ott volt a román olaj kérdése is mely Németországnak létkérdés volt, Hitler nagyon féltette azt, és már önmagában az is döntő tényezőnek tűnhetett Sztálin szemében is.
Nem tudom mi igaz ebből.
De egy kis érdekes infó:
A szovjet hadsereg 2-szeres túlerőben volt a fronton emberekben és tankokban is a német támadás napján.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!