A világ haditengerészeteinél napjainkban és a múltban sem volt kötelező az úszni tudás? Olvastam valahol, de ezt nem hiszem el.
Ahogyan írta is az egyik válaszoló, az első világháború idején például az osztrák-magyar haditengerészet az egyik olyan volt, ahol kötelező volt az úszótudás.
Értelemszerűen ez alapján nem mindenhol volt ugyanígy.
Ez egyébként mindenképpen hasznos, mert egyfelől nem lehetetlen, hogy a part közelében lőnek ki egy hajót (az SMS Zenta legénységének egy része is így úszott ki például Montenegró partjára), vagy ha a nyílt tengeren is, de egy hajórajban kap olyan találatot valamelyik tag, amitől az elsüllyed, mert ilyenkor a mellette lévő további hajók valamelyike fel tudja venni a túlélőket (miképp emiatt volt sok túlélő az SMS Szent István elsüllyedésekor is, az 1024 fős legénységből 63-an haltak meg, túlnyomó részt azok, akik a gépházba szorultak).
A haditengerészetben az úszás sosem felesleges képesség.
Most találtam ilyen képeket, ahol régen a hadihajókon ha szabadidő volt a kikötőben, akkor az úszni nem tudó tengerészek számára kifeszítettek a hajó oldalára a vízben 1-2 méter mélyre nagy ponyvákat (pár tízszer x pár tíz méterest) és azzal egy mini-medencét hoztak létre a hajó mellett, ahol lehetett "pancsikolni".
Azért kérdezem, amit már itt is írtak. Ha a part közelében süllyed el a hajó, akkor ki lehet úszni a partra. Ha a nyílt tengeren, akkor pedig fent lehet maradni addig a vízen, amíg egy másik hajó a csapatból (vagy az ellenségtől) fel nem vesz. És mentőmellény sincs mindig mindenkin, nincs idő felvenni, stb, úgyhogy még az sem megoldás.
De a cigányos vicc az jó volt :D
Cigány tanítja úszni a fiát:
-Háá usszámmá ba*zmeg,háá usszámá ba*zmeg...
ááá ba*zmeg :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!