Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a véleményetek az alkalmass...

Mi a véleményetek az alkalmassági vizsgálaton végzett pszichológiai tesztről?

Figyelt kérdés

2017. júl. 2. 10:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

#1


"Mint pl megütnél-e valakit ha felidegesít?!"


Nyilván nem! Ez nem lelkiállapottól függ! Vagy pedig összekevered az ócsárlást és a szidást a felidegesítéssel. Ha valaki elkezd fütyülni melletted, és idegesít, és nem hagyja abba, képes lennél megütni? Nyilván nem! Ha valaki egyfolytában csúnya szavakkal szid téged és a szüleid, vagy akárkid, nyilván nagyobb eséllyel ütöd meg azt! és aki fütyült, hiába idegesített, akár tudta nélkül, nyilván nem fogod ugyan azt adni neki, mint annak, aki elhordta mindennek a szüleid. A egyik idegesített, a másik konkrétan megsértett. Mégis mind a kettőnek ugyan azt adnád? Én azt mondom, egyiket se bántsad! Ugyanis nem azért bántanád, mert megsértett! Hanem, hogy mások előtt ne úgy érezd magad, mint aki hagyja magát! De ez rossz megoldás! Soha se bánts senkit! Aki idegesít, se azért bántanád, mert idegesít! Hanem mert tehetetlen vagy! És mert tulajdonképpen sértve éreznéd magad, hogy kérésedre nem hagyja abba a fütyülést! Tehát tulajdonképpen a sértés ebben is szerepet játszana! De ne haragudj rá! Bűne nagy, mert olyan állapotot idézett elő, ami tettlegességig fajult! Akár fütyüléssel, aki szitkozódással, akárhogy, de bűn!

2017. júl. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Hehe, engem érdekel a pszichológia, de "hobbi" szinten csak.


A sok kérdés között van több kontrollkérdés is, amire illik ugyanúgy válaszolni, ha túl sok az eltérés, az ellentmondás, a teszt sikertelen. Nekem is ki kellett tölteni egy ilyet, 400 kérdéses volt. Azután korpásbajszú pszichológus mellé beültem és fényképeket nézegettünk.


Elém tett 8 tablóképet, tipikus 1800-as évek végén készült képek, férfiak-nők, fiatalok, idősek, gazdagok, szegények vegyesen. Feladat: válasszak ki 2 szimpatikust és 2 antipatikust. Pszichológus közben jegyzetel. Majd újabb 8 kép, aztán újabb 8 kép, újabb 8 kép, aztán már csak 6 új kép mert 2 ismerős. Addig addig pakolta a képeket, hogy az előtted lévő 8 képet már mind láttad. De a feladat ugyanaz: 2 szimpatikus, 2 antipatikus. Volt, hogy úgy keverte a kártyákat, hogy a többször is szimpatikusnak ítélt embereket tette elém, vagy a többször is antipatikusnak választottakat. Stresszhelyzet, hogy melyiket hova teszed.


Ugye ez egy nagy teremben volt, amíg a teszttel voltam elfoglalva, hallottam a többi embert, hogy megindokolta a döntést, pedig nem kérték. "ez nagyanyámra hasonlít, ebből a palacsintaszag is árad, ők szimpatikusak. Ő olyan mintha a majmok bolygójából jönne, ez meg mint a középiskolai fizika tanárom, ők antipatikusak". Nem érdekelte a pszichológust, mert nem az indok alapján döntesz, hanem csak próbálod meggyözni magad, hogy jól döntöttél.


Én napszaknak megfelelően köszöntem, meghallgattam a feladatot, vagy két körön keresztül mondogattam kit minek ítélek, aztán mondtam, hogy akit ideteszek az asztalon az szimpatikus, akit meg ide az antipatikus. Tetszett neki a kezdeményezés, utána meg sem szólaltunk. Csak akkor amikor már zavarta a csőrömet, hogy az előttem lévő képekre már legalább egyszer mondtam valamit, ő annyit mondott, hogy igen, de még mindig ugyanaz a feladat. Majd a végén elköszöntünk egymástól.


A tesztem sikeres lett egyébként. Hónapokkal később mondta munkatársam, hogy állítólag az összes kép, amit elénk tettek, gyilkosokról, rablókról, csalókról, tolvajokról, erőszaktevőkről, bolondokról készültek...


Sima telefonos ügyfélszolgálati munkához kellett, nem katonasághoz, rendvédelmi szervhez, stb.


A teszten lehet hazudni, de akkor bukó az egész, ilyenkor csak bemákolni lehet. Sajnos sokminden befolyásolja az eredményt ez igaz, de ezért vannak a kontroll kérdések, mert ezekre mindenféle körülmények között ugyanúgy válaszol az ember.


Válaszolva a kérdésedre, hasznos a teszt, megbízható az eredmény, nagy szakmai múlt alapján találták ki. Rossz válasz nincs, a "szokott-e hazudni?" kérdésre nyugodtan lehet hazudni azt, hogy "nem". Az összképet nézik. A sok kérdés azért van, hogy minél pontosabb eredmény alakulhasson ki és ne torzuljon a kép. A személyiségtípusok közül egyik sem jobb a másiknál, mindegyiknek van előnye és hátránya.

2017. júl. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!