Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » USA katonának be lehet állni?...

USA katonának be lehet állni? (tudom hogy igen, de ez kicsit "célzotabb" kérdés mint az eddigiek)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy eldöntöttem, ha egyik főiskolára se vesznek be, még második nekifutásra se, akkor katona leszek, Magyar országon, és megpályázok egy zöldkártyát is


Tegyük fel hogy meg lessz, és katonai multam is van.

Így beállhatok ejtőernyősnek USA-ba? 101st-nek vagy 82nd-nek?

vagy csak az USMC be vesznek fell "nem amerikai állampolgárokat"?

melyek azok az egységek amikbe bekerülhetek?

pl.: Airfore, Navy, Marnies, Army..stb


2010. ápr. 11. 21:37
1 2
 1/16 anonim válasza:
23%
Hát én nemtudom. és ne vedd oltásnak, de szerintem ne legyél magyar katona.
2010. ápr. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Elsőnek vegyenek fel, az sem olyan könnyű ebben az évben, remélem jövőre nem lesz ez a létszám stop.
2010. ápr. 13. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 BlackSword ***** válasza:

Először is tanulj meg helyesen írni! A lesz az egy sz, a Magyarországot meg egybeírják.

Aztán nem tudom, hogy miért pont az USA hadseregébe akarsz bekerülni... Ha esetleg megírnád, örömmel venném...

2010. ápr. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Mert miért ne? NATO-s vagy nem? ugyna azért harcolunk mint ők,

Meg ha itthon katona leszek, nem akarok itt maradni, 3-4 év után más ország hadseregét is kipróbálnám, és akkor az USA lenne.

És azért ejtőernyős, mert az elit, és én roppant büszke lennék, ha egy katonai pályán oda eljutnék.(persze arra is ugyan így büszke lennék, ha itthon lennék ejtőernyős, vagy harckocsizó, vagy hind pilóta)

Persze az egész ott válik komollyá, ha nem vesznek fel az elkövetkezendő 2 évbe egyik fősuliba se, amit megjelölök.

Ezzel nem azt modom hogy katonának lenni másodlagos a suli után, de ha mégis támogatottra felvesznek, és szinte "ingyéé" lessz a diploma, nem szabad kihagynom, mert enyhén szólva is csóró vagyok.

2010. ápr. 13. 22:15
 5/16 A kérdező kommentje:
Nyelvtanbol nem vagyok jó, de a Magyarországot én is észre vettem, de csak miután elküldtem.
2010. ápr. 13. 22:17
 6/16 anonim ***** válasza:

Jó, tegyük fel, hogy idén nem vesznek fel. Tegyük fel, hogy jövőre sem. Ha két év alatt nem vagy képes olyan szintre feljutni, hogy elérj egy felvételt egy főiskolára, akkor te mit akarsz csinálni a hadseregben? USA basszus? Le merem fogadni, hogy amilyen a nyelvtan tudásod magyar nyelv tekintetében, azzal egyenes arányban áll az angol nyelvérzéked.


Szerintem amúgy ha így állsz hozzá, próbálkozz egyből a hadsereggel... ha csak ennyi motivációd van, akkor inkább ne foglald a normális emberek elől a helyet egy felsőoktatási intézményben...

2010. ápr. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 BlackSword ***** válasza:
Szerintem kérdezz utánna a megfelelő helyenm de kicsi rá az esély... Semmivel sem jobbak az amcsi101-esek, mint a magyar 86-osok... sőt...
2010. ápr. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Csak hogy alátámasszam a tényeket, kispofám.


"nyald ki a s*ggem, az éretségim két 5ös és 3 4es böl áll, nyelv

vizsgát meg azért nem tettem le angolbol, mert a főiskolán az is

ingyenes, ha eslőre siekrül


Nem mindenki rózsadombon született mint te, és nem kolbászbol an a

kerítésem se te b*zi."


És a másik íméled amivel "basztattad az időmet magaddal":


"mellesleg, nem azt mondtam, hogy tuti nem veszenk fel, de gondoltam

arra is hogy mivan ha nem, és amire nem tudsz rendesen válaszolni,

akkor ne is válaszolj, és basztasd az időmet magaddal."


Először is, nem vagyok rózsadombi lakos, egy Budapesttől távol eső, városhoz tartozó faluban élek. Van nyelvvizsgám angolból, folyékonyan beszélem, részt vettem csereprogramokban valamint egy itteni amerikai családnak rendszeresen a fordítója vagyok.

A nyelvvizsga sehol sem ingyenes tudtommal. Nincs kolbászból a kerítésem, és baromira nem értem, hogy hogyan lehetett az, hogy az érettségidben nem volt 4-es osztályzatnál rosszabb, hiszen ilyen pocsék fogalmazással és helyesírással a pontjaid jó részét el lehet veszíteni.

Értem, hogy vészmegoldást találtál ki. Megértem, hogy nem döntötted el kapásból, hogy na úgysem vesznek fel. De az én szememben nem az a vészmegoldás, hogy más embereket akarj lelövöldözni meg a saját életedet kockáztatni. Akinek bármi ambíciója is van, az még továbbtanulás előtt letesz egy nyelvvizsgát, mert akár hiszed akár nem, pluszpont, ami sokat számít. Ha meg annyira profi lennél, hogy "csak azért nem tetted le mert a fősulin ingyen van" akkor mi a francért nem néztél utána egy rendes weboldalon, ahol teszem azt részletesen, valóságosan leírják - teszem azt ANGOLUL - a fontos tudnivalókat.


Önkritikád meg nincs? Egy ilyen pörsenést idevágni nekünk, aztán meg azt várni, hogy majd a legprofibb veteránok írnak vissza, elég naív dolog. Nem szoktad visszaolvasni azokat a förmedvényeket, amiket idekensz nekünk, meg amiket nekem írkálsz? Csak saját magadat járatod le, mert még visszavágni sem tudsz rendesen.


"Boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyek országa."


Ha legalább nincs pénzed, hogy a Rózsadombon lakjál mint ahogyan én (idióta feltételezéseid szerint) akkor legalább eszed legyen, irányodban ezt jelenti.


Bocsi, hogy basztattam az idődet magammal.

2010. ápr. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

akkor élj a tökéletes világodba, te hibátlan ember, és ügyet se vess rám , mert sokkal butább vagyok mint te.

Észre se vedd hogy értelmes választ nem tudtál adni, de tudod én se azt vártam hogy kapok 50db választ erre, sőt arra számítottam hogy pár paré úgy is belém köt(mint te), és választ úgy sem kapok.

és lőn nem is kaptam, de azért volt pár ember(tisztelet a kivételnek) akik megpróbáltak válaszolni.


Járass le, linkeld be az üzeneteim, meg iylenek, ha ettöl jobb lessz a napod, és a kicsinyes lelkednek jobbat tesz.

akár alá is húzhatod a hibáim, hogy megmutasd hogy te emkkora profi vagy.

2010. ápr. 14. 19:05
 10/16 anonim ***** válasza:
Ó, el sem hiszed, milyen jó lett a napom. :D
2010. ápr. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!