Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Gilbert-kór kizáró ok a MH-ben?

A Gilbert-kór kizáró ok a MH-ben?

Figyelt kérdés
2010. máj. 1. 20:42
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Mint Gilbert-kóros katona nyilatkozom, pár év távlatából, de szinte mindenkihez szól a mondandóm, aki később idetalál annak is hasznos lehet.


Tehát az alapkérdésre, már meg is kaptad a választ. A Gilbert-kór nem kizáró ok a Magyar Honvédségben, nem én vagyok az egyetlen akit ezzel a kórképpel is alkalmaznak. Ráadásul nem utólag derült ki, hanem már annak idején, mikor jelentkeztem a katonai felsőoktatási intézménybe, tudtam, hogy ez van. Elsőre alkalmatlannak találtak, fellebbeztem, ma is katona vagyok. Mondjuk, időről-időre szeretik meglovagolni a témát, de szerintem mindez sorkatonai időkből örökölt beidegződés, ahol az emberek minden lehetőségen kapva kaptak, hogy ne lehessenek katonák és a Gilbert-kór olyan volt, amivel el tudták kerülni a szolgálatot. De akkor a teljes férfi lakosságot arra kötelezték, hogy szolgáljon, volt sorkatona bőven, így nem jelentett problémát a kiválogatás folyamatában. Ma, főleg a képzett emberek elvesztése probléma a honvédségben, nincs kötelező szolgálat, olyanok vannak akik katonák szeretnének lenni és lássuk be, Gilbert-kór legkomolyabb tünete a hasfájás, ha van egyáltalán tünete. Engem semmiben nem befolyásolt, időnként alkoholt is fogyasztok és mégis élek, panaszmentesen. Úgyhogy a sok elhangzott okosság ellenére, mindazokat a Gilbert-kórosokat merem biztatni a jelentkezésre, akik valóban érzik magukban az elhívást.


Immár öt év távlatából, de vzs. felhasználónak is válaszolok, hiszen tájékozatlansága félreértéseket szülhet. Újfent hangsúlyozom: mint Gilbert-kóros katona.

Tehát:

(1) én se látom a Gilbert-kór és a pszichológiai alkalmasság közötti összefüggést. Beosztásom és ambícióim miatt elég sokszor voltam pszichológiai alkalmasságin, soha még csak fel se merült a Gilbert-kór.

(2) Bár, nem szeretem az angol nyelvtan szabályait alkalmazni, de hogy stílusban is reagáljak: "rosszul vagy értesülve". Kezdjük azzal, hogy ez egy kór, egy állapot, nem betegség. Beszélsz itt tünetekről... sajnos látszik, hogy nincs erről fogalmad. Vajon mi fog történni azzal a Gilbert-kórossal, akire akár missziós hadszíntéren rálőnek? Pár óra múlva besárgul a szeme? Ajjaj, ez ám az alkalmatlanságra okot adó tényező.

(3) Így már csak az marad, hogy ne az őszinteségedért, hanem azért kérj bocsánatot, mert tájékozatlanul, tapasztalatok híjján okoskodtál.


Az alkalmasságin pedig úgy derül ki a Gilbert-kór, hogy beismered, mert a vérképed elég könnyen elárulhat.


Érdemes elolvasni ezt a tanulmányt, a honvédség orvosától származik: [link]


Egy Gilbert-kóros katona

2015. febr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!