Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Fiúk, lányok ti mit gondoltok...

Fiúk, lányok ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Épp egy könyvet olvasok, ami Kanadában játszódik az első világháború elején vagyunk éppen.

A legtöbb kanadai fiatal egészséges fiú bátorságtól, hazaszeretettől fűtve jelentkezik katonának.

Persze tudom, könyv, de eszembe jut annyi más film is ebből a témából, ez akkor biztos hogy egy jelentős tendencia volt.


Nos a kérdésem az, hogy szerintetek ha ma törne ki egy világháború, férfi ismerőseink mekkora része jelentkezne önként katonának?

Mert szerintem max 1-2, őrült.


Vajon ennyire kiveszett belőlünk a hazaszeretet, vagy már tudjuk, hogy mivel jár egy világháború?


2011. febr. 26. 17:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
18:14-et olvasva kicsit "Elfújta a szél"-érzésem van :)
2011. febr. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a Hazámért kész lennék meghalni, a családomban mindenki volt katona, sőt egyik ágon minden férfi hivatásos katona, volt...Ők meghaltak a Hazáért az első és második világháborúban, én is képes lennék rá!!!
2011. febr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Egyébként meg bírom, hogy ilyenkor bezzeg egyenjogúság van, csak az állásinterjúkon nincs"


Ebben egyetértünk.

Nagyon rosszul esett amikor akrtam menni animátornak és azért nem vettek mert pasi vagyok és több lány kellet.


Vagy amikor alkami minkába bolti eladnónak szintén azért nem vettek fel mert pasi vagyok

2011. febr. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
az akkori fiúknak romantikus kalandregény szintű elképzeléseik voltak csak a háborúról, ma meg már az átlag ember is tudja, milyen szörnyűségekkel jár, tanultuk töriből, naponta olvasunk róla az interneten, látunk róla videókat, vagy csak nézzünk háborús filmeket a tv-ben.
2011. márc. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!