Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik joob a német vagy az...

Tamas2000 kérdése:

Melyik joob a német vagy az orosz hadsereg?

Figyelt kérdés
A barátommal elkeztem vitatkozni ezen ő az oroszokat mondja én meg a németet és nem tudunk megegyezni ami nem is baj. Én véleményem szerint az oroszok csak létszám fölényben vannak de a németek fejletebb haditechnikával rendelkeznek. A ti véleményetek mi?

2016. máj. 7. 11:00
1 2
 1/14 Titusztitusz ***** válasza:
22%
Szerintem az orosz...Az orosz hadsereg ugyanis gazdag harci tapasztalatokkal rendelkező, kemény, jól felkészült élő állománnyal rendelkezik, éshát az orosz haditechnikák sem éppen bóvli kategóriásak, a német hadsereg meghát olyan...EU-s, meg "liberális" jellegü, és szellemiségü élő állománnyal rendelkezik ugye, mint az köztudott...Éshát akkor ezzel el is mondtam mindent róluk...
2016. máj. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
34%

Az az igazság, ha a falu határába kerülne valamelyikük, egyből tüdőnlőném magam, nem érdekelne melyikük.

Viccet félretéve ha a létszámfölényt nem is tekintjük, az oroszok mégis erősebbek. Fegyvereik nekik is nagy mértékben pusztítóak. És ha már ekkora hadi felvonulásokat tartanak Moszkvában, az arra enged következtetni, hogy fel vannak eléggé készülve ilyen téren.

Hozzátenném én nem szeretném annyira megtudni, hogy melyik győzne egy háborúban.

2016. máj. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

A jelenlegi német hadseregnek sokkal jobb kiképzése van mert ott professzionális haderő van, az oroszoknál meg még mindig az elavult sorkatonaság. Jobb a harcértékük mint az átlag orosz katonának, de még a német haderő csak 300000 főből áll, addig az orosz 1,5 millióból.

Egyébként az orosz hadseregnek kétarcú, megtalálható náluk a legmodernebb technológia és a lerobbant T-54es rozoga tankok és régi fegyverek is.

Ha mondjuk 100 német és 100 orosz katona harcolna akkor a német lenne az erősebb, ha mindkét haderő maximálisan akkor meg az orosz.

2016. máj. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Inkább ne próbáljuk ki, ha lehet.


Napóleonnak, Hitlernek egyaránt beletört a bicskája.

2016. máj. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A németek önmagukban már nem képesek egy totális háborút megvívni, az oroszok igen.


A nagyhatalmakat kivéve már senki nem képes a világon önállóan szimmetrikus háborúba belemenni, mert elsöpörnék. Manapság a szövetségi rendszerek számítanak.


Ha az orosz hadseregnek csak a 25% modern fegyverzetű, professzionálisan képzett katona (ami nem igaz, mert ez a szám 60% felett van, az elmúlt években nagyon belehúztak), akkor 500 ezer emberről beszélünk, a németeknek van 300 ezer. A ruszkiknál más a mentalitás is, sokkal hamarabb mennének a halálba önként, mint a németek.

De tekintve, hogy mindkét ország a békére törekszik egymással, így ez elég elméleti kérdés.

2016. máj. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez ugye csak vicc? A német haderőt teljesen leamortizálták, miután elvesztették a háborút. Nekik még egy szem atombomájuk sincs, és egyhamar nem is lesz. Teljesen pacifisták lettek, kasztrálták őket a megszállóik.
2016. máj. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Oroszország hadereje -akármilyen vegyes képet mutat - egyértelműen erősebb.A világ legnagyobb atomarzenáljával rendelkeznek. Mindenképpen a világ második legerősebb (Eurázsiában pedig a legerősebb) haderő.

Persze most mindjárt jönnek egy páran, hogy nemis második mer a zelső, vagy csak haramdik mer kina jobb, de legyen mindegyiknek igaza.

A kérdésen nem változtat, egyértelműen jobbak mint a németek.

2016. máj. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat elgondolkodtam rajta de én egy makacs ember vagyok és egyhamar nem változtatom meg a véleményem. Na és akkor mi lenne a véleményetek a magyar és a román hadseregről?
2016. máj. 7. 20:18
 9/14 A kérdező kommentje:
És a katonák képzetsége és az atomfegyver mennyisége stb.-től eltekintve szerintetek az orosz tank vagy a német tank a jobb?
2016. máj. 7. 20:20
 10/14 anonim ***** válasza:

Jelenleg az oroszok lemaradtak a nyugati harckocsikkal szemben. Az Armata -aminek ki kellene töltenie az űrt- harckocsit ugyan bemutatták a diszszemlén, de igen kétesre sikerült. (Azóta meg el is dugták a cuccot)

A német Leopard-2 pedig -szerintem- a világ legjobb HK-ja.

2016. máj. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!