Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Szerintetek be kéne vezetni a sorkatonaságot? Miért
2010. máj. 11. 07:32
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Szerintem is be kéne vezetni... sok a lusta, puhány ember
2010. máj. 11. 13:28
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem (csak) azért mert sok a lusta.

Az emberi testnek jót tesz a mozgás edzés, ellenállóbbá válik a szervezet => kevesebb betegség => nem kell gyakran orvoshoz menni => kevesebbet kell egészségügyre költeni.


Így a honvédséget is megerősítjük és formában tartjuk az embereket.

2010. máj. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

18 év felett mindenki (erre alkalmas férfiember) kaphatna egy levelet, hogy ekkor és ekkor itt és itt jelentkezni LEHET katonai szolgálatra. Ez tart teszem azt fél évig. Lennének régiók, oda gyűjtenék az embereket, és nem lenne galiba belőle, hogy innen csak 2-en jönnek, onnan meg már 200-an.

Egy ilyen dolog jelentős értékkel bírhatna, ha az illető a későbbiekben katonai pályára lép (értsd szerződéses vagy éppen katonai iskola), valamint fél év amúgy sem nagy idő... adhat motivációt ez is.

2010. máj. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Valóban nagyon fontos lenne a mai világban a fiatalokat sorkatonának kötelezni, hogy alkoholista, műveletlen őrmesterek üvöltözzenek velük fröcsögőszájjal, esetleg megtanuljanak sört nyitni, foggal, szemgödörrel és fitymafékkel. Lőni is meglehet tanulni azzal a három golyóval amit kaptál az AMD-hez éleslövészeten. Ami a 90-es évek sorkatonaságát jellemezte az botrányos, sem fegyelmet és egy normális férfi számára semmilyen fizikai megerőltetést nem követelt. Én konkrétan meghíztam. Annyi előnye volt, hogy megcsináltam a jogsit. Tartalékos őrvezető vagyok. Király... Inkább a hivatásosokra költsünk többet, hogy ha tényleg baj van ők használhatóak legyenek. Más helyre is kell az a sokmilliárd minthogy a sorkatonaságra fordítsuk.
2010. máj. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én nem tudom Magzaro.-ban,hogz volt de Romániában szerintem csak nevelés miatt volt,mert pl. apám ejtőernyős volt de még repülőt sem látott.Amúgy szerintem is jó ötlet lenne visszavezetni.
2012. dec. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!