Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Volt már arra példa, hogy egy...

Tóth Péter Tamás kérdése:

Volt már arra példa, hogy egy civilt (vagy civil csoportot) a háborúban mutatott bátorságért kitütettek?

Figyelt kérdés
Kerestem a neten, de nem találtam, esetleg valaki tud ilyet?

2017. jún. 28. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:
A Rongyos Gárda jutott eszembe. Nem tudom kaptak-e kitüntetést, de járt volna.
2017. jún. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

igen volt rá sok példa de őket előbb utóbb valamilyen formába "katonává" minősítették


pl partizánok, 2. világégés alatt omsbon néven a partizánok keménymagját ledobták a németek mögé akikhez rengeteg civil csatlakozott köztük voltak tulajdonképpen civilek akiket később minősítettek át a vörös hadsereg tagjának


valahol olvastam de forrást nem tudok mondani egy nővérről aki bátorságáért kapott kitüntetést mert pergőtűz alatt civilként sebesülteket látott el

2017. jún. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem is hallottam eddig még olyanról, hogy Rongyos Gárda. Meg azt sem tudtam még, hogy Prónay egy ilyen alakulat tagja volt.
2017. jún. 29. 10:47
 4/4 A kérdező kommentje:
omsbon ma már más néven fut a wikipédia szerint (odon), meg azt írja, hogy nem partizánok, hanem motoros gyalogos egység. Viszont rohadt sok kitüntetést kaptak...
2017. jún. 29. 10:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!