Magyarországon már 60 éve nem dörögtek a fegyverek, a magyar történelemben volt már hasonlóan hosszú békés időszak?
Ha a határ melletti voltkaépp rablótámadásokat idevesszük, akkora msotani állapothoz is vegyük oda az MTV székházat, a cigányok ellen lekövetett giylkosságokat, a mafi által megölt embereket, a migránsok miatti feszült helyzetet...
A török megszállás alatt ott volt az az időszak, amikor nem volt háború, nem voltak hatalmas csatározások és így tovább.
6
Baz meg...
Meghalt 15 ember. Ennyi erővel meg sosem volt nyugalom, mert gyilkosságok mindig történnek békeidőben is. Tavaly is vagy 300 ember volt gyilkosság áldozata Magyarországon.
--------
A törökös válaszolónak annyiban igaza van, hogy nem voltak olyan rövid időszakok, amik hatalmas áldozatokat követeltek volna. Én nem nevezném mondjuk a török uralom idejét békés időszaknak, de értem mire gondolsz.
Nem mindegy, hogy meghal mondjuk 1-2 év alatt 1 millió ember Magyarországon (2. világháború) vagy meghal 15 ember valami sortűzben (6-os válaszoló...)
Viszont szerintem az, amikor ezrek halnak meg egy évben török portyázások nyomán (egy sokkal kisebb lakosságú Magyarországon), az inkább tekinthető háborús állapotnak.
Ja és még valamik: Nem mindegy, hogy civilek vagy katonák az áldozatok. Ezt a különbséget is mindig nézzük, ha elgondolkozunk ezekről a dolgokról. Illetve hogy az állam gyilkol egyéneket, civileket (háborúk, mészárlások), vagy pedig civilek gyilkolnak civileket (pl egy gyilkosság).
"Ha a határ melletti voltkaépp rablótámadásokat idevesszük, akkora msotani állapothoz is vegyük oda az MTV székházat, a cigányok ellen lekövetett giylkosságokat, a mafi által megölt embereket, a migránsok miatti feszült helyzetet...
A török megszállás alatt ott volt az az időszak, amikor nem volt háború, nem voltak hatalmas csatározások és így tovább."
Azt hittem van valami ütőkártyád, de egyszerűen csak hülye vagy. Kérlek nevezd meg azt az 50 évet, amikor nem volt Magyarországon területén két ellenséges államhoz tartozó hadsereg között összecsapás,ha meg nem tudsz ilyet, akkor ne próbálj okoskodni ilyen hangnemben.
Igen. Voltak Magyarországon kívüli háborúk, amikben részt vettünk, illetve voltak etnikai, vallási felkelések, na meg ugye a Jakobinus-mozgalom, de abban egyeztünk meg, hogy az ilyenek nem számítanak.
Magyarország területén az utolsó törökökkel vívott háborúkig nem volt komolyabb fegyveres konfliktus külföldi haderővel szemben Napóleonig.
ma 10:11
Olvasd el a török hódoltságról szóló írásokat. Ha ugyan képes vagy rá. Erősen kétlem. Nem teszem meg neked azt a szívességet, hogym majd kigyűjtögetem, csak mert te itt hülyézel és ugatsz.
A 7-es válaszoló tökéletes választ adott:
"1956-2016 (60)
1849-1914 (65)
1717-1809 (92)"
Többen felemlegették, hogy ezekben az időkben is voltak háborúk, amikben részt vettünk. Nos ez egyrészt a kérdés miatt lényegtelen (nem az volt a kérdés, hogy vettünk-e részt háborúban), másrészt ha ezeket is figyelembe vennénk, akkor a rendszerváltás óta már két háborút is vívtunk: nemzetközi koalícióban részt vettünk az afganisztáni és az iraki háborúban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!