Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért nem működtek együtt...

Jeffrey Spender kérdése:

Miért nem működtek együtt érdemben a japánok és a németek a világháborúban?

Figyelt kérdés

Ugyan szövetségesek voltak, de minimális interakció volt közöttük, pedig együttműködve többre mehettek volna. Pl. ugyan a japánoknak is voltak harckocsijai, mint a Ha-Go és Chi-Ha, de azok borzasztóan fejletlenek voltak, helyette licencelni kellett volna a Pz III és IV-eseket, és azokkal lehetett volna ragadozni a Szovjetunióból, kétfrontos háborúra kényszerítve.


Vagy az USA elleni háború is elengedhetetlen volt, közösen hajthatták volna végre Pearl Harbor-t, a japán haditengerészeti légierő ment volna Pearl Harborra, a németek Közép-Amerikába telepített tengeralattjárói meg levadászhatták volna a maradék rep. hordozókat, és az USA-t is kivonják így a forgalomból.


Ugyan a későbbiekben együtt akartak működni, mint Észak-Afrika után a közös tengeralattjárós műveletek az Indiai-óceánon, vagy a Tigrisek és Párducok licence, de azok más okok miatt halvaszületett ötletek voltak.


2017. jan. 18. 15:13
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

A japánok nem akarták megtámadni a Szovjetuniót. Sokkal nagyobb ráfordítás lett volna nekik, mint amennyit nyerni tudtak volna vele.

Ráadásul, a 30-as években már voltak konfliktusaik a szovjetekkel és mindig csúnya vége lett.

2017. jan. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
7%
Egyes, az gondolom újdonság neked, hogy 1905-ben a japánok megnyertek egy háborút az oroszok ellen...
2017. jan. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

"Egyes, az gondolom újdonság neked, hogy 1905-ben a japánok megnyertek egy háborút az oroszok ellen..."


Már nem azért, de attól még ott volt, az Szovjet–japán határkonfliktusok Mandzsukuo határán a Kvantung-hadsereg és a Vörös Hadsereg egységei között, ahol először Haszan-tavi csatában majd a Halhin-goli csatában a szovjetek győzelmet arattak.

2017. jan. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez Japán hibája lehetett, bár akkor senki sem tudta, hogy a SZU-t olyan nehéz lesz legyőzni.
2017. jan. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#tobas:


Ugyan elverték őket Halhin-Golnál, de 1939 szeptemberétől láthatták ők is, hogy Németországnak vannak tervei a Szovjetunióval, csak ideiglenes szövetségesek, és a Szovjetunió irányába milliós sereget vontak össze, akkor a németekkel tárgyalva ők is ráállhattak volna pl. a harckocsizó erők modernizálására, a Pz III / IV-esek gyártására a Ha-Go-k és Chi-Ha-k helyett, és a szokásos légierő - harckocsizó egységekkel még az esetleges T-34-esekkel is elbánhattak volna, bár a szovjet haderő gerincét a T-26 és BT-7 csodák alkották, azok meg nem voltak ellenfelei a Pz III / IV-eseknek, csak a Ha-Go és Chi-Ha-kkal szemben voltak minimális előnyeik.

2017. jan. 19. 00:56
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert a japánokban is megvolt, hogy a japánok a legjobbak és nem kaphatnak ki. Gondolták, hogy megoldják egyedül. Csakúgy, mint a németek.
2017. jan. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Japán 1934-től már háborúzott, amikor Hitler még csak a belső hatalmát erősítette.

1938-ban megkísérelte az igényeit kielégíteni a szibériai térségből, azonban a szovjet csapatok elég keményen visszavágtak. Ezt követően inkább a gyengébb dél-ázsiai és Csendes-óceáni térség felé fordultak. Elfoglalták fél kínát és készültek azoknak az országoknak az elfoglalására amelyeken keresztül a kínaiak utánpótlást kaptak.


Szerinted mindezt fel kellett volna rúgnia és belevetni magát egy Szovjetúnió elleni háborúba a németek érdekében?


Fegyverek:

A tengeralattjárók technikai fejlesztésénél komoly támogatást kaptak a németektől.

A harckocsikról meg annyit, hogy a japán hadsereg olyan területeken mozgott, ahol a harckocsik széleskörű alkalmazására nem volt lehetőség. A nehéz harckocsik szállítása egyik szigetről a másikra, dzsungelekben, mocsarakban alkalmazva nem vallana józan észre.


Mellesleg háború közben egy gyártókapacitást átállítani egy teljesen más termékre nem biztos, hogy jó ötlet.

2017. jan. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7:


"Elfoglalták fél kínát és készültek azoknak az országoknak az elfoglalására amelyeken keresztül a kínaiak utánpótlást kaptak. "


Az egy dolog, hogy így célpontokká váltak Holland Kelet-India és a brit gyarmatok, de azok minimálisan védettek voltak, első világháborús páncélautókkal, oda tökéletesnek bizonyultak a Ha-Go-k és Chi-Ha-k, így koncentrálhattak volna az újabb, jobb modellekre, mint a Pz III és IV-esek.



"Szerinted mindezt fel kellett volna rúgnia és belevetni magát egy Szovjetúnió elleni háborúba a németek érdekében?"


És mi volt a biztosíték, hogy a Szovjetunió a határai között megmarad ? Soha nem üzentek nekik azután hadat, mégis 1945 augusztusában a szovjetek Japán felé is nyitottak, és elég szar lehetett, amikor a Chi-Ha-k T-34-85-ösökkel és ISZ-2-esekkel találták magukat szembe.



"Mellesleg háború közben egy gyártókapacitást átállítani egy teljesen más termékre nem biztos, hogy jó ötlet."


Az egy dolog, hogy 34-től háborúba voltak, de a kínai háború alacsony intenzitású háború volt, a kínaiaknak nem volt semmijük, továbbá a britek is lezserül kezelték még Szingapúr védelmét is, így lehetett volna idő 1938-tól Pz III-asokra átállni.

2017. jan. 21. 22:11
 9/9 anonim ***** válasza:
A németek nem tartották magukkal teljesen egyenrangúnak a japánokat, faji értelemben, ez az egyik ok. Nagy volt köztük a földrajzi távolság, és soha nem nyílt lehetőség arra, hogy a csapataik valahol találkozzanak, esélytelen volt, hogy pl. a németek eljussanak Brit-Indiába, ahol egyesülhettek volna a japánokkal. Ez volt a másik ok. És ott volt a szovjet-japán megnemtámadási szerződés is, ez a harmadik ok, vagyis a japánok nem léphettek fel az ellenség táborának egyik legerősebb tagja ellen. Ezt nem is ők rúgták fel végül, hanem a szovjetek, az angolszász hatalmak kérésére.
2017. febr. 19. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!