Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » USA katonának be lehet állni?...

USA katonának be lehet állni? (tudom hogy igen, de ez kicsit "célzotabb" kérdés mint az eddigiek)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy eldöntöttem, ha egyik főiskolára se vesznek be, még második nekifutásra se, akkor katona leszek, Magyar országon, és megpályázok egy zöldkártyát is


Tegyük fel hogy meg lessz, és katonai multam is van.

Így beállhatok ejtőernyősnek USA-ba? 101st-nek vagy 82nd-nek?

vagy csak az USMC be vesznek fell "nem amerikai állampolgárokat"?

melyek azok az egységek amikbe bekerülhetek?

pl.: Airfore, Navy, Marnies, Army..stb


2010. ápr. 11. 21:37
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Élvezd ki, van még bő 4 óra belőle...
2010. ápr. 14. 19:34
 12/16 anonim ***** válasza:
51%
A külföldi erőkhöz akkor vesznek fel, ha elvégzed az ő kiképzésüket, viszont én úgy tudom, hogy pl a USMC-nél a NEM angol anyanyelvűeknek kell szakmai-nyelvi vizsgát tenniük. Ez gondolom azért van, hogy ha éles helyzetbe kerülsz, és parancsot kapsz ugyebár angolul, akkor ne legyen az h nem érted, és csak állsz mint f@sz a lagziban. Én úgy gondolom, hogy nagyon nehéz megtanulni a katonai nyelvet angolul [én anyanyelvi szinten beszélem az angolt, és nekem is nehéz volt, bár én az SAS Air Troop (ők az ejtőernyősök) kötelékében szolgálok(most szabadságon vagyok)] Ha az ember meg is tanulja az ún. "katonai szlenget", bevetés közben akkor is sokkal nehezebb érteni a mondatokat, mert nagyon sok zavaró tényező van: az ejősök soha nem kelthetnek feltűnést, ezért csak suttognak, és ha mégis észre veszik őket, a fegyverek hangjától még nehezebb hallani a szavakat. Most biztos lesz aki azt írja, hogy ezért vannak a kézjelek, de annak elmondanám, hogy harc közben a legkissebb gondod az, hogy a paraancsnok kezét figyeld, egyébként a parancsnok is inkább azzal foglalkozik, hogy ne kapjon golyót se ő, se senki az osztagból, és hogy folyamatosan alakzatban maradjunk, a helyzetnek megfelelően.
2010. ápr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
*ejtősök, *parancsnok
2010. ápr. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Hello,


Felettem szólótól kérdezném: Hogyan kerültél be az SAS-be? Előtte hol szolgáltál?

2010. ápr. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
( a kisregényt író vagyok)én már előtte is az angol hadseregnél szolgáltam, úgyhogy csak a külön képzésükre kellett jelentkeznem. Ahhoz, hogy bekerülj a sima seregükbe, nem kell semmilyen különleges dolog, csak asszem lakhatási, vagy letelepedési engedély, azért nem tudom pontosan, mert én ott jártam egyetemre, tehát én azonnal megkaptam mindent.
2010. ápr. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Értem, kösz.
2010. ápr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!