Mi történne, ha Donald Trump nukleáris támadást indítana az Európai Unió ellen?
Az Unión belüli országok, akik rendelkeznek nukleáris fegyverzettel, feltehetően viszonoznák a támadást, de akkor már késő lenne nem?
Illetve az Egyesült Államok tudomásom szerint rendelkezik ilyan katonai védelmi rendszerrel, amely állítólag egy esetleges atomtöltet nukleáris támadását is képes elhárítani. Igaz ez?
Az EU-ban szerencsére vannak Franciaországnak és Nagy-Britanniának atomrakétái.
Ők egyből ellencsapást indítanának, még mielőtt az amerikai rakéták becsapódnának és az USA pont olyan súlyos károkat szenvedne (százmilliós számú hallottak hosszú távon), mint az EU.
Nem kérdező, a válaszok nagyon messze vannak a te nézeteidtől, ezért érzed bunkónak. Te. De ez másra nem feltétlenül igaz.
Az ilyen feltételezésekkel az a baj, hogy vannak a tények. Ezeket vagy ismeri valaki, vagy nem. Ha olyasmit "feltételez", ami nyilvánvalóan nem lehet igaz, akkor mindazok, akik értenek hozzá, a feltételezőt butának fogják tartani. Nem bunkónak, az más.
Feltételezéseket olyasmiben szoktunk vizsgálni, ami még nem tisztázott, és azt az alternatívát is érdemes meggondolni. A Szaturnuszt és Trumpot fölösleges.
A kérdés ott bukott, hogy Trump, ha így folytatja, sosem rekül oda (és remélem, hogy így lesz), hogy ilyesmiről döntsön. Csak egy túlhypolt, szánalomra méltó alak, akinek elvette a józan eszét a pénz. Mert, aki ilyet kijelent, az nem normális.
Egyébként Oroszország közbelépne, hiszen az európai piac nélkül, komoly gondban lennének. ÉS nincs az az amerikai elnök, aki nem félne Putyintól (ne állítsa nekem senki sem az ellenkezőjét). Erősen kétlem, hogy az EU megtudná magát védeni... Bár itt közre játszana Japán és Dél.Korea is, hiszen nekik sem lenne mindegy, hogyha elakarnák pusztítani konkrétan Európa lakosságát.
De értelmetlen lenne hiszen tudjuk, mi a baj az atommal. Száll. Méghozzá körbe-körbe a Földön. Egy akkora atombomba, amely kiírtaná mondjuk Franciaország lakosságát, az akkora atomfelhővel járna, ami jelentősen kihatna az Államokra is.
De az a gond kérdező, hogy te a MAD doktrínát valami kizárlólagos igazságként fogadod el.
A MAD doktrínának az a legnagyobb baja, hogy te hiába indítasz atomtámadást, atomfegyverrel rendelkező országok ellen, mivel, amennyiben (és ez Izraelt, meg Észak-Koreát kivéve minden atomhatalomra igaz) rendelkeznek nukleáris triáddal (azaz silós telepítésű, tengeralattjáróról indítható, és repülőgép fedélzeti, plusz az oroszoknak van vonat is) annak a triádnak valamely eleme, vagy akár mindegyik attól még működőképes marad, azaz ellentámadást tud indítani.
Nincs első csapás és megnyerjük, mivel az atomhatalmak (kivéve a fent említett kettőt) gondoskodtak arról, hogy bármi történjék legyen lehetőség válaszcsapás indítására.
Egy példa: Mondjuk, a példáddal élve az amerikaiak meglepetésszerű atomtámadást indítanak Oroszország ellen, mondjuk a betonkemény orosz légvédelmet kicselezi egy, és betalálja Moszkvát, megölve a kormányt, tábornoki kart, stb.
Azaz megtörténik az első csapás, a MAD doktrína érvényesül, atomháború megnyerve.
Mi a probléma? Az első probléma ott kezdődik, hogy a nukleáris robbanófejek ezreivel rendelkező orosz stratégiai légierő nehézbombázó ontani kezdik magukból az atomtöltetű robotrepülőgépeket.
A második probléma, hogy a világtengereken kószáló orosz atom-tengeralattjárók a bolygó különböző pontjairól szintén atomtámadást indítanak.
A harmadik probléma, hogy a támadás akár a katonai infrastruktúrát célozza akár nem, a silós telepítésű atomfegyverek eleve úgy vannak telepítve, hogy egy rájuk irányuló atomtámadás esetén is működőképesek maradjanak és tudjanak is tüzelni. És tüzelnek is.
És akkor a vonatokról, a mobil silókról meg ne beszéljünk.
És, példámmal élve Oroszország esetében, bármilyen, atomtámadást elrendelhető személy halála esetén a Halott Kéz (amit nemrég újítottak fel és modernizáltak) nevű rendszer automatikusan totális atomháborút indít, azaz a MAD doktrína nem érvényesül és az emberi fajnak bealkonyul.
De olyan országok esetében, mint pl Franciaország, melynek nincs Halott Keze, sem hadászati nehézbombázó flottája (azaz a repülőgép-fedélzeti atomfegyverek nem játszanak, mivel Amerikáig nem hordanak el, és a gépeik sem tudnak odáig elmenni, hogy lőtávolba kerüljenek), de vannak atomfegyvert hordozó tengeralattjárói és silós fegyverei, is képes ellentámadást indítani. Azaz patthelyzet.
Azt hogy mi történne, fentebb már mondták, nem ismételném el. Tehát a te általad hivatkozási alapnak tekintett MAD azért sem működőképes, mert a kvázi eredeti atomhatalmak (francia, brit, orosz, kínai, amerikai) annyira bebetonozták magukat ilyen esetekre, hogy bármekkorát szólhatnak a te bombáid, övéké lesz a második kör.
"a silós telepítésű atomfegyverek eleve úgy vannak telepítve, hogy egy rájuk irányuló atomtámadás esetén is működőképesek maradjanak és tudjanak is tüzelni."
Hogyan?
Nem kötekedésből kérdezem,de valahogy nehezen tudom elképzelni hogy egy atomsiló túléljen egy 1Mt erejű bombát.
Milyen mélyen van akkor a komplexum?
"Mi történne, ha Donald Trump nukleáris támadást indítana az Európai Unió ellen?"
Az történne, hogy néhány perccel azután, hogy felveti az 5letet, udvarias emberek felsegítenének rá egy kabátot, aminek be van varrva az ujja és az ujjak végén egy egy madzag, amiket aztáan összekötnek és elszálítják az ilyenek számára rendszeresótett intézménybe. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!