Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A magyar honvédség képes...

A magyar honvédség képes lenne megvédeni az országot egy támadástól?

Figyelt kérdés

2017. febr. 20. 12:08
1 2 3 4 5 6
 41/52 kriszpo ***** válasza:
Igen, meg tudná védeni. Persze az más kérdés, hogy ki ellen és milyen körülmények között. Biztos lenne segítségünk is.
2017. febr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 Körömcsiga ***** válasza:
Nem, hiszen ma már nem hadsereggel, hanem pénzzel foglalnak országokat :)
2017. febr. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 corsair1969 ***** válasza:
Már előttem sokan leírták a lényeget. A Magyar hadsereg operett hadsereg és komolytalan. Még egy árvíz katonai kezelése is problémát jelent nem hogy egy bármilyen külső támadás.
2017. febr. 23. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 teelapo válasza:

A szomszédaink közül Ukrajna kivételével mindenki NATO tag. Az ukrán nem NATO, tőlük védve vagyunk.

A NATO tagság miatti védelem két tag között kérdéses; csak nézzétek a török-görög konfliktust. A két NATO tag közötti civakodással nem nagyon csinálnak semmit.


Ha a nem NATO tag oroszok jönnének, arra viszont a NATO jó eséllyel nem merne csinálni semmit..komolyan tiltakoznának jegyzékben!! Magyarország más eset lenne mint az ukrán-orosz konfliktus (a magyar NATO tagság miatt), de ha a kérdés egy nukleáris konfiktus az oroszokkal, vagy Magyarország (+balti államok + Lengyelország + Románia) elvesztése, akkor nem kezdenének totális európai háborúba.


Az a szerencse, hogy elég pici esélye van bármilyen konfliktusnak a közvetlen szomszédoktól. A többiek meg távol vannak.

2017. febr. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
36%

Amúgy komolyan gondolja azt bárki, hogy amerika, anglia megvédene minket, ha mondjuk románia megtámadna, mert szerintük az ős romániához tiszáig tartozott az ország ?


59-ban is csak felheccelték a szegény, kiképzetlen egyetemistákat, hogy beavatkoznak katonailag, aztán amikor elvéreztek csak nézték.


Legyünk őszinték : ha megtámadnának minket pl románia, tárgyalásokat kezdeményeznének amik elhúzódnak odáig, hogy mindenkit kiírtanak. Itt nincs olaj, ami kellhet nekik. Különben is ha NATÓ országok háborúznak, nem szólnak bele csak béketárgyalások vannak ilyenkor

2017. febr. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:

"A NATO tagság miatti védelem két tag között kérdéses; csak nézzétek a török-görög konfliktust. A két NATO tag közötti civakodással nem nagyon csinálnak semmit. "


Csak az a probléma, hogy nem érte egyiket sem közvetlen támadás. Egy harmadik ország területén harcoltak és nem is volt egy igazi háború.


"Ha a nem NATO tag oroszok jönnének, arra viszont a NATO jó eséllyel nem merne csinálni semmit..komolyan tiltakoznának jegyzékben!! Magyarország más eset lenne mint az ukrán-orosz konfliktus (a magyar NATO tagság miatt), de ha a kérdés egy nukleáris konfiktus az oroszokkal, vagy Magyarország (+balti államok + Lengyelország + Románia) elvesztése, akkor nem kezdenének totális európai háborúba. "


Ez meg színtisztán a te egyébi véleményed, ami enyhén kevés, nem gondolod?


"Amúgy komolyan gondolja azt bárki, hogy amerika, anglia megvédene minket, ha mondjuk románia megtámadna, mert szerintük az ős romániához tiszáig tartozott az ország ?"


Igen.


"59-ban is csak felheccelték a szegény, kiképzetlen egyetemistákat, hogy beavatkoznak katonailag, aztán amikor elvéreztek csak nézték. "


Ki heccelt fel kit 59-ben? Te milyen alternatív idősík történelmét tanulmányozod?


"Legyünk őszinték : ha megtámadnának minket pl románia, tárgyalásokat kezdeményeznének amik elhúzódnak odáig, hogy mindenkit kiírtanak. Itt nincs olaj, ami kellhet nekik. Különben is ha NATÓ országok háborúznak, nem szólnak bele csak béketárgyalások vannak ilyenkor"

2017. febr. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:

""Amúgy komolyan gondolja azt bárki, hogy amerika, anglia megvédene minket, ha mondjuk románia megtámadna, mert szerintük az ős romániához tiszáig tartozott az ország ?"


Igen. "


:XD igen :)))))))))

2017. febr. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
Istenem!-.- Fogjátok már fel, hogy nem csak a légierővel lehet háborút nyerni-.-!!!!!Létezik a szárazföldi haderő és a hajózási!!!!
2017. febr. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim válasza:
Ez komoly! Ha ennyien és civilként ilyen komolyan értünk a harcászathoz,kizárt ,hogy bárki is legyőzzön bennünket! :D
2017. febr. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:

Sun Tzu írásműve: A háború művészete (i.e. 2500). Tanácsadó volt az ősi Kína több birodalmi udvarában és egyszer, egy hosszú lelki ellazulás után azt mondta: „Ha meg akarunk valósítani külpolitikai befolyást háborús környezetben, más országok területein, akkor teljesen fölösleges, hatástalan lenne ezt a csatamezőn megtennünk”.

A háború az az állami berendezkedés kiterjesztése, nagyméretű erőszakos összeütközés.

A háború célja a szemben álló felek érdekeinek erőszakkal történő érvényesítése, amely lehet területszerzés, gazdasági erőforrások megszerzése és megtartása, vallási és/vagy politikai eszmerendszer erjesztése.

Tehát, ha sikeresen akarják kiterjeszteni az állami berendezkedésüket és ezért háborúznak, az a legostobább módszer!

A hadviselés igazi művészete: egyáltalán nem harcolni. Helyette felforgatni mindent, ami érték a megszállni kívánt országban, egészen addig, amíg a valóság érzékelése akkora mértékben torzul a meghódítandó országban, hogy többé már nem érzékel ellenségként. Az ő rendszerük, civilizációjuk, nézeteik egy választható lehetőségként jelennek meg az elfoglalásra kerülő országban. Ha nem áhítottként, de legalábbis elfogadhatóként érzékel, vesz tudomásul. Ez a végső cél, a felforgatás végső állomása.

Ekképpen elfoglalhatnak befogadó országokat egyetlen lövés nélkül, ha a felforgatás sikeres. Lényegében ezt jelenti a felforgatás.

Magyarországot már felforgatták és nem kellett ahhoz haderő: demoralizálás, destabilizálás, válságba sodrás, majd a válságos helyzet normalizálása kellett és szükségtelen volt szó szoros értelmében vett harcászati eszköz.

A JAK 52-es kiképzőgépeket, amelyek elavultak és javításuk is költséges, azokat lecserélik ZLIN Z-143LSI felderítő és futár-repülőgépekre, legalábbis ezt tervezik.

És még egy fontos: egy honvédelmi miniszternek és a vezérkari főnöknek függetlennek kellene lennie, hogy a haza érdekében egységlátóként cselekedjen, ha szükséges, és ne bizonyos töredék-csoportok érdekeit szolgálva, hanem kizárólag a haza, a lakosság védelmének, épségének érdekében, a magyar embereket szolgálva. Minél nagyobb hatalom és döntési jog összpontosul valakinél, annál inkább éntelenné kellene lennie és szolgálnia. Az ország első emberének, vezetőjének pedig a hazája legelső szolgálójának lennie.

2017. febr. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!