Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Fiúk, lányok ti mit gondoltok...

Fiúk, lányok ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Épp egy könyvet olvasok, ami Kanadában játszódik az első világháború elején vagyunk éppen.

A legtöbb kanadai fiatal egészséges fiú bátorságtól, hazaszeretettől fűtve jelentkezik katonának.

Persze tudom, könyv, de eszembe jut annyi más film is ebből a témából, ez akkor biztos hogy egy jelentős tendencia volt.


Nos a kérdésem az, hogy szerintetek ha ma törne ki egy világháború, férfi ismerőseink mekkora része jelentkezne önként katonának?

Mert szerintem max 1-2, őrült.


Vajon ennyire kiveszett belőlünk a hazaszeretet, vagy már tudjuk, hogy mivel jár egy világháború?


2011. febr. 26. 17:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Női katonákról biztosan soha nem is hallottál még...
2011. febr. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

utóbbi.

Tudtommal alig várta mindenki, hogy legyen egy háború. Utána jött a konklúzió. Nem is olyan jó ötlet.

2011. febr. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Ha ma kitörne egy világháború akkor nem lenne szükség túl sok katonára mert atommal intéznék a dolgokat.


Amúgy egyenjogúság van, hány nő jelentkezne? Vagy nincs hazaszeretet?

A nőre nem lehet mondani hogy a konyhában a helye de pasira igen hogy a háborúban?

2011. febr. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem a hazaszeretet veszett ki belőlünk, hanem az életszeretet erősödött meg bennünk. Ki akar meghalni egy értelmetlen háborúban?
2011. febr. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az egy könyv egy fikció, egy romantikus idea, de kegyes hazugságnak is nevezhetném ami jólesik az embernek, ezért tudják eladnia könyvet!


Sajnos a valóság rideg, és kegyetlen, és homlokegyenest az ellenkezője annak mint amiről az ember álmodozik!

Sőta sok képmutatás, elkendőzés és agymosás miatt még annak is amit a saját szemével látni vél!

Nehéz ám valóban tisztán látni, és érteni dolgokat, bizonyos élettapasztalat nélkül NEM MEGY!


Úgyhogy csak az idődet töltöd ezzel...

Még annak is több értelme van, ha idősebbek beszámolóit hallgatod az életükről, mert az legalább nincs cenzúrázva.

2011. febr. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem reális a kérdés...

Azért kérdeztem a férfiakat, mert a könyvben amit most olvasok abban is a férfiakról van szó.


Egyébként meg bírom, hogy ilyenkor bezzeg egyenjogúság van, csak az állásinterjúkon nincs.

2011. febr. 26. 18:07
 7/14 anonim ***** válasza:

ma 17:56


Tévedsz, nem kell ide atom sem, elég pár gazdasági blokád, meg ellehetetlenítés az energiaárakkal, és az emberek maguktól éhenhalnak, vagy egymást eszik meg.

2011. febr. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az állásinterjúkon egyébként sincs.

Mindíg a főnök van felül.

Te meg vagy el tudod adni magad neki vagy nem.


Ő dönti el, hoyg megvesz e, vagy sem, csak árucikk vagy, munkaerő, mint a boltban egymás mellett a paradicsomkonzervek.


Melyik kiadósabb?

Melyik olcsóbb?

Melyik jobb ízű vagy tetszetősebb?


Kb ugyanez az állásinterjú is, kivéve ha speciális szakértelemre van igény.

De sajnos mindíg van miből válogatni.

2011. febr. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem most is sokan jelentkeznének mondjuk Erdély visszafoglalásáért, vagy ha valami agresszív szláv hadsereg közeledne felénk.

De a katonák eddig sem önként jelentkeztek általában.

2011. febr. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ma 18:14


:)

2011. febr. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!