A 2. világháborúban a lovas egységek, hogyan harcoltak?
Hegyi viszonyok között a mai napig lovakat, vagy öszvéreket használnak a világ legmodernebb hadseregei is teherszállításra.
A második világháborúban is nagyrészt teherszállításra használták a lovakat. Például ágyúkat vontattak velük, vagy felszerelést. Ha pedig szükség volt rá, megették az állatokat.
A kaukázusi hegyivadászoknál például nagyon nagy szerepük volt, mind a két oldalon.
Amit eddig még senki nem mondott:
A ló sok helyen csak a katonák szállítóeszköze volt. Ismeritek azt a fogalmat, hogy dragonyos? Ők már a középkorban is léteztek. Olyan katonák voltak, akik a gyors mozgás miatt lovasok voltak, de csata előtt leszálltak a lóról és azt gyalog vívták meg.
Viszont ha manőverezni kellett (nem a csatában, hanem stratégiai szinten), gyorsan mozogni, akkor azt a gyalogos katonát (dragonyost) sokkal gyorsabban lehetett mozgatni, mint egy csak a lábát használó társát.
A németek 1944-ben két lovashadosztályt hoztak létre, amik olyanok voltak erőre mint egy páncélgránátos/motorizált (gyalog)hadosztály, ugyanolyan mobilak is voltak, de nagyon sokkal kevesebb üzemanyagot fogyasztottak. Ugye akkoriban már voltak gondojaik az üzemanyaggal, ezért is hozták ezeket létre (és voltak tervek még többre is).
A szovjet kozákok is nem úgy kell elképzelni hogy mindig csak lovasrohammal harcoltak: Nyilván leszálltak a lóról rengetegszer harcolni ők is. Tudom hogy a szovjetekről az agyatlan tömegrohamok vannak meg, amit aztán legéppuskázhat az ellenség (ami rengetegszer igaz is volt), de náluk is a lovaskatonák lóról leszállva vívták a legtöbb harcot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!