Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Katonák, leszerelt katonák!...

Katonák, leszerelt katonák! Tudtok e olyan embert akit büntetett előélettel (börtönbüntetés ami már elévült) felvették szerződéses katonának?

Figyelt kérdés

2017. dec. 9. 08:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Mentesült személy nem köteles számot adni korábbi elitéléséről:

[link]


Még bíró is lehet:

ca) szándékos bűncselekmény miatt kiszabott ötévi vagy azt meghaladó végrehajtandó szabadságvesztés büntetés esetén a mentesítés beálltától számított tizenkét évig,

cb) szándékos bűncselekmény miatt kiszabott öt évet el nem érő végrehajtandó szabadságvesztés büntetés esetén a mentesítés beálltától számított tíz évig,

cc) szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, végrehajtásában felfüggesztett szabadságvesztés esetén a mentesítés beálltától számított nyolc évig,

cd) szándékos bűncselekmény miatt kiszabott közérdekű munka vagy pénzbüntetés esetén a mentesítés beálltától számított öt évig,

ce) szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, végrehajtásában felfüggesztett pénzbüntetés esetén a mentesítés beálltától számított három évig,

cf) gondatlan bűncselekmény miatt kiszabott, végrehajtandó szabadságvesztés büntetés esetén a mentesítés beálltától számított nyolc évig,

cg) gondatlan bűncselekmény miatt kiszabott, végrehajtásában felfüggesztett szabadságvesztés büntetés esetén a mentesítés beálltától számított öt évig,

ch) gondatlan bűncselekmény miatt kiszabott közérdekű munka vagy pénzbüntetés esetén a mentesítés beálltától számított három évig,

d) akivel szemben a bíróság kényszergyógykezelést alkalmazott, a kényszergyógykezelést megszüntető végzés jogerőre emelkedésétől számított három évig,

e) akivel szemben a bíróság próbára bocsátást alkalmazott, a próbaidő, annak meghosszabbítása esetén a meghosszabbított próbaidő elteltétől számított három évig,

f) akivel szemben büntetőeljárás - ide nem értve a magánvádas vagy pótmagánvádló vádindítványa alapján indult eljárást - van folyamatban, a büntetőeljárás jogerős befejezéséig,


Vagy most is aktív rendőrfőkapitány...

[link]

2017. dec. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Tehát ha valaki minden feltételbek megfelel, orvosilag alkalmas, de nem veszik fel mégse, akkor a honvédség az egyenlő bánásmódot nem megtartva jogsértést követ el?
2017. dec. 10. 09:06
 13/19 anonim ***** válasza:
Korábbi hozzászólásomban leírtam, hogy korábbi szabadságvesztés mikor, meddig kizáró ok. De emellett a szerződéses legénységi állományúnak is kell még lenni alapfokú iskolai végzettségének (8 általános), meg kell még felelnie az egészségügyi, pszichológia, fizikai követelményeknek is, nemzetbiztonsági ellenőrzés sima legénységi beosztásokhoz nem kell, de később korlát lehet sima külszolgálatnál is, ha nem felel meg (pl. mert bűnözők vannak most is a baráti körében)
2017. dec. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Szóval akkor leírom hogy velem mi történt. Felvettek katonának, megvolt az alapkiképzés, és a mútam miatt fél év múlva leszereltek,ami nem volt korrekt, főleg hogy tájékoztattam őket a múltamról. Azóta se vettek vissza, hiába évült el a múltam, már a mentesülés után 9 év eltelt, mégis kizáró ok nem hivatalosan. Szerintetek ez nem diszkrimináció??
2017. dec. 10. 22:48
 15/19 anonim ***** válasza:

Konkrétan mi volt a szolgálati viszony megszüntetésének indoka?


Pl. kifogástalan életmód ellenőrzésen nem feleltél meg?

Vagy méltatlanságot állapítottak meg? (Erre nagyon könnyű hivatkozni, mert nincs taxatív definiciója. Ha másoknak múltadról dumálgattál, az is lehet indok arra, hogy a honvédségbe vettet közbizalmat veszélyeztetted. Vagy ha szolgálati viszony létesítésekor kizáró okot elhallgattál: “ aki büntetlen előéletű, de bűncselekmény elkövetése miatt jogerősen 1 évet meghaladó tartamú, végrehajtandó szabadságvesztésre ítélték, az elítéléshez fűződő hátrányos jogkövetkezmények alóli mentesülésétől számított 3 évig“ )


Ha pl. méltatlanság miatt szereltek le, vagy fegyelmivel, akkor 5 évig törvény szerint nem létesíthető veled szolgálati viszony.

2017. dec. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Próbaidő alatt voltam, és nem hallgattam el, tudtak róla de nem reklámoztam senkinek
2017. dec. 11. 12:48
 17/19 anonim ***** válasza:
Szerződésedben próbaidő ki volt kötve? Ez esetben tényleg indoklás nélkül mindkét fél felmondhatja a szerződést.
2017. dec. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Persze, 6 hó a próbaidő mindenkinek
2017. dec. 12. 07:03
 19/19 anonim ***** válasza:
Vito Scaletta. xD
2017. dec. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!